Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czas na przetwory

1353638404155

Komentarz

  • @uJa ja w zeszłym miałam tylko 45 truskawkowych dżemów i nie pamiętam nawet kiedy się skończyły

    tak mało bo wszystko kupne owoce
  • no wiem wiem
    ja dżemy ograniczam bo mają dużo cukru
    a czytałam na pewnym forum że cukier to złuooooo
    ;)

    jak zrobiłam w tamtym roku takie bezcukrowe i ich nie ograniczalam to zaraz zostały zjedzone, a takie zwykłe cukrowe jeszcze mam :D u nas to jak słodycze, wydzielam i już:D (ale nas mało ;) )
  • bo z 20 słoików musu jabłkowego zjedliśmy może 3 reszta się zepsuła
    brzoskwiniowe bez cukrowe też się wszystkie popsuły
    jablko-gruszka-śliwka - faktycznie żaden się nie popsuł, ale może dlatego że je zjedliśmy szybko bo miałam wielki stres że się zepsują, więc kazałam je jeść szybko i dużo

    a te z zelfixem trzymają się długo i dobrze, tylko no niestety są mocno słodzone

    itd. w tym wątku już się kilka razy żaliłam na stratę czasu, pieniędzy i roboty przy przetworach


    (nawet ogórki kiszone mi się popsuły :( )
  • edytowano czerwca 2015
    Napiszcie, jak się robi bezcukrowe truskawki, bo zanim przeryję te 49 stron, to sezon na truskawki się skończy.... Dodam, że w zeszłym roku te słodzone mi spleśniały (pewnie od tego zuuuego cukru...) :-B
  • Też poproszę 8->

    Może w tym roku zrobię coś więcej niż kompoty? :)

    Chociaż kompoty zeszłego lata wyszły mi boskie =P~
  • u mnie ogorki zrobily sie z czasem takie ze od dotkniecia sie rozpadaly..i mam urazzeby na zime robic... jak zeby twarde w miare zostaly.. dodam ze mialam eko
  • @Lila, przepis na dzem truskawkowy bez cukru, poprosze.

    na musik jablkowy tez
  • Ja tez się ostatnio naczytałam o walorach tych bezcukrowych przetworów i przyznam, że zrobiłam z brązowym cukrem dżem truskawkowy. Zastanawiam się właśnie co by tu teraz (jeszcze przed porodem) zdziałać. Co jeszcze robicie?
    @Lila, a te jabłka bez cukru robisz?
  • Chyba poprzestanę na kompotach... :-?
  • Jak mrozicie fasolkę szparagową?
    Całkowicie ugotowaną? Zblanszowana? Surową? Co zrobić, żeby nie straciła jedności po rozmrozeniu?
  • A może coś z białej porzeczki?
    Nadmiar mam, nie do przejedzenia.
  • A ja się boję brać za ogórki bo mi nie wyszły w zeszłym roku :((
    A dżem z moreli robiłyście?
    Mi kiedyś wyszedł pyyyszny z cz.porzeczki i chyba w tym roku też trochę zrobię.
    Dziś zrobiłam kompot z czereśni
  • To moja trzecia ciąża w tym wątku... ;;)

    Czytam wątek od początku i @Lila, jak mi nie dasz przepisu na tę sałatke, co do 29 strony go nie ma, to Cię myszami poszczuję, niedobra, zuuuuuaaaaa kobieto... Co tam kolegium, samorealizacja, terminy pracowe, jak JA CHCEM OGÓRKI!!!
  • My wczoraj z mężem dżem (powidło?) z czereśni zmajstrowaliśmy ( tzn już do słoików powkładane.) Takie nasze wspólne nowe hobby odkryliśmy :D Niestety jakieś robale tez polubiły nasze czereśnie, bo w połowie siedziały. Trzeba było dobrze patrzeć, żeby się jakiś do dżemu nie wkradł. Jeszcze sporo owoców na drzewie zostało, więc ten tydzień czereśniowy będzie.
  • Przypominam się, proszę.
    Mam białej porzeczki nadmiar, co z tego można zrobić?
  • dobra kupiłam 5 kg czarnej porzeczki bo mi się zamarzył dżem. Dziś już zrobiłam jutro jeszcze pogotuję trochę

    czy jak zaleję gorący ustawię do góry dnem i się zassie to można nie pasteryzować. bo jak dotaąd wszystko pasteryzuję i trochę się boję czy mi nie zbombażuje albo nie skiśnie bez pasteryzacji
  • Ania ja z czarnej robiłam dwa lata temu- nie pasteryzowalam tylko do góry dnem. Nawet mam jeszcze jeden słoik sprzed dwoch lat, gdzies sie uchował i jest pyszny! Ani jeden mi sie nie zepsuł.
  • A powiedzcie mi bo juz sama nie wiem- zrobiłam ten kompot z czeresni- jak zamykałam słoiki to wydawało mi sie ze dobrze zamknęłam. A na drugi dzien gdy odwracalam je z przykrywki zeby normalnie stały to z kazdego poleciała mi woda.. Dzis sprawdziłam to nic nie kapie, pokrywki ładnie wklesly, chyba sie nie zepsują co?
  • edytowano lipca 2015
    Ale to woda taka czysta od gotowania?czy sok??może potem zassały.

    Mam już 33 słoiki truskawek i 32 czereśni.
    7 sztuk dżemu truskawkowego.
  • @annabe - ja tak mam często przy pomidorach jeśli tylko wieczko jest wklęsłe to się nie przejmuję, akurat z pomidorów nigdy nic mi się nie zepsuło

    a ja jestem dumna bo zrobiłam 10 słoiczków malych i 2 litrowe dzemu z czarnych porzeczek pierwszy raz w zyciu bo generalnie dżemów nie jadam, ale odkąd najstarszy jest na bezmlecznej diecie to mu do naleśników daję czasami albo do jaglanki

    jednak zapasteryzowałam...
  • Dobra, jestem w rozpaczy. Ogórki się wyrywają z lodówki, ostatnia szansa żeby je dziś na sałatkę przerobić. Czy ktoś, ktokolwiek, ma przepis na ogórki od Lili? Było curry, i ocet, i czosnek chyba, i krojone w plasterki z cebulą (?)...

    Albo ktoś ma kontakt do Anioła Stróża @Lila, żeby ją dźgnął?
  • Wyszukiwarka opowieada tylko o tym, że Lila ma świetny przepis na ogórki curry, ale samego przepisu się nie dogrzebałam :)

    Ale znalazłam np. taki przepis, też w wątku (od beatasb):
    4 szklanki wody
    1 szklanka octu
    1 szklanka cukru
    1,5 łyżki soli
    3 łyżki carry
    Zagotować
    Ogórki obrać, pokroić w plasterki (dość grube, nawet 0,5 cm) i luźno włożyć do słoika
    Dodać gorczycę, listek selera, kilka krążków marchewki, plasterek cebuli. Pasteryzować ok. 7 minut od zagotowania wody. Ja dodaję jeszcze czosnek, bo wszyscy lubią taki. Zalewam gorącą zalewą i zamykam i od razu do gara z gorącą wodą. Wtedy ogórki pozostają twarde i jędrne.
  • Wiem, ja już przeczytałam cały ten wątek, i kilka innych zawierających frazę "pieprzone+ogórki+curry+od+zdradzieckiej+nieodzywającej+się+Lili" i nic ~X(

    Nie te, nie te... nie było marchewki... i chyba nie gotowanie... aaaAAAAaaa!!!!!!
  • Do wieczora będzie. U zrodla pytalam bo wizja stada myszy mnie przerazila ;)
    Źródło obecnie w pracy w terenie .
  • Za późno, cholera, za późno... Nie zdążę kupić co tam potrzebne, bo wychodzę już, a jutro rano jedziemy po J, i dopiero w piątek będziemy, a ogórki nie wytrzymają, no nie... Trudno, jest mi winna jakieś 20 słoiczków sałatki ogórkowej. Dzięki.
  • Utrzyj I zakis na ogorkowa. Pasteryzujesz po ok 10 dniach
  • Aneczka z całym szacunkiem
    ale 10 dni to bym sie bała w misce trzymać te zasolone tarte i posypane nasieniem kopru
    my ok 2-3 dni zostawialiśmy potarte ogórasy
    i do słoików pasteryzować 10 min

    zwłąszcza upały a na wyjeżdzie na noc otwartych okien nie zostawisz
  • Nienienienie. Teraz chwilowo moją najlepsiejszą koleżanką będzie Savia i jej mizeria solona...




    ktoś kojarzy stronę na której był przepis? ;)
  • @babka4 tzn ja trzymam w słoikach zalane solanką po ukiszeniu pasteryzuję myślę, że tydzień stały na pewno, no w każdym razie tyle co by się ukisiły
  • Małe ogórki zgniły wczoraj ~X( Tak ze trzy kilo poooooszło w las, czy też raczej na kompostownik. Więc duże poszły w słoiki, trudno, choć mam poczucie porażki - litrowy słoik wypełniony 5-6 ogórkami?! Zostało parę na bieżący użytek. Ale za to znów Lila może być moją najlepsiejszą koleżanką od przetworów, bo zgniły przez panią z urzędu skarbowego co mnie wzywała bez sensu, ciśnienie mi podnosząc i marnując wczoraj cały dzień. A z kolei do tej tury dodałam zgodnie z sugestią AniD. liść orzecha i ciekawam, czy to będzie miało jakiś wpływ.

    W sobotę znów sobie pofolguję - J wraca, więc mi kupi i doniesie do kuchni co chcę... :x
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.