Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KOBIETY PO CESARSKIM CIĘCIU

24567117

Komentarz

  • TAW
    pisze rzeczywiscie a do konca jest lęk.dlatego zostwiam to Bogu.
    smierc i tak nas wszystkich czeka.
  • ...ale masz racje falin nic na sile
  • [cite] Arletta:[/cite]...ale masz racje falin nic na sile
    chyba że lubi...
  • Taw a Ty miałeś cesarkę :wink:???:shocked:
  • A czemu? Ja jestem zdrowy chłop urodzony do rodzenia. Kilka zdrowasiek i już.
  • :rolling::rolling:
  • no i takiej się odpowiedzi spodziewałam :winkkiss:
  • no... ale dopiero przy czwartym zdecydowałem się na urodzenie... wcześniej troje rodziła za mnie małżonka
  • co :shocked: ?
  • No wiesz? W tak ważnej pracy dać się babie wyręczyć?
    o. pardon, kobiecie?!
  • :rolling:

    Taw prosimy Tawowową o jej wersje tych wydarzeń!:bigsmile:
  • Arletta - minie trochę czasu zanim poznasz się na specyficznym dowcipie kolegi Taw'a:wink: na razie dziel przez dwa i dodaj przymróżenie oka - to tak dla zdrowia:wink:
  • Wiesz Sylwia wcale mi to nie przeszkadza-dowcipy Tawa. Myślę, że są o.k.
    Taw jakbys czytał to z wielka ostrożnościa to przyjmij. To z troski żebyś pychą nie nasiąkł. :smile:
  • [cite] sylwia1974:[/cite]Arletta - minie trochę czasu zanim poznasz się na specyficznym dowcipie kolegi Taw'a:wink: na razie dziel przez dwa i dodaj przymróżenie oka - to tak dla zdrowia:wink:
    Problem z kolegą Taw'em mam taki, że nigdey nie wiem kiedy on serio pisze (o ile w ogóle pisze serio)
  • Libra dlaczego fantastyczny
  • [cite] Libra:[/cite][Korzeniewski to fantastyczny lekarz, zgodzisz się?
    My tam zawsze byliśmy z niego zadowoleni, no może poza absolutnym brakiem możliwości dodzwonienia się (całkowicie zapchana poczta głosowa) i staniem w wiecznie opóźnionych kolejkach do gabinetu. Jednak od strony tak medycznej jak i ludzkiej - jak najbardziej OK!
  • Kochani jak macie jakies niusy to piszcie, moze warto założyć stronę poświęconą kobietom po cięciach.Ciekawe jak sprawa dużej liczby cięć ma się zagranicą.:wink:
  • [cite] Arletta:[/cite]Ciekawe jak sprawa dużej liczby cięć ma się zagranicą.:wink:

    Z badań zagranicznych wynika, że kolejne cięcia (powyżej trzeciego) wiążą się ze zwiększonym ryzykiem zrostów w jamie brzusznej i w związku w tym operacja zazwyczaj trwa dłużej. Podejrzewa się, że ciąże po licznych cesarkach częściej wiążą się z łożyskiem przodującym i łożyskiem przyrośniętym ale z badań to jakoś nie wynika. Jeśli chodzi o inne kwestie, to nie znalazłam jednoznacznych dowodów na to, że czwarte i kolejne cięcie cesarskie jest znacznie bardziej niebezpieczne niż wcześniejsze cięcia. Przeciwnie, dane z badań zachodnich pokazują, że zarówno mamy jak i dzieci po czwartej i kolejnej cesarce nie różnią się istotnie od tych po pierwszym, czy drugim cięciu.
  • Nasz Andrzejek z czwartej cesarki jest przefantastyczny!!! Wczoraj skończył 6 tygodni i rośnie jak na drożdżach, na razie nie ma wogóle kolek!
  • Katarzyna,
    skąd masz informacje? rodziłaś przez cięcie?
  • Nie rodziłam przez cięcie i mam nadzieję, że ta wątpliwa przyjemność mnie ominie. Po prostu, zawodowo interesuję się położnictwem i lubię sobie trochę literatury fachowej na ten temat poczytać. Po angielsku jest sporo publikacji o konsekwencjach licznych cięć. W badaniach są uwzględniane nawet kobiety po 10 cięciach. Generalnie, faktycznie im więcej cięć, tym więcej komplikacji, ale to jakby oczywiste, bo w końcu każde kolejne cięcie dokłada swoje "trzy grosze" do stanu kobiety. Jednak z badań wynika, że kolejne cięcia mają podobny odsetek komplikacji niezależnie od tego, czy jest to cięcie drugie, piąte, czy siódme. Istotnie bezpieczniejsze jest tylko pierwsze i to zdaje się dość oczywiste.
  • Katarzyno,
    Jak masz możliwość zaproponuj jakąś fachową bibliografie albo artykuł. Myslę, ze chętnie poczytamy. Może ktoś natknie się w internecie na jakąś fachową pomoc, poradę?:neutral:
  • Może być po angielsku?
    Bo po polsku to dość marnie... jakiś artykuł tłumaczony z ang jest w necie ale nie szczególny.
  • Może być po angielsku jak najbardziej, artykułem tez się podziel.
  • Polecam przeczytać mamom przed cieciem, i po cieciu
    http://www.dziennik.pl/kobieta/uroda/article31235/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.