Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

11112141617148

Komentarz

  • Ja bym raczej poszatkowala migdaly w calosci. Platki migdalowe nie maja ani wartosci, ani smaku, prawda?
  • edytowano listopad 2016
    cieniutkie plasterki, mam zapas upieczonych w piecu w garnku rzymskim, w piekarniku też się dobrze pieką, ale nie umiem podać ani czasu, ani temperatury, do wygooglania pod hasłem carpaccio z buraka :)
    Oliwa z oliwek, a migdały po uważaniu, płatki, czy drobiazg siekany. 
  • Zgadam się! Ale czy z całych prażonych migdałów nie zacznie się odklejać skórka? Efekt na talerzu i w ustach może być wtedy średni?

  • możesz przed prażeniem zdjąć skórkę, jako i my robimy :)
  • A pieczemy w całości czy już poplasterkowane? Ile im dajesz czasu w piekarniku w garnku rzymskim i w jakiej temperaturze? :smiley: 
  • A jakbys tak krociutko zmiksowala cale? ( nie wiem , jak sie takie urzadzenie nazywa- taka raczej szatkownica z pojemnikiem)
    Ja tak wlasnie robie do kaszy na sniadanie. Wtedy mniej zjedza lakomczuchy ;)
    Podziękowali 1Hope
  • @Hope, no właśnie nie pamiętam ile im czasu daję, piekłam i poszatkowane, łatwiej przypalić, lepiej jednak w całości piec i pokroić po wystudzeniu. 
    Podziękowali 1Hope
  • @Skatarzyna A czy Twoja Zosia ma sposób na to jak równomiernie rozlać polewę czekoladową po serniku? Może ona mogłaby mieć już konto na wielodzietnych? Chociaż do wątków kulinarnych :smiley:
  • Mówi, że nie ma jakiegoś specjalnego sposobu. Dobra polewa i szybkie działanie.


    Kiedyś, jak coś mnie odciągnęło od pracy przy robieniu polewy i zastygła nierównomiernie uratowałam podgrzewając suszarką do włosów. 
    Podziękowali 1Hope
  • Jeszcze córka dodaje, odpowiedni, znaczy długi nóż i najlepiej podgrzany, czyli wcześniej potraktowane ostrze wrzątkiem. 
  • Jak pokroić biszkop na dwie warstwy? Widziałam taki pomysł z nitką, może być każda czy to musi być jakaś specjalna?
    Podziękowali 1MartusKa203
  • @Hope  najlepiej jak najcieńsza,wtedy lepiej "tnie".
    Podziękowali 1Hope
  • Czy mamy sezon na śliwki czy nie ma co szukać po sklepach bo w 2 już nie było. A jak nie to co zamiast śliwek do piernika? Jabłka?
  • Moga byc jablka, albo powidla sliwkowe.
    Podziękowali 1Hope
  • Dużo dajecie mleczka kokosowego do kremu z dyni? To tak łyżkę dwie, pół puszki? Całą?
  • Zalezy jaka porcja, ale jak mam pol sporej dyni to dodaje cala puszke. Ale lepiej dodawac po trochu i probowac, my lubimy jak jest duzo.
    Podziękowali 1Hope
  • zrobiłam pierniczki, idę robić kawę
  • Dziękuję bardzo! Impreza się udała :)

    Tylko tort "za suchy"! :smiley: 
    Podziękowali 1Ewasz
  • Czy leniwe tylko z sera, czy z sera i ziemniakow? Jakis sprawdzony przepis ktos ma ile czego?
  • z twarogu i ziemniakow z jajkiem i maki.choc my robimy z.samego twarogu i calego nabialu jaki jest w domu ;-) i maki
    Podziękowali 1mamuma
  • To musze zrobic z ziemniakami i bez i porownac. Kiedys robilam cos na wzor leniwych z tego co akurat bylo, ale sera dosc malo bylo.
  • Leniwe robie farsz z mielonych ziemniakow do tego twarog plus zeszklona cebulka.Farsz ten jest czasem suchy jakby to trzeba troche oluet dodac.Posolic i popieprzyc.
    Podziękowali 1mamuma
  • troszke oliwy dodac do farszu.
  • Taki farsz ja do ruskich robie, tylko u mnie bez cebuli. 
    A leniwe takie z buleczka z maselkiem i cukrem.
  • A jak tradycyjne salatki sie przejadly to na dno miski ulozyc zielenine szpinak,rukole pekico pekinke co tam jest.Na to pomidory feta mandarynki z puszki o posypac uprazony slonecznik,albo pestki dyni i jakis sos zrobiony z soku po mandarynkach i oliwy.Z tym ze ziarna o sos ptzed podaniem polac.
    Podziękowali 1karolinamika
  • A i platki migdalow tez uprazyc mozna.
  • Nie mogą ale trzeba schłodzić lub zjeść
  • Tez mi tak czasem sie zapomnialo, ale bez warzyw. Obieralam mieso od kosci, jak byl sos to go do gara, mieso i dosc dlugo gotowalam, jak sosu nie bylo, to do wody troche doprawionej. Nigdy jeszcze nam nic nie bylo.
  • Mam grzyby suszone z zeszłego roku, wyglądowo i zapachowo ok
    wyrzucić???
  • nie, takie roczne są dobre jeszcze

    do bigosu albo barszczu, krupniku, ziemniaczanej, do sosów;
    do nadzienia do pierożków , do pasztetu, 
    na zupę wigilijną
    :)

    Podziękowali 1Karolinka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.