Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

189111314148

Komentarz

  • W niektórych ciastach można zastąpić. Ale bliny prawdziwe, to na jaju są i już.
  • potrzebuje szybkiej poRADY... MAM OBRANE ZIEMNIAKI .... CHCIALAM SZARE KLUSKI... ALE WYOBRAZILAM SOBIE ZE MOGE JE PUSCIC PRZEZ MASZYNKE DO MIESA.... MOGE? juz caps locka wylaczam...:) jesli nie to nie robie o nie zdaze...:)
  • z maszynki? ja to sie wlasnie balam ze nie ma byc gladka papka... bo myslalam ze z maszynki tak to wyjdzie...no ale dobra.... jeszcze jak ktos by sie nie bal albo sie nie bal i robil przez maszynke to niech da znac plisss.. a jak nie to ziemniaki ugotuje zwyczajnie :(
  • a nie masz szatkownicy z wymiennymi ostrzami do maszynki? na drobnych oczkach wtedy i jest dobrze :)

    Ps. właśnie przed chwilą starłam na mojej niemal przemysłowej maszynie ze 4. kilo ziemnioków na kartacze :)
  • Ps2
    powiedziałabym brzydko, co z moich kartaczy wyszło po ugotowaniu, dobrze, że tylko jednego ugotowałam na próbę - trudno, reszta piecze się w piekarniku ;)
  • ehhh no nie mam szatkownicy... moze poscieram...na tarce... ide do roboty... mam ok. 1,5 kg ziemniakow ile maki do tego?
  • Ps3
    zostały nazwane "ziemniakule" i znikają błyskawicznie :)
  • ja wlasnie starlam ziemniaki i rece plujac sobie w brode ze to robie... ale od 3 tygodni za mna laza...
  • ma ktos sprawdzony przepis na tarte? mam szpinak czosnek maslo smietane? jak sie robi ciasto? czego pilnowac? bede wdzieczna za rychle odpowiedzi
  • edytowano lipiec 2015
    Czy da się pozbawić zapachu stare nakrętki? :-/

    Gotowałam z kostką do zmywarki, teraz w nowej wodzie gotuję z płynem do naczyń.
  • Czy da się pozbawić zapachu stare nakrętki?

    nakrętki myję w wodzie z płynem, płuczę,
    wrzucam do gorącej wody z solą poleżą trochę, wylewam solankę i potem zalewam wrzątkiem w celu wyparzenia
  • Czy jak robicie zupę jarzynowa to ziemniaki gotujecie juz w niej czy osobno i dodajecie ugotowane?
  • Jarzynowa ziemniaki w zupie.Nakrętki na sam koniec w zimnej wodzie płuczę.A przedtem do mycia z płynem dodaję ocet.
  • Dzieki, to lepsza opcja. Mniej brudnych garnków.
  • bardzo prosze o latwy pewny i szybki przepis na potrawke z kurczaka... na razie mam rosol ugotowany na 7 udkach...
  • samase zrobilam ale wyszlo tak zarabiscie ze heeej... za to zupa dyniowa poslodzona i posolona i pomuszkatolwiona nieruszona od wczoraj. nie wiem co z nia zrobic... mnie tez nie zachwyca... ani dobra ani zla...slodka troche..
  • Zupę dyniową trzeba dobrze doprawić, tak, żeby były różne smaki. Sama gałka to mało. Dodaj do gorącej zupy: słodką i ostrą paprykę, kurkumę, imbir i jak lubicie, to jeszcze cząber. Do tego sok z ogórków kiszonych do smaku. Będzie mniam!
  • @MAFJa daj przepis na tą potrawkę, od dawna dobrego szukam.
  • @Zuzapola... to jakis przypadek ze mi wyszlo... na jednej patelni lyzka masla z lyzka maki...cale mleko sie zepsulo i jedyne co mi zostalo to pol duzego jogurtu naturalnego tam wlac po podsmazeniu letkim... i taka jednolita klucha sie z tego zrobila..bo zgestnialo.....

    a druga patelnia podsmazone cebula pieczarki i por.podsmazylam i dodalam rosolu... i troche jeszcze... po zmieszaniu wyszedl zapach jak taki sos grzybowy prawdziwy... zmiksowalam dodalam palki z rosolu letko podsmazone i mniam.

    jutro te zupe doprawie :)
  • @jukaa, sos z rodzynkami!!
    przepadamy z P.:D
  • @MAFJa dziękuję, niedługo rosół, to będzie próba, brzmi smakowicie.
  • Jukaa, kolendra!
    Zapomniałam o niej, a dodaję zawsze. Na swoje usprawiedliwienie ;) dodam, że w tym roku jeszcze sezon dyniowy nie zaczęty. A dynie stoją w przedpokoju i czekają.
  • to pierwszy orient jaki wyszedl spod mojej reki... woda od ogorkow ale z tesco z korzennym posmakiem papryka ostra rosolu troche i cynamon... bardzo dobre - nie myslalam ze umiem tak ;) dzieki za podpowiedzi
  • chcialam zrobic szybko galaretke z owocami poki nikt nie zezarl dwoch bananow ktore sa w domu bo u nas banany znikaja strasznie szybko..

    wiec prosze o podpowiedz- mam lekko przeterminowana smietane 13... chcialam dolac do galaretki troche ale pomyslalam czy jej lekko nie ubic.. czy sie nzetnie wtedy.. czy lepiej jak zwykle po prostu dolac takiej troche a reszte ubic jak bedzie gotowe
  • 13% nie ubijesz, chyba, że to błąd telefonu i miało być 30% :)
    Ale jak już kwaśna, to po ubiciu i tak nie będzie smaczna. Możesz dodać do połowy galaretki i zrobić dwuwarstwową - trochę czerwonej a trochę ze śmietaną - różowej. (kolor wybrany losowo ;) )
  • A! Zajarzyłam o co pytałaś :D
    Możesz ubijać po dolaniu śmietany do galaretki taką tężejącą masę. Nabierze puszystości.
  • wlasnie zaczelam sie glowic jak ma mi wyjsc rozowa z galaretki agrestowej... ale dzis od rana z bolem glowy zyje... :)
    to ubijac czy nie te mase... nie moge sie zdecydowac... na razie troche stygnie ale mocno nie musi bo mam borowki i truskawki z zamrazarki wiec moment stezeje
  • Możesz chwilę ubijać na dużych obrotach taką tężejącą, będziesz mieć coś, co moja babcia nazywała leguminą. :)

    A z agrestowej wyjdzie Ci legumina Szrekowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.