Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1969799101102148

Komentarz

  • mam jeszcze dużo zielonych pomidorów w ogródku i na balkonie, zebrać je wszystkie czy mogą czekać aż powoli dojrzeją na polu?
  • w zeszłym roku zebrałam , zawinęłam w papier i w skrzynkach do piwnicy ; jedliśmy do grudnia
    zastanawiam się tylko czy każdy oddzielnie zawijałam, czy warstwę pokryłam papierem....
  • Pomidory lepiej zebrać, bo przymrozek je zniszczy, będą gniły. Tak w pomieszczeniu będą powoli dojrzewały, jak wyższa temperatura, albo jabłka obok, to szybciej dojrzeją.
  • Ja z zielonych robię dżem. Smakuje jak z fig. Zajadamy się.
  • Ja nie dozbieralam winogron.. jeszcze czas? Większość zebrałam , obieralam długo łącznie pewnie ponad godzina roboty dobrze .. wyszło w sokowirówce nieco ponad litr soku.. ale mocny jest strasznie.. nie wiem jak go.. rozwadniać? Gotowac chyba bez sensu? I drugie pytanie czy w sokowirówkę możemy puszczac całe z gronami? Czasu by oszczędziło sporo. 
  • Mam jutro na kolacji 7 osób w tym bezglutenowca. I się zastanawiam.. zalegają dynie cukinie mi.. co by tu.. jakieś leczo? Z cukini? Tylko bym chciała tak żeby dobre było.. a przypraw nie za dużo mogę dać bo dla S to tylko te czyste bez śladowych ilości.. co zrobić żeby faceci jedli tez.. tzn prawdziwi faceci ;-) co to trawy nie jedzą.. 
  • Leczo z porzadna kielbasa zje kazdy facet. Co zrobic zeby bylo dobre? Uchwycic wlasciwy balans, zeby nie bylo za duzo czegos tylko tak w punkt. Jesli chodzi o przyprawy to ja dodaje do leczo wylacznie sol i majeranek.
    Z dyni zupe dyniowa mozna zrobic, posypywana podprazonymi pestkami lub z groszkiem ptysiowym czy grzankami. Masz dobry przepis?
    Podziękowali 1MAFJa
  • Dyni nie ruszę już.. zrobię leczo chyba rzeczywiście - grunt żeby mieso było to i cukinia przejdzie.. właśnie dla męża schabowego smażyłam i wrzuciłam se dwa plastry tej cukini, leciutko bez jajka w bułce tartej.. jakie to dobre.. No ale na jutro bułka tarta odpada 
  • Ma ktoś uszkodzona sokowirówkę zelmer JE1200 ? Bo ja mam :-) szukam jednej części nie do dostania. Mąż mi kupił na urodziny nowa sokowirówkę ale tamtej mi szkoda bo tez niedużo użyta.. a fajna bo duza. Ulamalam zaczep od miski zbiorczej. Trzeba by cała miskę zbiorcza kupić a i ona niedostępna teraz nigdzie.. ale może ktoś by miał. Do sprzedania nawet to kupię chętnie. Bez tego zaczepu jest blokada silnika. Poki go miałam to ręka dociskalam ten ułamany kawałek i szło. Ale w końcu mąż mi musiał wyrzucić. :-) 
  • @MAFja, parmigiane sobie zrob, z cukinia albo z baklzanem. Wyguglaj sobie przepis.
    Podziękowali 1MAFJa
  • @In Spe powiedz jeszcze cos o tym ryżu z algami, bo to zupełnie moje smaki. Nie mam w domu nori, tylko jakieś suszone w całości algi, do japońskiej zupy kiedys dodawałam. Nadało by sie to?

  • edytowano październik 2019
     :D 
    nieeee

    to jest twarde i na tym się gotuje zupę
    ja mam na myśli taki ciemnozielony papierek w który zawijają sushi, tylko delikatniejszy i z prześwitami, sprzedawany na setki sztuk

    bierze się to, smaruje olejem ( rzepakowy i sezamowy pół na pół), soli dość obficie i na chwilę ( kilka sekund) opala na patelni
    potem kroi na takie "bileciki", do środka kimchi lub coś ostrego, ryż i do paszczy  :)
    te cieniutkie algi do samodzielnego smażenia można kupić raczej tylko w Korei
    u nas są dostępne już uprażone, sprzedawane po kilka sztuk

    sproszkowaną wersją takich alg jest coś takiego

    Podziękowali 1Maciejka
  • Aaaa! Ok. Rzeczywiście, prażone czasem kupuje jako substytut chipsów :)
  • edytowano październik 2019
    Ale już tak weszłam w te smaki, ze myslimy, zeby na wakacje do Korei albo Japonii lecieć :D
    Podziękowali 1In Spe
  • Wow!!
    Super  :D
  • @MAFJa a czy to nie to?
    https://north.pl/promo/miska-zbiorcza-soku-do-sokowirowki-zelmer-00798175,A09-DE-CL2D-7VE.html?gclid=EAIaIQobChMIppDi5auK5QIVHc-yCh07GAgXEAQYAiABEgLohvD_BwE
    sklep polecam, ostatnio błyskawicznie mi uszczelkę przesłali - ale najważniejsze to doradzą czy to na pewno ta część :)
  • To. No widzisz jak ja rano szukałam na noryh to niedostępny produkt był.
  • A z winogronami co? Sok taki pic można nierozcieńczony czy jak pijecie ? 
  • My robimy sok z nasztch winogron co rok . Pijemy rozcieńczony z wodą 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ale mam dobrze, zaraz mąż zrobi owoce morza, zajadam się nimi bardzo ostatnio. Mogłabym codziennie...
    A syn podobno zrobi botwinkę :).
    Podziękowali 1babka4
  • MonikaN powiedział(a):
    Ale mam dobrze, zaraz mąż zrobi owoce morza, zajadam się nimi bardzo ostatnio. Mogłabym codziennie...
    A syn podobno zrobi botwinkę :).
    Królowa Monika  króluje  a męską część domu asystuje i gotuje ;-)
  • edytowano październik 2019
    Urodziny w niedużym gronie na słodko.
    Będzie klasyczna szarlotka i tort (biszkopt, kajmak, bita śmietana, wiórki kokosowe).
    Chciałabym jeszcze jedno ciasto, tylko nie wiem jakie. Nie za słodkie i bez kremu (żeby nie robiło konkurencji tortowi) a do tego nieskomplikowane w wykonaniu.
    Jakieś pomysły?
    Może murzynek albo brownie? Tylko brownie to mocno słodkie wychodzi, prawda?
  • murzynek z gruszkami
  • A jak to się robi?
  • Drozdzowe  <3
  • U nas bardzo lubią  takie zwykłe z owocami. Najlepsze chyba ze śliwkami. Robilam juz z hablkiem, porzeczkami, gruszkami. Tylko truskawki za mokre. 4 jajka ubic, miksowac kilka minut z 1szkl cukru, 3/4 szkl oleju. Potem dodac 2 szkl mąki i 2 lyzeczki proszku. I na wierzch owoce. Polowki sliwek skórką do dołu. Piec 50minut. To proporcje na jakąś chyba tortownicę. Zawsze biorę półtorej porcji na blaszkę  
    Podziękowali 1Bagata
  • Zamiast oleju daje Kasie, Palme lub maslo extra , lepsze niz olejowe, owoce sliwki na przemian z jablkami bardzo dużo połówek sliwek/ósemek jabłka  , 40 min ok. 180 stC
  • Ostatnio jadłam coś takiego https://www.mojewypieki.com/przepis/sernik-bananowy-na-zimno Robi się szybko i jest pyszne :)
  • Gotuję konfiturę z zielonych pomidorów. Uwielbiamy ją. Robiłam kilka razy i zawsze za mało. Nigdy jej nie przecieram. Teraz jednak rozważam ze względu na te skórki i pestki. Obawiam się jednak, że to pociągnie za sobą zmianę konsystencji na bardziej coś w stylu musu. Co myślicie?
  • @Małgorzata32 nie pomogę, ale miałam Cię już wcześniej pytać o przepis na tę konfiturę. Zanim mi się zielone pomidory na krzakach zmarnują... 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.