Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czas na przetwory

1363739414255

Komentarz

  • @E.milia, wpływ mają, ale nie chcę Cię martwić - ogórki do kiszenia powinny być jak najświeższe. Takie leżące są potem często puste w środku. Naczytałam się fachowej literatury, to wiem ;)
  • Babcia też mówiła, że świeże ;) Trudno, wolę osiem słoików pustych w środku niż nieprzerobionych...
  • Po wakacjach okazalo sie ze mam sporo przerosnietej cukinii. Jakies pomysly poza leczo?
  • edytowano lipca 2015
    @ramatha, faszerowac mozna.

    Np papryka, cebula, czosnek i wydrazony miasz z cukini na patelnie, poddusic. Wrzucic do lodeczek cukiniowych, posypac ewentualnie serem jakims, zapiec ok 30 minut w 170/180 stopni.

    Zmienic farsz, np. miesem mielonym z przyprawami nafaszerowac.

    miesem mielonym i warzywami nafaszerowac

  • Ah dzieki bardzo. Robilam w zeszlym roku pierwszy raz taka nadzkewana miesem i chyba bylo dobre, ale lompletnie o tym zapomnialam.
    A ten sposob z podsmazaniem wydrazonego miazszu swietny - dzieki :)
  • Cukinie utylizuję robiąc z niej smak do zup. W garnku rozgrzewam olej, wrzucam posiekany czosnek, duża cebulę, całą cukinię, trochę natki. Chwilę mieszam i zalewam wrzątkiem. Jak się ugotuje to miksuję zyrafą. Wtedy dodaję warzywa jakie chcę i wodę do potrzebnej mi ilości. Zupa nie jest gęsta, ale ma fajny smaczek. Rok temu utylizowałam tak ogromne ilości cukinek.
  • Pyszna jest też cukinia duszona z czosnkiem, doprawiona świeżymi ziołami. Najlepszy jest świeży cząber, ale suszony też może być.
  • @Ania D.
    Pisząc całą cukinię masz na myśli że jej nie kroisz???
  • A, kroję, tylko całą znaczy sporawo. Kroję tak w kostkę, trochę byle jak.
  • ja też od roku daję cukinię do każdej zupy oprócz rosołu i żurku:-)

    na dno trochę oleju i na to starte warzywa cukinia, marchew, pietruszka itp


    a słuchajcie na co teraz jest sezon co mogę do słoików jeszcze zrobić

    ogórki na ogórkową - już czy jeszcze później
    leczo - chyba jeszcze za trochę, co?
    pomidory to pod koniec sierpnia pewnie
    śliwki we wrześniu
    i jakie dżemy - porzeczkowy już zrobiłam? co jeszcze mogę?
  • Cukinia jest też bardzo smaczna na surowo. Można kroić młodą na plasterki i kłaść na chleb. Bardzo dobra jest surówka z cukinii. Cukinia musi być pokrojona w słupki, żadne tam ścieranie na tarce. Do tego dajemy, co lubimy i sos winegret z czosnkiem. Ja daję jeszcze zieloną soczewicę.
  • Cukinie mozna jesc na surowo?

    A do sloikow leczo jak robicie? Ze wszystkim procz kielbasy? Bo robilam z dwa lata temu kilka sloikow, ale potem jakos balismy sie zjesc hehe - wydawalo sie nam ze ma inny smak.
  • @ramatha pewnie, że można!
    z solą i mlodą bazylią - mniam!
    Moja szefowa kiedys była na takim odchudzaniu, że wszystkie warzywa jadła na surowo. I wtedy odkryłam (zszokowana), że wszystko praktycznie się da. Tylko tam się zmieniają te wartości glikemiczne wtedy - jak np. marchewka na surowo ma inny indeks niż ugotowana (to jest ważne dla cukrzyków)
  • Myslalam ze to jak z ziemniakami - zjesz na surowo i zatrucie murowane.
  • moje dzieci są w stanie zjeść każda ilość placków z cukini :)
  • ale mi smaka na placuszki z cukini zrobiłaś
    :P
    jednak lepsze są z kabaczka tylko jeszcze nie widziałam na bazarku
  • czy ktoś robi dzem z czerownej porzeczki, zrobiłam ale jakiś rzadki mi wyszedł, żęlfixów żadnych nie chcę używać, co robić.
  • Tus mi bratku...Kulezanka @Lila w tem wywlatku nie ma prawa sie udzielac, z powodow wiadomych...






    PRZEPIS, ZOLZO!!!
  • @Aneczka08 Lila na jakiejś 10 stronie wątku pisała, że jak robi sok malinowy to zalewa maliny cukrem, potem zlewa sok i ma i dżem i sok na raz.
    A może to nie Lila tylko Cart?

    No w każdym razie - zlać na maksa puszczony sok jako sok :D
  • @E.milia - patrz pani - ona chyba ucieka przed Tobą ;)
  • ile czasu się przegryzają korniszony nim będą gotowe?

    Wyprodukowałam 8 słoików dzisiaj :)
  • a propos małosolnych - dlaczego czosnek w nich zielenieje? ;) i drugie pytanie z gatunku trudnych: dlaczego małosolne raz mi wyszły super a kolejne dwa razy kiepsko - jakby gorzkie,jakby ostre, no niezbyt dobre? ogorki z bazarku,choc od różnych sprzedawców + zestaw do kiszenia + woda z solą...
    Może ktoś wie? ;)
  • Nie cierpię małosolnych :-&
  • Ja się zastanawiam dlaczego jedne kiszone zmętniały a inne nie :-?
  • Odwoluje myszy.
  • Reszta plag jednak ostrzegawczo zostaje.
  • Doczytala. Wspolczuje tym upierdliwym, naprawde... Ciekawe, kto to. Moze ktos kto rozsiewa podle plotki, jakoby grubi ludzie byli mili i sympatyczni?
  • ja nie jestem miła, mnie by się sałatka na pewno zepsuła, mogę tylko mrozić lub suszyć, inne się psujom!
  • z agrestu robi się, kochana, pyszny dżem .... :)
  • dzem z agrestu najlepiej robic z niedojrzalego, zielonego, jak pestek nie zawiera...
    ...
    aczkolwiek ja lubie tak czy inaczej :P
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.