Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czas na przetwory

1373840424355

Komentarz

  • A co można suszyć?
    Zastanawiam się czy w domowej suszarce da się uzyskac suszone brzoskwinie, morele, śliwki itp - i jak je przygotować do suszenia?
  • edytowano lipca 2015
    @jukaa dawaj tego agrestu chętnie przyjmę na kompoty
    dawaj swieży albo w słoikach
    wynagrodzę sowicie :)

    moze coś na wymiankę oddam
    poważnie mówię

    edit: literówka
  • @Haku
    do suszenia wyjać pestkę, rozłożyć na sitach i już
    takie soczyste to jednak dużo dłużej trzeba "odwadniac"

    albo na papierze rozłożyc na słonću w przewiewnym miejscu np balkon
    większe owoce na plastry pokroić bo boję się ze zapleśnieją
    i uwaga na muszki i inne owady
  • Takie sliwki wychodza pyszne, ale moreli nie polecam po suszeniu sa niejadalne. Koniecznie trzeba je przygotowac odpowiednio albo w ogole nie suszyc. Ja suszylam bez dodatkowycb zabiegow i takich nie polecam, czylam ze trzeba morele blanszowac moze wtedy wyjda?
  • Morele suszyłam, da się. Tyle, że są dość kwaśne.
  • Ma ktoś sprawdzony przepis na ogorki małosone I kiszone? różni się to czymś?
  • Już znalazłam na 48 stonie jest :\">
  • A na cukinie do sloikow? I od razu powiedzcie do czego ja pozniej uzywacie? Do chrupania, salatek, obiadu?
  • Zrobiłam cukinię kiszoną. Smakuje jak niedorobiony ogórek =))

    Dziś zrobiłam konserwową - ciekawe czy będzie lepsza
  • ok to jeszcze jedno...
    ...
    wydrylowalam wisnie, zasypałam cukrem i zlałam sok.
    teraz zostały mi wisnie z pewna iloscia soku i zastanawiam sie co z nimi zrobic.
    Dzemow mam juz chyba sporo, moze da sie z tej reszty soku i wydrylowanych wisni zrobic kompot do sloikow? albo jakies takie wisnie w syropie do babeczek?
    jakies pomysły albo przepisy?
  • edytowano lipca 2015
    Zdjęcie0118
    Bez grama nawozu tylko króliczy



    Moje pierwsze ogórki-3kg. ;)
  • Kiszona cukinia jest pyszna, uwielbiam. Kisi się tak, jak ogórki, dla mnie najsmaczniejsze są młode. Nie wiem na ile to prawda, że trzeba szybciej ją zjadać niż ogórki, bo zaczyna potem mięknąć, ale zawsze można ją jeść w pierwszej kolejności.
  • @jukaa - pisz, co dajesz do leczo, bo mam klęskę urodzaju, jeśli idzie o cukinię. Już sprawdziłam, że sama cukinia z czosnkiem się nie przechowuje.
  • Ns, jak nie ma nic kwaśnego, slonego, słodkiego to wzrasta ryzyko powstania jadu kielbasianego.
  • Małe cukinie kiszone w słoiku muszą być koniecznie w skórkach, bo inaczej zmiękną za bardzo i będą niesmaczne. (Przerabiałam temat w tamtym roku)
  • Dlaczego ogorki mi splesnialy...? W emaliowanym I szanym naczyniu, a w kamionce nie?
  • Mogę polecić sałatkę z ogórków z selerem. Pycha.
  • @Ania i Adam - mi w kamionce pleśnieją i też nie wiem czemu.
  • Podam jutro, bo młodzież wygania od komputera.
  • Przepisik na brzoskwinie - dżemik np jest mi potrzebny
    Mam ze 3 kg dobra od sąsiadów

    I tak samo przepis na powidła śliwkowe - takie jak do pleśniaka
  • @Haku a w ktorym ty tygodniu jestes? Bo wprawdzie mialam podobnie ale teraz sie tobie nadziwic nie moge :)
  • ja pokroiłam byle jak brzoskwinię, dosypałam na oko cukru do smaku pogotowała i zblendowałam zawekowałam. Wyszło super
  • Wczoraj pokroiłam kabaczka i wrzuciłam w wodę ukiszoną po ogórkach.Dziś już pycha!
  • Zaraz też tak zrobię i sprawdzimy, czy i nam będzie smakować. :)
  • Iccie Wy! mialam nic nie przerabiac! a juz mysle, zeby ogorki i pomidorki zrobic, ewentualnie te Savii przepisy na ajwar i inne cudenka ;).

    ale mi sie nie chce

    ale zima bym pozniej jadla

    warzyw nic a nic nie mam
    jedynie owocowe przetwory
    a warzywna jestem bardzo :).
  • @Skatarzyna chlebek razowy z masełkiem i kabaczkiem podkiszonym mniam!
  • edytowano lipca 2015
    4 kg ogórków, 0.5 kg cebuli,4 papryki, 1 duży seler
    Obrać ogórki, wszystkie warzywa pokroić, seler na tarce, wszystko zalać solanką na 4 godz. (9 szkl. wody i 1 szkl. soli), zlać solankę, zalać zalewą (6 szkl. wody, 3,5 szkl. cukru, 3 szkl. octu), wymieszać, do słoików, pasteryzować. Do każdego słoika daję kilka ziarenek gorczycy.
  • @Bea, a z wysylka to sie chyba nie oplaci kupic od Ciebie?

    jeszcze sie nie zdecydowalam co porobic, na 100% pewna jestem burakow, do burakow troche papryki potrzebne.

    Jutro chcialam ogorki zrobic moze, ale nie dam rady na targ, juz mam inne plany, zmienily sie dzis.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.