Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1100101103105106148

Komentarz

  • Ciasto francuskie, tak jak napisala @Rejczel, nadaje się do wielu przystawek na słono czy slodko. Jak się goszcze u znajomych, to często są przekąski z tego ciasta.
    Natomiast u mnie w domu nie ma, nikt nie lubi ciasta francuskiego, ja tez tak średnio doceniam.
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    @tryk się chyba w tej wodzie utopił ;)
    jeszcze nie
    Podziękowali 3kasha Małgorzata32 madzikg
  • Zdradzisz, co pijesz? ;)
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Zdradzisz, co pijesz? ;)
    smoothie

    Podziękowali 1Małgorzata32
  • edytowano październik 2019
    @tryk no nareszcie!Jeszcze trochę a my byśmy się utopiły we łzach ,tak za tobą tęskniłyśmy :)
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @Rejczel dzieki wielkie!!!
    I Teściowej podziękuj!!!!
    Zrobię na pewno,zapomniałam już jak bardzo lubię ciasto francuskie!

    Podziękowali 1Rejczel
  • kasha powiedział(a):
    @tryk no nareszcie!Jeszcze trochę a my byśmy się utopiły we łzach ,tak za tobą tęskniłyśmy :)
    oj smutno to czytac,ale coz zycie

  • tryk powiedział(a):
    kasha powiedział(a):
    @tryk no nareszcie!Jeszcze trochę a my byśmy się utopiły we łzach ,tak za tobą tęskniłyśmy :)
    oj smutno to czytac,ale coz zycie

    @tryk no właśnie wesoło,bo jesteś z nami i  już nie musimy płakać!
  • kasha powiedział(a):
    tryk powiedział(a):
    kasha powiedział(a):
    @tryk no nareszcie!Jeszcze trochę a my byśmy się utopiły we łzach ,tak za tobą tęskniłyśmy :)
    oj smutno to czytac,ale coz zycie

    @tryk no właśnie wesoło,bo jesteś z nami i  już nie musimy płakać!
    ok,to dobrze
  • Dobra wyskoczę jak filip z konopi przy tych Waszych ekskluzywnych propozycjach
    ale przypomnieli mi się moi goście,
    którzy wpadli "na chwilkę i czas nam popłyyynął.
    Byli zachwyceni ,gdy na stół wjechały świeże bułki wrocławskie (świeże w sensie ,że tego samego dnia kupione), a na nich jajecznica,taka ciepła jeszcze.
    Do tego na talerzykach były pomidory z cebulka,ogórki,szczypior.
    Bo najważniejsza we wspólnej kolacji jest atmosfera spotkania,
    jedzenie jest jednak drugorzędna sprawą.
  • Jajecznica to jedno z lepszych dań jakie znam. I to w milionie odmian 
  • Ja np uwielbiam schab pieczony ze śliwką i cynamonem.
  • W związku z odwołaniem na ostatnianchwile imprezy czy ciasto z galaretka i owocami  na herbatnikach z kremem z budyniu i masła ma szanse z twarzą się zamrozić ? Czy szkoda zachodu 
  • Szkoda zachodu. Ja bym podzielila i po kawalku najblizszym sasiadom zaniosla, od Tosi :) My tak robimy, jak jest jakas nadwyzka czegos dobrego i swiezego to zeby sie nie zmarnowalo - dzielimy sie po sasiedzku.
    Podziękowali 1madzikg
  • To jest cienkie i super ale mamy tez 20 babeczek. Niby nie dużo i nie dużych wiec obawiam się ze zjemy wszystko i będziemy grubi... Chłopcy n agapie z babeczek wykradli środek.. wiec nałożę im sam budyń czekoladę i owoce.. generalnie to wszystko tez ładnie stoi wiec możemy i tydzień trzymać. Jedni sąsiedzi nie żyją, druga krzyczy na nas, trzecia postawiła wysoki płot.. może czwartym podrzucę.. jak mi pozwolą ;-) raczej pytałam w kontekście - Kurcze dzis robiłam to z galaretka .. po co jak za dwa tygodnie znów muszę ;-) grr 
  • edytowano październik 2019
    Podrzuć właśnie tym co krzyczą i płoty  stawiają.  Może stracisz ciasto a może zyskasz lepszych sąsiadów... Niewielki koszt a efekty mogą być na lata. Albo i nie.
    Podziękowali 2Małgorzata32 madzikg
  • Tez myślałam ale przez ten płot nie mam jak zawołać.. bo kiedyś podrzucałem ciasto pani eli :-) a do tej co krzyczy to daleko.. a deszcze pada :-) 
  • Naszło mnie dziś na zrobienie cebularzy, tzn. naszło już jakiś czas temu, ale dopiero dziś miałam czas wypróbować przepis. Wyszły pyszne! Więc się dzielę przepisem. Trochę czasochłonne przez to kilkukrotne wyrastanie ciasta, ale efekt wart "stania przy garach":

    CEBULARZ KAZIMIERSKI

    Składniki na ciasto:

    • 50 dag mąki krupczatki (dałam zwykłą pszenną)
    • 5 dag świeżych drożdży
    • szklanka ciepłego mleka
    • jajko
    • 1 łyżka soku z cebuli
    • 1 łyżka cukru
    • 2 łyżeczki soli
    • 5 dag masła
    Na farsz:
    • 3 duże cebule
    • 3 łyżki maku
    • 1 łyżeczka soli
    • 2 łyżki oleju
    Na dzień przed robieniem cebularzy cebulę pokroić w grubą kostkę, sparzyć wrzątkiem, wymieszać z solą i olejem, wycisnąć w rękach, wymieszać, przełożyć do słoika, zamknąć, kiedy wystygnie, schować do lodówki.
    Świeże drożdże wymieszać z mlekiem, 2 łyżkami mąki, cukrem, odstawić do wyrośnięcia. Rozpuścić masło z resztą mleka. Przesianą mąkę posolić, dodać wyrośnięty rozczyn i mleko z masłem. Dodać roztrzepane jajko, sok z cebuli, wyrabiać ciasto przez 30 min (wyrabiałam mikserem, hakiem do ciasta), tak by odstawało od ręki i zostawić do wyrośnięcia na godzinę.
    Podzielić ciasto na 12 części, rozwałkować na placki, ułożyć na wysmarowanej olejem blasze do pieczenia (lub na papierze do pieczenia). Na każdym placku rozłożyć farsz z cebuli. Brzegi placków można posmarować jajkiem. Zostawić cebularze do wyrośnięcia na godzinę. Piec do uzyskania złotego koloru.

  • 30 nie wyrabiałam na pewno. Mikserem z hakiem na gładką masę.
  • Ojejuju powiedział(a):
    Ja bym dała mleko pół na pół z wodą. 
    Ale to ja.
    Dzięki za przepis :)

    @Ojejuju z tego linku od @Aniuszka jest tez przepis na cebularz regionalny i do ciasta idzie wlasnie woda, wkleje jakby co: 

    Cebularz regionalny

    Składniki: na ciasto: 1,5 szklanki wody, 5 dag drożdży, 3 do 4 szklanek mąki (w zależności od tego ile się wgniecie), szczypta soli, 0,5 szklanki oleju, szczypta cukru. Nadzienie: 3-4 cebule, 0,25 szklanki maku, 2 łyżki oleju, sól, jajko do posmarowania.

    Wykonanie: drożdże z odrobiną cukru wymieszać w 0,25 szklance wody, poczekać aż „ruszą”. Rozczyn wlać do mąki dodać sól, cukier olej i wyrabiać aż ciasto będzie odstawało od ręki, tak wyrobione ciasto odstawić do wyrośnięcia. Ciasto na cebularze musi być elastyczne.

  • Też piekę od czasu do czasu cebularza- moje dzieci lubią. Nawet dzis rano syn wspominał. Tylko na kminek w cebuli się buntują. Cebule podsmażam. Ale chetnie wypróbuję i ten przepis. Może nawet dziś, bo mam drożdże w domu.
  • Kysz z tymi cebularzami.
     Lata nie jadlam.
    Zaraz się okaże, ze tez mam drożdże haha
  • Ojejuju powiedział(a):
    Małgorzata 32 gdzie tam kminek w cebularzach ? Mak jest, ale można pominąć
    Ja daję do podsmażonej cebuli. Ale teraz zrobię z powyższego przepisu.
  • Kurcze jakie ciasto.. ma być pyszne zimowe.. ale jakoś nie mogę wymyślić nic.. mam budyń, czekoladę, kakao, twarog tez, jakieś tam powidła, dżemy.. brzoskwinie takie do ciasta.. jabłka .. tylko jakoś weny brak.. twarogu chyba tez dwie kostki może te krowę łaciatą ,, tylko z owocami bym wolała .. ew z jakimś beżem .. nie wiem 
  • Może pleśniak?
    Podziękowali 1MAFJa
  • Właśnie chyba się zdecyduje na pleśniaka.. przeważnie siada mi pianka ale i tak go lubimy 
  • Ja piekę szarlotkę z beżową pianką
  • Beżową nie beżową :D
  • Polecam Wam danie, właśnie zrobilam mozzarella in carozza. 
    Nie jest danie super zdrowe. Ale smaczne. 

    Chleb tostowy
    Jajka
    Mąka
    Bułka tarta 
    Mozzarella
    Przyprawy 

    Kroimy mozzarelle w paski, odsączamy porządnie na recznikach papierowych.
    Ukladamy mozzarelle na kromce chleba, dociskamy drugą, zostawiamy całą lub kroimy w kwadraty, w trojkaty, jak nas fantazja poniesie.
    Obtaczamy chleb w jaju, mące, jaju i bulce tartej. Smazymy na tłuszczu.
    Potem znow na ręczniki papierowe i odsaczyc 


    Mozna podawac z sałatą, z sosem czosnkowym.

    Ps moi synowie orzekli, ze nie muszę juz robić kotletow, bo to jest pyszne jak mięso i mozemy robić juz zawsze. 
    2 latek tez zjadl :)
    Podziękowali 2Ona64 Polly
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.