Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czas na przetwory

1151618202155

Komentarz

  • No właśnie, buraczki też robiłam. Takie zwykłe do obiadu, bardzo nam smakowało (nam dorosłym, dzieci niespecjalnie przepadają). Nie znam wersji z kapustą, znam tylko z papryką. Ale ja lubię klasyczne, same w sobie mają pełnię smaku :)

    A sezon buraczany mi się kojarzy z jesienią, jak warzywa są zbierane z pola, ogródka czy działki.. Ale pewnie teraz też można.

  • Ja robię jutro. Dziś pewna kobieta powiedziała mi, że ogórki się robi do 15 sierpnia. ??????
  • Kilka dni temu otworzyłam jeden słoiczek z leczo robiony 2 tygodnie temu, oczywiście bez cebuli. Podsmażyłam cebulę na patelni, dodałam domowej kiełbaski i wlałam zawartość słoika z leczo.  Nawet nie trzeba było doprawiać. Błyskawiczny obiad  :D
  • Ja robię jutro. Dziś pewna kobieta powiedziała mi, że ogórki się robi do 15 sierpnia. ??????
    Ja robię  tak długo ,aż przestaną rosnąć .
    Różnicy w wekach nie zauważyłam .
  • Ja robię jutro. Dziś pewna kobieta powiedziała mi, że ogórki się robi do 15 sierpnia. ??????
    Ja robię  tak długo ,aż przestaną rosnąć .
    Różnicy w wekach nie zauważyłam .
    pierwsze słyszę,to jakiś zabobon czy co? 
    ja w zeszłym roku robiłam we wrześniu i były pyszne.
  • edytowano sierpnia 2013
    Już drugi dzień siedzę w buraczkach i mam powoli dość. Jedynie pochwały męża utrzymują mnie na powierzchni.

    Ogóry zrobię chyba jeszcze raz albo dwa, kończą się. A dziś pyszna sałatka na zimę, zajadałam na surowo
    http://www.wielkiezarcie.com/recipe10772.html
  • Mój brat twierdzi, że koper do kiszenia ogórków na zimę powinien być wysuszony. W tym roku mam swój koper. Ale on jeszcze na grządce. Czy mam go ściąć i podsuszyć? Bo jeśli tak, to nie mogę dziś robić ogórków.
  • Czy robicie buraczki kiszone tak jak ogórki? Znalazłam dziś przepis, a hurtowa ilość buraczków właśnie się gotuje i tak się zastanawiam, czy zrobić je normalnie w zalewie octowej czy ukisić. Wolałabym zdecydowanie kiszone, ale trochę się obawiam. Do tej pory robiłam kiszone, ale bez kopru, chrzanu - takie do bieżącego spożycia. Pomóżcie! 
  • Podbiję.
    Czy podgotowane buraczki można ukisić tak jak ogórki: dodatki jak do ogórków, woda, sól i stoją całą zimę w oczekiwaniu na konsumpcję. Czy jednak pasteryzować? 
  • Dzięki. To powiedzcie jeszcze, jak z tym koprem. Mają być suche baldachy, czy mogą być świeżutkie z grządki?
  • No tak, nie wpadłam na to, że cebulę można sobie przecież zawsze zeszklić i dopiero na to zawartość słoika. Dzięki, zrobię tak w tym roku!

    A teraz nieśmiała prośba - pamiętam że kiedyś bodajże @Celinka podawała przepis na pyszną fasolkę do słoików. A może to była cukinia? W każdym razie jakieś letnie warzywo. Zrobiłabym, skoro już jestem na fali, ale nie umiem znaleźć...
    Przeglądam ten wątek od początku i spisuje do mojego kajeciku przepisu. @CELINKA dodała na 3 stronie przepis na Sałatkę z cukini- polecam robiłam bardzo delikatna, również na 3 stronie zamieściła przepis na Sos słodko- kwaśny- robiłam z bardzo podobnego przepisu- RE WE LA CJA mam  zrobione na zimę około... 20 słoików litrowych. Na 3 stronie @CELINA dodał przepis na Leczo jest bardzo dobre- tez robiłam na obiad i na zimę. Dla mnie @ Celinka to po prostu KRÓLOWA Cukiniowa.... ma naprawdę bardzo dobre przepisy. Zrobiłam również buraki z papryką z przepisu Cart&Put  z 4 strony.
  • Irena,podsuszone tak ze 2-3dni co najmniej bym dala. Swiezy mwg moich wiadomosci psuje ogorki. Na czym to psucie polega nie wiem. W tym roku zrobilam na podsuszonym i sa ok.
  • Czy robicie buraczki kiszone tak jak ogórki? Znalazłam dziś przepis, a hurtowa ilość buraczków właśnie się gotuje i tak się zastanawiam, czy zrobić je normalnie w zalewie octowej czy ukisić. Wolałabym zdecydowanie kiszone, ale trochę się obawiam. Do tej pory robiłam kiszone, ale bez kopru, chrzanu - takie do bieżącego spożycia. Pomóżcie! 
    nie robiłam kiszonych buraczków,ani nie jadłam. 

    Takiej ilości bym nie ryzykowała.
      
    Próbę bym zrobiła.
  • No to jutro będzie próba z 3 kg buraczków. A jak będą zjadliwe, to  za 2-3 tygodnie ruszy produkcja masowa  :D
  • Co ciekawego robicie z mirabelek- mamy całą wanienkę
    8-}
  • Na próbę pierwszy raz zrobiłam kilka słoiczków papryki konserwowej, ogórków i selera. Nie wiem czy się dobrze zapasteryzowało i czy w ogóle jest to zjadliwe - kiedy mogę sobie tego spróbować, żeby poczuć smak i sprawdzić czy się nie psuje?
  • Na próbę pierwszy raz zrobiłam kilka słoiczków papryki konserwowej, ogórków i selera. Nie wiem czy się dobrze zapasteryzowało i czy w ogóle jest to zjadliwe - kiedy mogę sobie tego spróbować, żeby poczuć smak i sprawdzić czy się nie psuje?
    Sprawdzić smak możesz już.
    Jeśli jest tam ocet i zapasteryzowałaś to małe szanse by się zepsuło.
  • To znowu ja. Z mirabelek zrobiłam trochę musu,czyli rozgotowanej paćki mirabelkowej z cukrem. Włożyłam w słoiczki po jedzeniu dla dzieci, ale dziadostwo strzela, tzn. przykrywki nie trzymają. Mam dość babraniny. Teraz pytanie z serii blondyńskich: czy jak wystygnie mogę to zamrozić, czy słoiki wytrzymają zamrażarkę????Bo jak pomyślę o przekładaniu tego znowu w coś innego... No i czy takie musy owocowe można mrozić?

    HELP !
  • Ola, seler brzmi ciekawie !!!
  • słoiczki po jedzeniu dla dzieci nie nadają się do przechowywania przetworów

    jeśli chcesz takie małe ilości, to tylko po przecierze pomidorowym
  • Ale wiesz co, mój m kiedyś zrobił w tych słoiczkach potrawkę z królika i super się zawekowało :(
    a co z tym mrożeniem, wie ktoś..........  ?
  • Zaryzykuję zatem.........................................................

    dzięki!
  • @agnieszkamama, może chodzi o owoce? U nas też z tych słoiczków powypływały maliny dwa lata temu, od tej pory robimy owoce - kompoty dla całej rodziny w dużych słoikach bez cukru.
  • nalewkę ;)
  • Mam ze 30 kilo aroni. Ratunkupomocy, co z tego zrobić?
    u nas robi się aronię przesypaną cukrem, 
    ubitą mocno w słoikach 

    potem pasteryzacja 

    spozywamy  jako miksturki , kiedy dopada nas przeziębienie ;) w połączeniu z malinami, jagodami, jezynami etc 
  • Polecam tę sałatkę, po prostu pyszna
    http://www.wielkiezarcie.com/recipe10772.html
    Robię z bardzo podobnego przepisu i potwierdzam jest rewelka, mam 25 słojów zrobionych na zimę
  • Dostałam trochę spadów moreli. Skórka brzydka, ale w środku zdrowe i pyszne. Czy mogę zrobić z nich coś w rodzaju powideł? Chcę je przesmażyć/poddusić bez cukru i tak władować do słoiczków. Jakieś rady, pomysły? @Katarzyna, @AniaD. - Wy jesteście specjalistki od bezcukrowych przetworów.
    Zrobiłabym to samo tylko nie mam doświadczenia. Doradźcie jak długo podsmażać, a potem jak długo pasteryzować, jak pasteryzować?
  • Polecam tę sałatkę, po prostu pyszna
    http://www.wielkiezarcie.com/recipe10772.html
    Robię z bardzo podobnego przepisu i potwierdzam jest rewelka, mam 25 słojów zrobionych na zimę
    A z czym jeść tą sałatkę? Na stronie jest napisane, że do kebaba;) Może inne pomysły, bo przetwornictwo bardzo mi się spodobało:)
  • Mi bardziej podchodzi jako obiadowa, choć przyznam, że tak na surowo  jest równie pyszna.
    U mnie dzisiaj do będzie do jaj sadzonych.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.