Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1348349351353354370

Komentarz

  • Mąż jest alergikiem na to samo przez całe życie, córka też... Szerszej wiedzy zupełnie nie mam.
  • Ja od roku bananów jeść nie mogę bo zaraz wymiotuje i biegunkę mam. Wcześniej zakładałam się nimi i nic mi nie bylo.
  • edytowano czerwiec 2020
    Polly powiedział(a):
    Wydawało mi się, że to skłonność do uczuleń jest w miarę stała dla organizmu... Kurczę, no. Na obrączkę? Chcę ją nosić.
    kitek powiedział(a):
    @Polly pomaluj obrączkę od środka bezbarwnym lakierem.
    Nie maluj i nie tylko od środka. Każ obie pokryć GALWANICZNIE tytanem, nie plateruj. Będą siwe, ale to te same ślubne! 

    Powłoki galwaniczne są szczelne i cienkie.
    Podziękowali 1Polly
  • edytowano czerwiec 2020
    Hanq powiedział(a):
    Ja od roku bananów jeść nie mogę bo zaraz wymiotuje i biegunkę mam. Wcześniej zakładałam się nimi i nic mi nie bylo.
    Ja też bardziej uczulona po 30,szczególnie kontaktowe skórne np  guzik od spodni czyli nikiel, na rekach pęcherzyki nie wiadomo od czego co jakiś czas.
    Edit : i niestety na krewetki tez pojawila sie nagle, więc nici z eleganckiej kolacji z nimi ;) 
  • Mnie od pewnego czasu uczula gorąca woda :P kosmetyki i czasami od ubrań... 

  • Hanq powiedział(a):
    Ja od roku bananów jeść nie mogę bo zaraz wymiotuje i biegunkę mam. Wcześniej zakładałam się nimi i nic mi nie bylo.
    Próbowałaś bananów z różnych źródeł? 
    Coś podobnego występuje u naszego syna, ale on dostaje duże czerwone plamy na skórze, swędzące, nabrzmiałe. Jednak to nie jest po wszystkich bananach, bo czasem je i nic mu nie jest, a czasem takie plamy. Przypuszczam, że niektóre banany są czymś konserwowane, ci taką reakcję powoduje. Czasem kupuje bio, ale nie zawsze są w sprzedaży.
  • Ja zawsze bio. Robiłam parę podejść ale to jest tak koszmarne uczucie, że wolę odpuścić sobie tą przyjemność. Banany przetworzone ok. Tylko na surowe tak reaguje.
    Podziękowali 1mamaw
  • Doczytałam co to i brzmi dużo lepiej niż CUM! Na razie próbuję zapisać córkę do nefrologa. Co pomimo skierowania na CITO nie jest takie łatwe....
  • edytowano czerwiec 2020
    Czy ktoś mógłby spojrzeć na wyniki mojego męża?
    W morfologii: pdw 17,8 (9,8-16,1), mpv 13,3 (9,7-11,9), p-lcr 50,9 (19,2-47). Reszta w normie.

    Lipidogram:
    chlesterol całkowity 5,11
    hdl 1,09
    nie-hdl 4,02
    ldl - 3,17
    trójglicerydy 1,88
    Lipidogram robiony przy okazji, bo ponad rok temu wyszedł lekko podwyższony cholesterol i zalecenie było sprawdzić własnie "kiedys, przy okazji".
  • Polly powiedział(a):
    Czy ktoś mógłby spojrzeć na wyniki mojego męża?
    W morfologii: pdw 17,8 (9,8-16,1), mpv 13,3 (9,7-11,9), p-lcr 50,9 (19,2-47). Reszta w normie.

    Lipidogram:
    chlesterol całkowity 5,11
    hdl 1,09
    nie-hdl 4,02
    ldl - 3,17
    trójglicerydy 1,88
    Lipidogram robiony przy okazji, bo ponad rok temu wyszedł lekko podwyższony cholesterol i zalecenie było sprawdzić własnie "kiedys, przy okazji".
    Jakie to są jednostki?
  • @olgal, pdw i mpv - fl, p-lcr - %.
    W lipidogramie wszystko mmol/l
  • Z morfologii podałaś tylko wskaźniki,które przy prawidłowej morfologii u zdrowego człowieka  nie mają znaczenia.
    A do lipidogramu trudno się odnieść bo nie podałaś jednostek.
    Podziękowali 1Polly
  • @olgal, a gdzie te jednostki? Myślałam, że te mmol?
  • Cholesterol,tz."zły cholesterol" i trójglicerydy ma trochę podwyższone,nie jakoś tragicznie.
    Na pociechę napiszę, że mało który dojrzały mężczyzna ma te parametry w normie.
    Ważniejsze badania serca,jakieś ekg itp. W jakiej jest formie.
    Podziękowali 1Polly
  • edytowano czerwiec 2020
    Uważa się za zdrowego, nie ma dolegliwości poza stwierdzoną fibromialgią, która ostatnio też jakby trochę odpuściła.
    Ekg sprzed dwóch lat prawidłowe.
  • Polly powiedział(a):
    @olgal, a gdzie te jednostki? Myślałam, że te mmol?
    Na wyniku muszą być.
    My robimy w mg/dl i te normy znam. Dlatego pytałam. 
  • olgal powiedział(a):
    Polly powiedział(a):
    @olgal, a gdzie te jednostki? Myślałam, że te mmol?
    Na wyniku muszą być.
    My robimy w mg/dl i te normy znam. Dlatego pytałam. 

    Tylko mmol jest.
  • A miał badania tarczycowe? Często tarczyca odpowiada za chudnięcie
  • Zuzapola powiedział(a):
    A miał badania tarczycowe? Często tarczyca odpowiada za chudnięcie

    Robione jakieś półtora roku temu, może dwa - w normie.
  • Ale wtedy nie miał problemów z chudnięciem, to do przyczyn chudniecia, wyniki z przeszłości mało wnoszą. 
    Podziękowali 1Polly
  • @Zuzapola, tsh samo wystarczy?
  • Ja bym zrobiła cala trójkę plus tsh, ale specjalistką od tarczycy to nie jestem. Wiem tylko, że jak schudłam kiedyś 5 kilo s kilka miesięcy, to pierwsze co kazali zbadać , to tarczyca.
  • Mam wyniki morfologii, prawie 6 tygodni po porodzie. 
    Hemoglobina 11,7 nie jest źle.
    Tylko, że mam również obniżone wynik MCV, MCH i MCHC. 
    MCV 79 (79,4-94,8)
    MCH 24 (25,6-32,2)
    MCHC 30,7 (32,2-35,5)

    Ktoś może zerknąć i zinterpretowac? 
    Małe są te spadki w stosunku do normy, ale wychodzi, że anemia, czy dobrze myślę?
  • Możliwe że B12 nisko i ferrytyna też, ale tragedii nie ma. Jak lubisz i mozesz to dołącz do diety po parę żółtek dziennie (płynnych) i wątróbkę.
    Podziękowali 1MonikaN
  • @Hanq, ugotowane na miękko? 
    Nie przepadam za wątróbką, ale żółtka na miękko, jeśli o takie chodzi, chętnie zjadam. 

    Wyniki ferrytyny nie mam ani B12, warto zrobić? 
    I pewnie vitD?

    Coś jeszcze warto po połogu sprawdzić?
  • @Agnicha, chodzi Ci o krwawienie w połogu? Roznie, ale już od kilku dni przestało. 

    Czyli przyłożyć się do diety znow, bo trochę zignorowałam, na początku się bardziej pilnowalam  ;)
    Porownalam wszystkie wyniki. 
    Po porodzie mialam wyższe MCH i MCHC. Teraz trochę spadło.
    @Agnicha, to pewnie nie za dobrze?
  • @MonikaN - Wszystkie zacytowane wyniki brzmią zupełnie spójnie. Jak rozumiem RBC (liczbę czerwonych krwinek) masz w normie, bo tego nie cytujesz. Hemoglobina trochę za niska. Wygląda na to, że po utracie krwi, Twój organizm sobie naprodukował już krwinek czerwonych, ale najwyraźniej nie miał dość dostępnego żelaza do takiej wzmożonej produkcji, więc w tych krwinkach jest za mało hemoglobiny i z tym się wiąże obniżenie poziomu hemoglobiny we krwi oraz trzech podanych przez Ciebie wskaźników - MCV to średnia objętość krwinki czerwonej, MCH to masa hemoglobiny w krwince czerwonej, a MCHC to koncentracja hemoglobiny w krwince. W sumie, wszystko ze sobą powiązane. Jak sama zauważyłaś, te wyniki nie są jakoś drastycznie niskie - ot, trochę poniżej normy. Podobnie, jak przedmówczynie, uważam, że jeśli zapewnisz sobie odpowiednią podaż żelaza i innych składników krwiotwórczych (B12, kwas foliowy), to najdalej w ciągu 2 miesięcy Twoja morfologia będzie prawidłowa.
    Nieodmiennie polecam preparat Floradix Żelazo (nic mi nie płacą, słowo honoru!) oraz zakwas buraczany i zieloną pietruszkę. Tej ostatniej trzeba spożywać dużo. Nie po listku dziennie do zupy. Pęczek dziennie to jest dobra dawka. Wiem, że jeśli ktoś się nie czuje krową lub innym przeżuwaczem, to zjedzenie pęczka pietruszki może być kłopotliwe. Ja opracowałam metodę następującą: pietruszkę siekam drobniutko i wkładam do blendera, dodaję pokrojone jabłko, banana, sok z cytryny lub dwóch (opcjonalnie inne owoce zalegające w domu) i wody do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Wszystko miksuję na gładki gęsty koktajl. Wchodzi bardzo dobrze i bez trudu można spożyć dziennie nawet dwa pęczki pietruszki. Dzieci też lubią.
    Przypominam, że żelazo dla lepszego przyswajania bardzo się lubi z wit. C (stąd ten koktajl pietruszkowo-owocowy bardzo korzystnie działa), a nie lubi się z białkiem (czyli dodawanie pietruszki do twarożku to kiepski plan).
    Podziękowali 3MonikaN Hope In Spe
  • Dzięki za wszystkie rady! Niestety wszystkie blendery mam w innym, niedostępnym obecnie mi domu. Koktajlu nie zrobię, a opcja najlepsza, bo przy laktacji wzmożone pragnienie. 

    Będę myśleć gdzie i jak przemycić zielsko oraz żółtka, a czasem wątróbkę.... 
  • Ja mam chyba problemy z tarczycą i z anemią i w sumie z wieloma rzeczami ale nigdy nie mam głowy by się za to zabrać a boje się trochę ze w przyszłości mogłabym mieć problemy np z posiadaniem dzieci. A nie chcę też sama się diagnozować bo to bez sensu. 
  • Czy był ktoś w podobnej sytuacji do mnie? Niska waga)(przyznaje ze tamto pytanie o niską wagę dotyczyło mnie), anemia, zawroty głowy i takie sprawy? Jak dotąd brałam tylko żelazo i pomagało przez jakiś czas
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.