Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

19899101103104148

Komentarz

  • Placuszki może? Starte awokado, trochę fety, jajko, mąka plus przyprawy. Do tego sos czosnkowy.
    Podziękowali 1MonikaN
  • A masz dwa miękkie banany?
    Bo wtedy blendujesz ze sobą i 2 łyżeczkami kakao i masz pyszną nutellę
    Podziękowali 1MonikaN
  • Miksuję awokado, liście szpinaku, kiwi i banany.
    Zielony szejk. Dzieci bardzo lubią.
    Podziękowali 1MonikaN
  • Jeszcze guacamole mozna zrobić, ale niektóre dzieci nie lubią.
    Podziękowali 1MonikaN
  • Właśnie... :/
    Guacamolę to starsze.
  • Albo zapiec z jajkiem :)
    Podziękowali 1MonikaN
  • @In Spe- ta oferta na kimchi jest nieaktualna, czy możesz dla nie poszukać innej? równie dobrej
  • to znaczy - poproszę o linka
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano październik 2019
    matka6 powiedział(a):
    A masz dwa miękkie banany?
    Bo wtedy blendujesz ze sobą i 2 łyżeczkami kakao i masz pyszną nutellę
    Mam,  bananow zawsze dostatek. 

    Dzięki wszystkim, to z jajem i z guacamole moze nie byc strzalem w dziesiątkę. Chyba zrobię tę pseudonutelle.
  • @matka6 - przykro mi, ale nic ciekawego nie widzę. Może wszystko sprzedali i jak zakiszą to wystawią nową aukcję. Ja kupiłam tam 2 kg, powinno przyjść we wtorek. Napiszę czy smak fajny jak mówią komentarze.
    Podziękowali 1matka6
  • To czekam na opinię
    Chciałabym w końcu spróbować, a na spróbowanie tylko, to nie chce mi się kisić
  • edytowano październik 2019
    @matka6 ;
    Kimchi przyszła, ale zachwycona nie jestem. Ot, zwyczajna amatorska kimchi. Zrobiona metodą "na smarowany liść". Pewnie zrobiona poprawnie, probiotyczne wartości ma, ale smak ubogi i mało dodatków. Ostra, ale jakby nie było prawie papryki ( taka wychodzi jak się eksperymentuje i dodaje bardzo drobno zmieloną, tańszą paprykę). Nie polecam dla osób, które jeszcze kimchi nie jadły bo mogą pomyśleć, że to wszystko czego można po kimchi oczekiwać. Dopłaciłabym te 20zł i kupiła lepszą. Kimchi powinna być tak pyszna, bogata w smaku, że ma się ją ochotę jeść samą, nawet bez dodatków  :)
    Założę się, że kimchi M.a.c.i.e.j.k.i  zrobiona wg przepisu tej pani co mówi po angielsku jest o niebo lepsza  :)

    Podziękowali 1matka6
  • I tego sie trzymajmy :D 
    Ale wszystkim smakuje. Chociaz dzisiaj jeszcze znajomemu dałam, ciekawa jestem jego opinii.
    Podziękowali 1In Spe
  • Dziś zrobiłam sajgonki z warzywami, mniam
  • Smaku kimchi dodaje pewność siebie podczas robienia. Jakaś taka "pewna ręka". Ja takiej nie mam więc nadaję się  do krojenia dodatków  :D

    ATSD chętnie spróbowałabym Twojej kimchi M.a.c.i.e.j.k.a i tej którą robi Ojejuju  :)
  • edytowano październik 2019
    Oglądałam ten filmik, jak się robi kimchi, który zamieściła Maciejka i zastanowiło mnie, że są wersje kimchi, gdzie się dodaje mięso lub rybę i to tak stoi do wiosny. To naprawdę jest jadalne po takim czasie?
  • @In Spe wiesz gdzie mieszkam :)
    @Aniuszka a znasz słynne stuletnie jajka? Albo ta rybe ze Szwecji ( nie pamietam nazwy), która gnije miesiącami....? Takie smaki dla koneserów troche. Chociaz moze po prostu kulturowo nie jestesmy przyzwyczajeni.
  • Surströmming :) wpisz w yt jak masz silne nerwy, wielu ludzi nie wytrzymuje otwarcia puszki.
  • @Aniuszka tak, jest przepyszne jak się doda ostrygi  i może stać to kilka miesięcy. A sos rybny to już obowiązkowo trzeba dodać.

  • Maciejka powiedział(a):
    @In Spe wiesz gdzie mieszkam :)

    Dzięki, że tak napisałaś  :)
    Ja już kilka razy sprawdzałam ile bym jechała z Wrocławia. Ale nie planowałam nalotu tylko chciałam zatrzymać się gdzieś we F. odnaleźć Twój dom ( po tym co pamiętam ze zdjęć) i jakbym przypadkiem Cię spotkała to się ujawnić i umówić gdzieś na kawkę ( albo na coś zdrowszego)  :D
  • O matko, cóż za karkołomny plan! Ale podoba mi sie :D
    Dom duży, naloty jak najbardziej wykonalne. Poza tym blisko lotnisko mam, zawsze wyjeżdżamy po gości :)
  • edytowano październik 2019
    o nie tylko nie regionalne loty  :#
    już wolę kierować kilkanaście godzin  :)

    przepraszam za OT 

  • poprosze o przepis na jakies proste ciasto dyniowe :)
  • Mam ze 30 kani. Dzieci nie jedzą, męża nie ma, ja na diecie. Jak je przechować, wykorzystać, przerobić, żeby można było zjeść je za jakiś czas?
  • @Małgorzata32, kanie mozna suszyć.
  • My lubimy kanie w śmietanie, smażonych to niespecjalnie. Normalnie jak każde inne grzyby dusimy po obgotowaniu tylko 2x więcej cebuli. Mrożę spokojnie takie uduszone jak nie zjemy i jest potem szybki gotowiec.
  • edytowano październik 2019
    Zdecydowałam się zrobić z nich flaczki.
  • Nigella...na pewno nie pilas Tchibo?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.