Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

194959799100148

Komentarz

  • Z czego się robi sznycle cielęce? Mam zadnią cielęcinę, może być?
  • U mnie wieczór @Elunia, a u Ciebie? ;)
    Podziękowali 3babka4 ewap Skatarzyna
  • Kobietki Wy wiecej wszystko potrzebuje na srode makowiec moge zrobic dzis
  • Tak. 
    Podziękowali 1Ona64
  • Prosze o pomoc w kiszeniu ogorkow . Mam takie male ktore niby jeszcze beda do kiszenia ale nie mam ani kopru wloskiego ani chrzanu ... no moze chrzan skombinuje . Jakis zamiennik kopru ??? I dobry przepis zeby wyszly bo nigdy tak pozno nie kisilam no ale dopiero co wrocilam do Polski a chce zeby tą garsc co mam wykorzystac i nie zmarnowac 
  • Kup sobie suszoną przyprawę do kiszenia ogórków.
    Podziękowali 1Quintana
  • A liście z winogrona masz? Też się dodaje do ogórków kiszonych. 
    Podziękowali 1Quintana
  • Nasiona kopru dodaj, łatwo je kupić.
  • Dzieki dzuewczyny . Liscie winogron mam!!!!! I kupie przyprawe do kiszenia i koper w nasionach 
    Podziękowali 1Bridget
  • Z braku laku kisiłam kiedyś tylko z solą i czosnkiem, dobre wyszły.
    Podziękowali 1Quintana
  • Dodawałam same łodygi z koperku zamiast kopru i też ok.
    Podziękowali 2madzikg Bridget
  • Mam dwa ponad pólkilowe mleka skondensowane słodzone ważne do 4.10. Czy mogę zamrozić taką puszkę? Nie wybuchnie mi to w zamrażarce? Da się użyć po rozmrożeniu???
  • Czy można zamrozić chili con carne? Ewentualnie jakie danie kolacyjne na ciepło mogę zrobić i zamrozić i nie jest bardzo pracochłonne?
  • @Aga85 mrozilam nadwyzki I bylo ok. 
    Podziękowali 1Aga85
  • Paszteciki z barszczem, lasanie, pierogi, bigos, gulasz. No pełno tego jest.
    Podziękowali 1Aga85
  • edytowano wrzesień 2019
    Chyba lepiej czego nie mozna zamrozic.
    Mrozic można mnostwo rzeczy.
    Podziękowali 1Aga85
  • Paszteciki, pierogi, bigos są w dziale  mocno pracochłonne ;) muszę sporo zrobić, A czasu niewiele.
    Tom Cruise uważa że nawet mózg można zamrozić i będzie żył wiecznie :D
    Nie wiem tylko, co na to goście  ;) :p

  • Co z sowami?dostalam trochę ale nie wiem czy ktoś w tej rodzinie jest to w stanie strawić w formie smażonej w mące? Można jakaś zupę czy sosik mniej tłusto? A po drugie mam fgar ugotowanych ziemniakow z weekendu.. co można? 
  • Sowami? @MAFja?


    Z ziemniakow, to możesz klasyka kopytka.
    Mozesz tez przesmażyć na patelni i z jajem sadzonym. 
    Mozesz je przerobić na zapiekankę. 
    Ja znam dwie, jadlam i lubię. 

    Ziemniaki w talarki, na to podduszona cebula, trochę sera żółtego, ziemniaki, cebula itd, na wierzch ser i zapiec. 

    Ziemniaki w talarki, na to trochę sera, ziemniakiz trochę sera, zalac śmietanka i serem posypac, zapiec.

    Zapiekanki dość kaloryczne.


    Podziękowali 1MAFJa
  • Sowy???
    Podziękowali 1MAFJa
  • Aaaa. Kanie są pyszne, sowy to bym raczej nie strawila w żadnej wersji. Kanie najbardziej lubię usmażone po prostu na maśle i posolone, bez mąki. Tylko zawsze mam trochę stracha, czy to na pewno była kania i jak minie 8h od zjedzenia, to dopiero wtedy mogę odetchnąć z ulgą...
    Podziękowali 1Aga85
  • W Poznaniu mówiliśmy "sowy", tutaj mówi się "kanie" :)
  • @monikaN Czy cebula do zapiekanki może być podduszona z sowami?czy te ziemniaki poza tym ze ugotowane nic nie trzeba z nimi? Zapiekanki będzie raczej za dużo.. czy będzie zjadliwa jutro?? 
  • A czy do ewentualnych kopytek muszę montować maszynkę do mięsa ?:-) chyba może jednak kopytka.. czy śląskie tez się robi z ziemniakow ugotowanych ? 
  • Nie dam się :-) dlaczego we wszystkich przepisach na kluski śląskie każą wyjąc 1/4 i wsypać mąkę zamiast.. a co ja mam zrobić z ta 1/4 ziemniakow :-)
  • MAFJa powiedział(a):
    Nie dam się :-) dlaczego we wszystkich przepisach na kluski śląskie każą wyjąc 1/4 i wsypać mąkę zamiast.. a co ja mam zrobić z ta 1/4 ziemniakow :-)
    Ziemniaki z powrotem do miski.
    To jest najprostszy sposób na odmierzenie odpowiedniej ilości mąki.

    Podziękowali 1MAFJa
  • @In Spe robisz kimchi sama w domu? Poddałabyś przepis? Bo byłam wlasnie w sklepie azjatyckim, kupiłam obłędnie dobre kimchi, ale cena tez obłędna, prawie 6 euro za 200 gram...
  • MAFJa powiedział(a):
    @monikaN Czy cebula do zapiekanki może być podduszona z sowami?czy te ziemniaki poza tym ze ugotowane nic nie trzeba z nimi? Zapiekanki będzie raczej za dużo.. czy będzie zjadliwa jutro?? 
     Nie mam pojęcia czy z grzybami, to będzie dobre, nie dodawalam nigdy.
    Nic, pokroić tylko.
    Jutro podgrzejesz, dosypiesz świeżym serem i będzie pyszna.

    Ta drugą ze smietanka, to kilka dni nie raz jem, wyciagam o podgrzewam na patelni.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Zdecydowałam się na śląskie.. gorzej ze wyszło mi z plastikowa miska lekka jakieś 1370 g.. mrozić uformowane można? 
  • @MAFJa ; ugotuj a potem do mrożenia.
    Podziękowali 1MAFJa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.