Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Róże za Ojczyznę - szukamy nowych osób! :)

1568101159

Komentarz

  • ok, dziękuję! :D
  • Celinko, cieszę się, że Twój małżonek włącza się do Róży :bigsmile: super :cool:
  • Niestety nie mogłem znaleźć ankiety z wielokrotnymi pytaniami, ale myślę, że wybór jednego też da jakiś obraz, bo wyniki innych też będzie widać. Zapraszam :)

    link
  • ale to ma być najbardziej popularny święty według nas, czy mamy zaznaczyć najbliższego sercu?
  • Kresowianka - a to nie to samo?:)
  • Hehe, jakiś misunderstunding - to znaczy, czy mamy zaznaczać najbardziej popularnego w Polsce, wg Polaków, czy najbliższego nam? Bo to, że Faustynka i Edyta Stein są mi najbliższe, nie znaczy, że są również popularne :)

    ale ok, rozumiem, że wybieramy najważniejszego dla nas:)
  • egzaklimą :)
  • Ojej, coś mnie omija,bo wyjechałam i z dostępem był problem.Zapytam nieśmiało, czy jeszcze można się przyłączyć...?Myślę, że dołączenie jednej dziesiątki do NP nie sprawi mi większego problemu,a świadomość, że jest nas cała gromadka, niezwykle pomaga. Więc jeśli coś jest wolnego, to dajcie koniecznie znać.
  • Dobiegłam :bigsmile: Wprawdzie nie zaczęłam wczoraj od Ślubów Jasnogórskich, ale dziesiątek za Ojczyznę był :bigsmile: więc mam nadzieję, że nie jestem opóźniona :wink:
    Poproszę pierwszą wolną, czyli...
  • ...cierniem ukoronowanie, chyba, że ktoś się przede mnie wepchnął :fl: :fl: :fl:
  • Katia - Cierniem ukoronowanie
    Lorelei - Droga krzyżowa
    Pompejanka - Śmierć na krzyżu
  • i tak oto....



























    mamy komplet!!! Dwie R??ŻE!!! :D :D :D


    :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:



































    teraz więc....





















































    zaczynamy kompletować trzecią! :crazy::crazy::crazy:
  • Dzięki Kresowianko za to, co robisz!!!Dobra kobieta z Ciebie. To zmykam odmawiać "moją" tajemnicę.:fw:
  • [cite] Pompejanka:[/cite]Dzięki Kresowianko za to, co robisz!!!Dobra kobieta z Ciebie. To zmykam odmawiać "moją" tajemnicę.:fw:


    Że pozwolę sobie zacytować: Łk 17, 10

    I ciągle powtarzam, że pomysł nie mój - moje tylko techniczne ogarnięcie :)

    Ale cieszę się bardzo, że mogę brać w tym udział :) I że z WAMI! (Bo bez Was to tak cieniuutkoooo by było...:wink: )
  • Czy róża polega na nieustającym różańcu w dzień i w nocy ?
    Czy na podziale na dni ?
    Jakoś tak w październiku zaczęliśmy się modlić dziesiątką różańca, maluchy więcej nie wytrzymają, i jakoś nam wychodzi.
  • Zbyszku, każda osoba z Róży mówi dziennie jedną tajemnicę - tą samą przez miesiąc. Potem jest zmiana na kolejne tajemnice i tak dalej. 20 osób mówi więc codziennie cały różaniec. Obojętnie o której godzinie :)

    wszelkie pozostałe informacje w poście 1. i 123.
  • ale czad!
    3 dni mnei nie było a tu TAKIE super informacje :clap:
  • 40 osób to całkiem dużo :) wg mnie ta modlitwa jest potrzebna naszej umęczonej Rzeczypospolitej, ale również modlącym potrzeba świadomości, że nie jest się osamotnionym w tym modlitewnym poświęceniu... tak się buduje wspólnota, a właśnie wspólnoty narodowej, zjednoczonej we wspólnym celu - ratowaniu Ojczyny, Domu, w którym umieścił nas Pan - najbardziej potrzeba nam, ludziom, obywatelom.
    Chcę wierzyć, że nasz naród zdolny jest jeszcze do wielkich poświęceń i szlachetnych zachowań.
    Ta nasza modlitwa daje mi nadzieję, że moja wiara ma sens.
  • Trzecia Róża powiadasz?:wink:

























































    To modlitwę w Ogrójcu poproszę.




















    Kto dołącza?
  • Proponuję, abyśmy zgłosili nasze róże oficjalnie do ojców paulinów. Tu jest deklaracja

    Można to zrobić imiennie albo wspólnotowo - co chyba miałoby większe znaczenie.
    Na razie w krucjacie jest "zapisanych" 28 839 osób


    Proponuję też z prawej umieścić baner Krucjaty:

    Baner_400x50_KrucjataRozancowa.jpg


    :iw:
  • o, super pomysł! :D

    A przy okazji - halo halo.... Zelatorze Drugiej Róży.... Zapraszamy do ujawnienia się! :D
  • Właśnie to dziś mi przyszło do głowy na spacerze, żeby te nasze Róże zgłosić jako Krucjatę Różańcową za Ojczyznę.
  • Zaproszenie na Mszę Świętą do Archikatedry Warszawskiej

    Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza na Mszę Świętą do Katedry Warszawskiej w dniu 11.11.11 na godzinę 12.00. Po raz pierwszy u grobu ś.p. Prymasa Tysiąclecia i w sąsiedztwie grobu ś.p. Prymasa Hlonda.
    Z Maryją Królową Polski będziemy się modlić by Polska była wierna Bogu Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

    Wszystkich, którzy nie będą mogli dotrzeć na Mszę, prosimy o łączność w modlitwie.
  • będziemy tam razem:bigsmile:jak Bóg da
    co do wątku - modlę się codziennie za Polskę ale zbyt skomplikowane dla mnie te przydziały itd.


    Mając na względzie, że obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, co sprzyja jego rodzinnemu i radosnemu przeżywaniu, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, mocą posiadanych uprawnień, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam, wszystkim przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej, dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

    Korzystających z dyspensy zobowiązuję, aby tego dnia ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.

    â?  Kazimierz Kardynał Nycz
    Arcybiskup Metropolita
    Warszawski

    Ks. dr Janusz Bodzon
    Wicekanclerz Kurii
  • Prayboy to jak oddział w wojsku! masz zadanie i maszerujesz, widzisz tych co maszerują obok i jest Ci raźniej!
  • no ale te zapisy, napisz mi co mam robić może
  • Zapiszę Cie do 3. Róży.
    Co robić: codziennie odmawiać jedną dziesiątkę różańca w intencji ojczyzny (wraz z tajemnicą - przydzieloną) no i co miesiąc idziesz do przodu o jedną tajemnicę [możesz sobie wybrać - tajemnicę na start - proponuję Zmartwychwstanie Pana Jezusa - na poprawę humoru:)]. Tyle!
  • Poproszę Panią Kierowniczkę Kresowiankę o dopisanie Prayboya do 3. Róży. :)
  • iiiiii... czyli przez miesiąc Zmartwychwstanie od dziś
    zgoda

    maszerowanie powiadasz...:wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.