Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KOBIETY PO CESARSKIM CIĘCIU

1111112113114115117»

Komentarz

  • No.. jeden taki długo tak jak ta kreska szedł jakoś..
  • Agnicha powiedział(a):
    @Katarzyna zszywa sie po cc jednym szwem..takim wiesz przez calosc?
    Skórę tak.
  • J2017 powiedział(a):
    @Agnicha ; W szpitalu to zalecali tylko przemywać ranę, nic nie wspominali o fizjoterapii, o tym to się z internetu dowidziałam. Fizjoterapia to raczej z własnej inicjatywy i to płatna chyba. U mnie i tak odpada, bo nie mam z kim zostawić niemowlaka, pozostają domowe ćwiczenia.
    Ja do fizjoterapeuty chodząc z niemowlakiem i to był standart.
  • Pas wyszczuplający można nosić by chodzić z napiętymi mięśniami w nim.
    Mnie pomógł "utrzymać flaki" wyżej ale starałam się ciągle napinac mięśnie. Potem łatwiej bylo żyć bez 
  • edytowano kwiecień 2019
    Rehabilitantka powiedziała że mocne mięśnie przy terapii rozstępu mięśni to kłopot , lepiej takie słabe świeżo po porodzie naciągać. Ja praktycznie nie mam już brzucha, co robię zaraz napiszę. Nie jem pszenicy, gluten z i innych zbóż mi nie szkodzi. Po porodzie jadłam głównie jaglankę, ryż, mięso, gotowane jabłka, teraz jem wszystko oprócz tej pszenicy no i nie jem nabiału. Ważyłam 80kg, teraz 62 niecałe. Urodziłam 5 lutego. Z ćwiczeń warto sprawdzić czy jest rozstęp, jak jest to brzuszki itp tylko pogorszą sprawę. Przy poprzednim porodzie rehabilitant kazał na leżąco masować brzuch od dołu do góry równoległe do tej brązowej kreski 2 cm od pępka po obu stronach brzucha. Teraz mam rehabilitantkę, która się specjalizuje w powrocie do formy. Ćwiczenia są na leżąco, np.  zgięte nogi w kolanach, miednica podkurczona, i podciągam kolano i napieram ręką na nie lewa ręką lewe kolano, potem lewa ręką na prawe kolano. Trzeba przy każdym ćwiczeniu patrzeć czy nie wznosi się górka w okolicy pępka, jak tak to znaczy że rozstep pogłębiamy zamiast go znikać. Jak ktoś chce to niech napisze priv, podam numer najlepiej przez telefon to opisać. Płaski brzuch to nie jest kwestia estetyki tylko zdrowych mięśni brzucha wspomagających kręgosłup. Dodatkowo rehabilitant naciąga mięśnie z boku na środek, po poprzednim porodzie starałam się sama je naprowadzać masażem. 
    Podziękowali 1Nika76
  • A jak ta pszenica taka zła to mąkę można jeść bezglutenowa? 
  • Ja jem chleb żytni i nie szkodzi mi, trzeba popatrzeć, młodsza byłam to pszenica mi nie przeszkadzała. Mąkę bezglutenową z pszenicą bez glutenu czasem używam. Ale lepiej jajkami się najeść niż chlebem.
  • Karmienie obkurcza macicę ale po 2 miesiącach to już się bardziej nie skurczy.
  • Jeszcze mięśnie. Na to karmienie nie działa. Ja tydzień po każdym cc ważyłam tyle co przed ciążą, byłam chuda a brzuch wystawał. No i fałdę skóry mam nad blizną. Jak szczupła bym nie była to ona nie zniknie
  • Chodziło mi o to, że brzuch wystawał nawet lata po cc mimo, że szybko schudłam po
  • A jak leżysz na plecach to brzuch się robi mniejszy? Brak gorsetu mięśniowego powoduje że jelita wypychają brzuch.
  • Witam się w wątku :)
    Jestem 3,5 miesiąca po drugim cc, do formy wróciłam bardzo szybko, dużo szybciej niż za pierwszym razem, schudłam ekspresowo, choć lekka nadwyżka w postaci 3 kg z ciąży jednak została. Brzuch wystaje, mięśnie ewidentnie osłabione, niewielki rozstęp poniżej pępka. Przy okazji mobilizacji blizny, rehabilitantka nakazała mi wstawać bokiem i stwierdziła, ze przy tak niewielkim rozejściu, tyle wystarczy. Jednak brzuch się nie wchłania, skóra brzydko rozciągnięta... Cóż, ostatnio trwało to chyba 7 miesięcy nim ciało wróciło do normy. Pozostaje czekać ;)

    Przy okazji; czy jest jakiś odrębny temat odnośnie dylematów co do kolejnej cesarki czy można was pomęczyć tutaj? Słabo jeszcze poruszam się na forum a nie chciałabym "nabałaganić".


  • Mnie nawet te dodatkowe kilogramy tak nie przeszkadzają, ale że skóra zwisa to już tak. Za chwilę lato, cienkie ubrania i mało estetycznie to wygląda, ale cóż. Dziecko cudowne, wszyscy zdrowi i szczęśliwi, a brzuch potraktuję jakimś balsamem i z czasem powinno być lepiej. Liczę na więcej ciąż, więc chyba trzeba się przyzwyczaić, że tak się dzieje i nabrać cierpliwości.
  • M_Monia powiedział(a):
    Moga wyciac wiecej skory przy nastepnej cc. Tak zrobili znajonej.
    Nie wiedziałam, że jest taka opcja.
  • Eeeee. To chyba przez opłaconego lekarza. Choć i nawet w takiej sytuacji ciężko mi uwierzyć że ginekolog w medycynę estetyczną będzie się bawić, przedłużać operację a co za tym idzie zwiększać ryzyko.
  • Mi wycięli mało. W ogóle  to miałam prawie lustro na suficie, blacha polerowana, można było oglądać operację, ale gadałam z anestezjolog o szkole bo nasze dzieci do tej samej klasy chodzą.
  • Zabieg trwa 3-5 godzin :astonished: 
  • Skóra się rozciągnie, przecież nawet do przeszczepu się balonik wszywa pod skórę, dodmuchuje go i powstały nadmiar skóry do przeszczepu się używa. Najgorzej po wzmocnieniu kresy podszyciem takim specjalnym , koleżanka jednak zaszła po tym zabiegu w ciążę i donosiła dziecko.
  • Rehabilitantka mi bliznę na skórze "odkleja" od "podspodu", jest to bolesne ale jak warstwy nie są posklejane to ten nawis się taki nie robi, no i ogólnie zdrowiej. Dziś mi pokazywała ćwiczenie na klatkę piersiową, po porodzie przednie żebra są otwarte a tył klatki nie pracuje przy oddychaniu.
  • Ja też byłam wczoraj. Oj, wymęczyła mi bliznę, ale od razu czuję, że jest bardziej elastycznie. Zresztą powiedziała, że z blizną pracuję super i jest naprawdę w dobrym stanie, za to mięśnie brzucha bardzo osłabione, pewnie stąd to uczucie, że wszystko zwisa. Mam ćwiczenia plus zalecenie dbania o postawę.
  • Czy któraś z was miała ubytek w macicy po CC? Ja mam mały....
    Podziękowali 1zapominajka
  • aga---p powiedział(a):
    Czy któraś z was miała ubytek w macicy po CC? Ja mam mały....
    Ja mam istmocele 
    cos Cię niepokoi
  • To jest właśnie to co ja mam.....
    Ogólnie rzecz biorąc to zaskoczyło mnie to trochę zaniepokoiło....
    Idę na priv....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.