Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1910121415148

Komentarz

  • fuj... juz zielone bloto z kurczakiem mialam ze stolowki na obiad... chyba od brokula :)

  • Teściowa przywiozła mi na Komunię ponad dwukilowego kurczaka ze wsi na
    rosół. Dokupiłam kawałek wołowiny i włoszczyznę.
    Zrobiłam pyszny rosół - 9 litrów! Starczył dla 17 osób i jeszcze na drugi dzień. Całe
    mięsko i włoszczyznę przemieliłam z cebulką, paczką kaszy gryczanej i
    resztkami podsmażonej kiełbaski, która od jakiegoś czasu zalegała lodówkę i
    jakoś o niej zapomnieliśmy
    Tak powstał cały wok farszu. A ponieważ na drugie danie była dzień po Komunii tortilla
    ( z resztkami gyrosa i surówek z Komunijnego przyjęcia) i specjalnie zrobiłam więcej
    ciasta ( swoją drogą super pomysł na tani obiad!) to upiekłam na kolację te
    tortille z farszem ( wyszły krokiety) Farszu było jednak tyle, że zrobiłam z
    nim jeszcze 120 pierogów...( chyba mi się ten farsz rozmnożył, bo nadal było
    prawie pół woka :) ...No to zgarnęłam resztę do foremki do pieczenia babki
    prostokątnej i upiekłam coś a la pasztet ( choć może bardziej jakaś pieczeń do
    obkładu wyszła...bo nie było w tym grama wątróbki :) )
    Z jednego rosołu i 2 kg mąki mam jedzenie na tydzień :)
    Moje dzieci nazywają to recyklingiem spożywczym.
  • @Sylwia1974 jestem pod wrażeniem. Proszę o jeszcze. :-)
  • edytowano maj 2016
    jak znowu dokonam cudownego rozmnożenia to się pochwalę @Laf2011 ;;)
  • To też się @natalinka podziel, co Ci wyszło:-)
  • ja zemdalalam.. tyle co w zyciu sie namarnowalam z powodu braku takiej kreatywnosci to wstyd
  • @Sylwia1974, a jak robisz te tortille?
  • tylko dokladnie :) poprosze
  • U nas takie obiady nazywają się
    "Przegląd tygodnia"
    Ja z mięsa z zupy robię omlet
    Podsmażyć mięso z udka z przyprawą, wrzucić dwie pokrojone pieczarki i po minucie zalać jajkiem roztrzepanym z łyżką mąki. I sypie tymiankiem. Ale ją prawie do wszystkiego go dodaje ;)

    @Sylwia1974 nieźle!
  • Ja z biedrony kupuję placki do tortilii.
  • edytowano maj 2016
    dokładnie???? @Aniuszka
    ło matko...nie mam spisanych proporcji...zwykle robię na oko z mąki, wody i odrobiny soli ( konsystencja jak na naleśniki) i piekę na patelni jak naleśniki. Ciasto jest mocniejsze, gdy doda się jajka 1-2 szt ( ale nie potrzeba) Na samej wodzie z mąką jest bardzo delikatne i gorzej się przewraca na patelni.
    No i taką tortille my smarujemy sosem czosnkowym ( jogurt, czosnek, sól)
    dajemy sałatę lodową, rukolę lub szpinak. Jeśli jest mięso jakieś albo pieczarki podsmażone...no to co pod ręką
  • edytowano czerwiec 2016
    Nie mam pomysłu. Na ciasto/ciasteczka/babeczki. Muszą być w miarę szybkie w robocie, łatwe do podania i trwałe (impreza na świeżym powietrzu, przewóz, będzie 2h czekać na konsumowanie), kremy i galaretki odpadają. Na drożdżówki i ucierane z rabarbarem/truskawkami już patrzeć nie mogę...
    O skarbnico wiedzy i pomysłów, poooomocy!;)
  • A owsiane?
  • a muszą być na słodko?
  • edytowano czerwiec 2016
    Na slono mają się do rozpuku najesc kiełbasek z grilla. Może jakaś sałatka? Ooo. Tylko co przetrwa próbę czasu i podróży, nie podejdzie woda i się nie zepsuje?

    Edt. Kiełbasek z ogniska ;) takie 'z kija' atrakcyjniejsze. Pół roku temu chyba kilogram Z.i F.razem zjedli..
  • @MonikaN, ciasteczka owsiane? Masz jakiś przepis/link?
  • kupne lupiny babeczek.. krem budyn po prostu to nie splynie i owoce.. zle? ja na dno jeszxze zawsze dzem albo czekolade daje.. zawsze za malo jest..tylko jak juz robie to sama pieke
    Podziękowali 1babka4
  • Robię na oko.
    Platki owsiane, maslo roztopione, maka i miod.

    Wszystko na oko, ale w miarę zwarta konsystencja musi być.

    Paciasz na blaszke i pieczesz 12 minut i juz.

    (jak wstanę, a mam ztym pewien problem, to poszukam dokładniej w kajeciki).

    One są bardzo trwałe, dość smaczne i do rączki wygodne.

    Bakalie można dodać,kawałki czekolady, ale ja purystka nie dodaje.

    Jeszcze Dorota, muffiny,ale nie wiem czy nie są juz passe :).

    I muffiny zrobisz i slone i slodkie.
  • Mozesz tez mini tarty zrobić wytrawne.

    Albo nasz ostatni hit: faszerowane kapelusze pieczarek,tez mniam i na Raz do lapy.

    Paluchy drożdżowe: @Predikata, ratuj przepisem.

    A najlepiej jak zawieziesz truskawki, czereśnie,arbuza w cząstki.

    Bo na wszelkich spotkaniach jest zawsze full slodyczy, a malo owocow.
  • Szaszłyki owocowe
  • edytowano czerwiec 2016
    Nie nie, tu już wiem, że będą kiełbaski, pieczywo i domowe ciasta. To jest pomysł z czymś wytrawnym albo z owocami o!
    Tylko cholipa, truskawki ok, czereśnie nadal po 30, arbuz 6, to jednak odpuszcze ;)
  • Po 30zl? ~X(

    U nas 15-18 zl piękne, po 10 zl takie do szybkiego.zjedzenia.
  • czeresnie juz sa?
  • zrób sałatkę ziemniaczaną z młodych ziemniaków z dużą ilością świeżej zieleniny - tona koperku i szczypiorku, sos weź w słoiku, zmieszasz chwilę przed podaniem- do grilla ok!
  • uJauJa
    edytowano czerwiec 2016
    Ciastka brazylisjkie kawowe a dla dzieci robię czekoladowe. Pyszne i błyskawicznie:) wpisz w google to wyjdzie przepis.
  • Chociaż Monika ma rację ostatnio na podobnym spotkaniu pierwsze zeszły truskawki.
  • No czereśnie cena zaporowa... Maliny kartonik 200gramow za 10zl... Można paść... Truskawki po 6-7 więc lepiej, ale smakowo to szału nie ma... Musze pomyśleć;)
  • Skoro wątek wyszedł, to mam pytanie @InSpe : czy kim chi robi się ze zwykłej białej, czy z pekińskiej kapusty? I po zrobieniu trzyma się to w lodowce? Na jakiś dziwny przepis natrafiłam i mam dylematy...
  • Mam pytanie o mrożenie parmezanu. Dostałam dość dużo i wymyśliłam, że część sobie zamrożę i użyję na Święta.

    Można? Ktoś próbował? Wiem, że zwykły ser można mrozić, ale parmezan lub inne twarde sery? Jeśli ktoś ma przetestowane: to czy lepiej w kawałku, czy raczej zetrzeć od razu, bo po przemrożeniu się pokruszy przy tarciu?
  • Z lodówki mi wyżrą ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.