Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1102103105107108148

Komentarz

  • Co mozna z takich troche starych daktyli zrobic? Do ciasta wkroic? Jak sie daktyle w pieczeniu sprawuja?
  • Rejczel powiedział(a):
    Co mozna z takich troche starych daktyli zrobic? Do ciasta wkroic? Jak sie daktyle w pieczeniu sprawuja?
    Bardzo ďobrze się sprawują. Można też zalać wrzątkiem, zmiksować i używać zamiast cukru. 
    Podziękowali 1Rejczel
  • Albo nie z awokado tylko pomarańczą...uwielbiamy.
    Wrzuca się daktyle do garnuszka,zalewa wodą tak ,żeby je zakryła i zgotowuje.
    One się wtedy robią miękkie.
    Wrzuca się tedy do nich obraną pomarańcz (znaczy można i nie obraną ale dla mnie ciut za gorzkie wychodzi) i blenduje.
    Wychodzi pyyycha samrowidło.Używam tego zwykle zimą i do piernika, bo wtedy pomarańcze są najsmaczniejsze.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Czy mąka orkiszowa typ 630 się nada do piernika staropolskiego?

  • Rejczel powiedział(a):
    Co mozna z takich troche starych daktyli zrobic? Do ciasta wkroic? Jak sie daktyle w pieczeniu sprawuja?
    ciasto bez cukru
  • Nie mam doświadczenia z piernikiem, ale orkiszowa jest pyszna w pleśniaku

    Więc może piernik też ja przyjmie
  • Co można dobrego zrobić z cebulą w roli głównej? Chętnie z jakimś mięsem, rybą 
  • edytowano listopad 2019
    Zupa cebulowa z klopsikami. Cebule nadziewane.
    Podziękowali 1malagala
  • @Skatarzyna a czym nadziane? Duszone czy pieczone bardziej? 
  • @mamlu nie znam. To jest bez kapusty? 
  • malagala powiedział(a):
    @Skatarzyna a czym nadziane? Duszone czy pieczone bardziej? 
    Nadzienie wg fantazji. Sposób wykonania zaraz znajdę i wrzucę.
  • Chcialabym zrobic cos miedzy batony a ciastka bakaliowe. Mam rodzynki, slonecznik,orzechy, migdaly, miód, platki owsiane. Mogloby wyjsc cos ala sezamki, moge tez zrobic ciasteczka. Jakie proporcje dac zeby sie nie kruszylo? Co dokupic jako spoiwo? Daktyle? Maslo orzechowe? Czy jajka wystarczą? Siemię  mam ale nie zmielone. Przeczytałam kilka przepisów  i dalej nic nie wiem. Kto ma sprawdzone?
  • Dostałam wór szatkowanej kapusty, lata już nie robiłam kwaszonej i nie mogę sobie przypomnieć zalewy. Taka jak do ogórków - łyżka soli na litr wody czy jakoś inaczej?
  • Inaczej. Na wór kapuchy 20kg 40 dag soli. W duzej misce zasypac solą kapuche. Poczekac azPusci sok. Wkladac partiami do beczki i troche ubijac zeby sok wyszedl. Mozna przekladac marchewką tartą. Dodac lisc laurowy. Obciazyc talerzem i kamieniem zeby nie wyplywala ponad sok. Wody wcale sie nie daje.
    Podziękowali 3joachm1 Skatarzyna babka4
  • I koniecznie kminek.
    Podziękowali 1kiwi
  • @Rejczel, lubicie?

    Jak ja nie lubię kminku.... brrrr
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Kminek nie przejdzie  ;)
  • @MonikaN bardzo lubimy kminek. Kminek(mielony) i koperek to ja bym widziala w kazdej zupie :)
  • edytowano listopad 2019
    Chcę ją wsadzić do dużych słoików. Na razie zasoliłam w wiadrach i odstawiłam do nieużywanego  ogrzewanego pomieszczenia. Czy to odgazowanie to może być po prostu to upchnięcie  do słoi?
  • Ta nieużywana  łazienka jest w domu i tam temperatura jak  i w innych pomieszczeniach ok. 21*
  • Rejczel powiedział(a):
    @MonikaN bardzo lubimy kminek. Kminek(mielony) i koperek to ja bym widziala w kazdej zupie :)
    I jeszcze...cynamon. No może nie w kazdej zupie, ale generalnie ubóstwiam.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Podobnie świeży czosnek, bazylię i kolendrę...Kocham świeże zioła!
  • edytowano listopad 2019
    Też lubię świeże, ale kolendra mi smakuje mydłem. Nie mój smak.
    Podziękowali 1offca
  • Woreczek jak @Elunia jak najbardziej. Teraz pokrywki są bardzo słabej jakości i nowe, na słoju ze słoną zawartością, korodują i potem potrafi taki ciemny płyn ze spodu wieczka skapnąć do kapusty. Więc taki woreczek to bardzo dobra sprawa.
    Gdzieś mi mignęło, że dawno temu ktoś mnie pytał o ciorkę. Miałam, nie spodobało mi się. Kapusta jest poszatkowana jak sieczka, od razu podchodzi kałużą soku. Jak dla mnie to ani na surówkę ani do kiszenia. A i tak sprzęt reklamowałam, bo przy pierwszym użyciu pościerał się plastyk.
  • Ja koktajle robię. Z dodatkiem owoców. Duszony mi nie podchodzi. I duuuzo chipsów. Wczoraj wzięłam porcje na nasze wieczorne warsztaty. Niemal cała grupa zajadała się nimi.
    Podziękowali 1babka4
  • Mąż przywiózł z targu ładne owalne pomidory. Postanowiłam ukiścić. Kisiłyscie? Jakieś istotne patenty?
  • Ja nie kisilam, @Skatarzyna, ale się naoogladalam ostatnio u olgasmile mnóstwa kiszonek, to bym probowala kisic. Siły niestety ograniczone, to i ppzytkuje na inne rzeczy.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Mam w domu sporo resztek roznych serów, takich od sasa do lasa: gorgonzola, pecorino, oscypek, jakieś angielskie pleśniowe, włoskie pleśniowe, żółty z pistacjami itp. Sporo z nich ma dosyc mocny własny aromat. Nie damy rady tego przejeść, cos bym z tym chętnie zrobiła, ale co?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.