borelioza

123578

Komentarz

• @ola_g jak jeść ten Zinnat żeby sobie układu pokarmowego nie zajechać?
    Wczoraj miałam mdłości....

Póki co staram się jeść probiotyki ale i tak ten posmak w ustach... 
  • No niestety. Ja w czasie calego leczenia mialam mdlosci i wzdecia. Na pocieszenie powiem ze przezylam. Wrzodow sie nie dorobilam. Nie bylo to przyjemne.

• edytowano wrzesień 2017
    @Nika76 ;
    jeśli stosujesz 2 x dziennie co 12 godzin, to prawdopodobnie musisz brać probiotyk 2 x dziennie albo nawet 3. Na przykład 7.00 zinnat, 10.00 enterol 1 kaps., 16.00 trilac/ dicoflor/ sanprobi superformula 1kaps., 19.00 zinnat. Być może zinnat tak mocno działa na Twój przewód pokarmowy że potrzebna byłaby większa dawka probiotyków. Wtedy raczej częściej niż więcej jednorazowo czyli np 10, 17 trilac czy dicoflor, 12 i 15 enterol. Niestety na to nie ma reguły :(
    Podziękowali 1Nika76
    ola_g powiedział(a):
    @Nika76 ;
    jeśli stosujesz 2 x dziennie co 12 godzin, to prawdopodobnie musisz brać probiotyk 2 x dziennie albo nawet 3. Na przykład 7.00 zinnat, 10.00 enterol 1 kaps., 16.00 trilac/ dicoflor/ sanprobi superformula 1kaps., 19.00 zinnat. Być może zinnat tak mocno działa na Twój przewód pokarmowy że potrzebna byłaby większa dawka probiotyków. Wtedy raczej częściej niż więcej jednorazowo czyli np 10, 17 trilac czy dicoflor, 12 i 15 enterol. Niestety na to nie ma reguły :(
    Lekarz mi kazał raz ale ja go nie slucham i biorę 2 razy...
    Zinnat 10.00 i 22.00
    Probiotyki 7.00 i 12.00
    Moze lepiej wziąć w nocy o 24 zamiast o 7?
    U mnie nierealne brac tak rano antybol...
  • Dziś na Teśce znalazłam kleszcza. Musiał być na niej od wczoraj bo wczorajszym rankiem nie było go na plecach. Przyniosła z przedszkola lub z podwórza po południu. Mąż ją kąpał i układał do snu ale on takich rzeczy jak kleszcze nie widzi :(
    Zwłok kleszcza nie ma, bo syn szybko zutylizował w dobrej wierze:(
     Co teraz?
    Zawiozłam do doktora dziś wieczorem ale ten stwierdził, ze trzeba obserwować. Tylko co? Czego mam się spodziewać? Na co zwracać uwagę? Rany, ciemna w temacie jestem mimo, że wątek przeczytalam
  • Ale to samopoczucie to kiedy? Oanna postanowiła była od dziś być chorą. Pół dnia przesoała, chyrla, smarczy się i nie wydaje mi się by wpływ na to miał ow usunięty kleszcz
  • bo nie miał!
    Podziękowali 1Bea
  • Nigdy nie miałam rumienia a borelioze wyglada na to drugi raz już mam...
    Ta druga to z lata, od kleszcza co mi długo siedział w plecach. I rana ropiala ze względu na pozostawione resztki...
    Rumienia zero

Gdyby dziecko zrobilo się też jakieś niekumate to lepiej zrobić test westernblota
    Moj czteromiesieczny mial w wakacje kleszcza w uchu I objawow nie mial zadnych, ale lekarz nam kazal obserwowac skore jeszcze 6 mies, bo moze sie jeszcze pojawic rumien wedrujacy
    E-literowka
  • Uczulenie mnie bierze na ten antybiotyk..

Lekarz mi kazał odstawić jak coś się będzie działo i przyjechać... 
    Przecież się przerwa zrobi....
  • kurde, minęło 6 tygodni od kleszcza, nic nie było żadnych zmian skornych, a dzis bol brzucha i temperetura, i skąd mam wiedzieć czy to grypa żołądkowa jak u wszystkich czy borelioza, chodzi o mojego 7 latka 
    Podziękowali 1Bea
  • U nas panuje tez ten wirus.
    Podziękowali 1Nika76
  • Jak to było powiedzcie mi bo juz się pogubilam

Kleszcza jak się miało to po jakim czasie trzeba zrobić westernblota?

• Po 6 tygodniach
    Podziękowali 1Nika76
  • Moja c órka wytłukła już niby tę boreliozę, ale dostała nowy zestaw leków na yersiniozę, w którą ją ten kleszcz obficie zaopatrzył... Ech co ja mówię ,,dostała leki" -całego pińceta w aptece zostawiłam.
    Pani w aptece namawiała mnie, żebym poszła do lekarza rodzinnego i poprosiła o receptę na antybiotyki i przeciwgrzybicze- ja mówię no ale jak to tak, przecież to lekarz prywatny wypisał te recepty, z jakiego powodu miałby lekarz rodzinny wystawić antybole ot, tak, od siebie ? Tylko dlatego że poproszę ?
    Pani mówi, że co mi szkodzi zapytać, a mogę dużo zaoszczędzić. Tylko mi się to wydaje bezczelnością...

Wczoraj syn wyciągnął kleszcza, i musiał długo tam posiedziec, bo miejsce czerwone i z ropą...  :(

• Dlaczego bezczelnością? Jesteś ubezpieczona.
    Tata chodzi do kardiologa prywatnie ale leki i skier.na badania dostaje od rodzinnego,ten prywatny na karteczce wypisuje co trzeba.
    Rodzinny wdzięczny że się nie musi sam głowić jak go leczyć ma gotową rozpiskę.
    Niestety tata albo ktoś z rodziny się musi nachodzić więcej. Ale jakby miał za wszystko 100% placić to by mu emerytury brakło.
    Podziękowali 2Nika76 ola_g
  • Też mnie ta jersinia interesuje, podejrzewali mi kiedyś u najstarszej 
  • Moja mama jest osobą, która dosłownie ściąga na siebie kleszcze. Nawet we własnym ogródku. Namówiłam ją na badania western-blot.  Interpretacje wyników są takie:
    Borelioza IgG: Anty-Borelia EUROLINE-RN-AT-IgG pozytywny
    Borelioza IgM: Anty-Borelia EUROLINE-RN-AT-adv IgM negatywny
    Czy to oznacza, że mama jest chora i czy jest to aktywna borelioza? Ma ostatnio spadek formy, martwię się, bo ma już 70 lat, czy to leczenie nie będzie zbyt obciążające dla niej?

Podziękowali 1Bridget
  • Leczy sie osobe nie wyniki.
    Podziękowali 1Bea
  • Ale jeśli przeszła, to czy możliwe, że sama się wyleczyła? Bo nigdy nie była leczona ani diagnozowana.
  • To pokrzepiające, co mówisz, bo to co dotychczas czytałam o boreliozie, raczej optymistyczne nie jest.
  • Gdzie zrobić te bwdaniw westrnbloot? Mnie lekarka kwzał avu Teresy po 5 tyg. Tylko skirowania gadzinq nieccgce dać:(
  • Elisy samej tez się nie oplaca
    Podziękowali 1Bridget
  • Olgal chodzi mi o to, że NFZ nie refunduje leczenia boreliozy metodą ILADS . Natomiast leki i zabiegi kardiologiczne są jak najbardziej refundowane, więc to trochę co innego...
    Jakbym poszła do lekarza rodzinnego i poprosiła o wypisanie antybiotyku, to przecież lekarz musiałby to jakoś uzasadnić, wpisać coś w kartę... Czyli co ... ? Mam wrażenie że prosiłabym lekarza aby kłamał , i to mnie hamuje.
    Offca córka po roku brania antybiotyków nadal miała różne dolegliwości, a sama borelioza już się cofnęła, tak wyszło w badaniach. Zrobiliśmy więc blok badań w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie. Wyszło jeszcze kilka chorób odkleszczowych. Tylko to raczej nie od jednego kleszcza, tam gdzie mieszkaliśmy poprzednio był urodzaj na kleszcze, w każde wakacje wyciągałam dzieciom po kilka-kilkanaście kleszczy. I tak przez całe dzieciństwo. Córka miała zdiagnozowaną chorobę dopiero w wieku 17 lat, a objawy miała już od 4 lat, tylko lekarze nie umieli\chcieli zdiagnozować.

• Jaki test na borelioze zrobić 14 latkowi z bólami stawów? Czy lekarz rodzinny może dać skierowanie na taki test? 
  • Nie. Robi się na własny koszt.
    I lepiej zrobić westernblota
  • offca powiedział(a):
    Ale samego testu Western Blot nie ma sensu robić. Wynik ocenia się tylko w pakiecie z przeciwciałami. A wyniki jest sens robić tylko jeśli są jakieś dolegliwości. 
    A te badania nie są tanie. 

O co chodzi z tymi przeciwcialami?  To jeszcze jakies dodatkowe badanie trzeba robić ? A jakbym zrobila tą Elise najpierw bo tańsza, to jakby wyszla pozytywna  to chyba dostalabym skier do zakaznika i on dalby skier na tego westter blota i inne odkleszczowe choroby, czy to tak nie działa?
  • Bardzo prasze o szybka porade bo te badania musze zrobic dzis rano.
  • Wiem już  na pewno, że lekarz rodzinny nie przepisze recepty na antybioyk ze zniżka. Wszystko nadal na 100 proc
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.