Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1959698100101148

Komentarz

  • A potem ugotowane mrożone do wrzątku znów? 
  • mader powiedział(a):
    Jakie przyprawy pasują do sosu z dyni?
    Ja lubie pikantnie z nutą orientalną
    Poza sola,pieprzem dodaję imbir suszony, kmin rzymski mielony,mieloną kolendrę, szczyptę cynamonu 
  • Wazne, zeby przykwasic teoche, pomarańcza albo sokiem z limonki, inaczej mdłe wychodzi.
  • edytowano wrzesień 2019
    @Maciejka- kimchi ostatnimi czasy robi mąż, ja tylko kroję składniki :) jak się znudzi domowa kimchi  to kupuję takie kilogramowe, importowane  ze 40zł. Ta Twoja musiała być super wypasiona. Podasz nazwę albo jakieś zdjęcie opakowania  :)
    Ostatnio mamy lenia i i zamiast kimchi robmy samą rzepę z przyprawami ( tę którą się smaruje liście kapusty). Czyli paseczki rzepy z czosnkiem, porem, szczypiorkiem, papryką czerwoną. Ostre to, doprawione i się człowiek nie narobi.
    Podziękowali 1Maciejka

  • Właśnie wyciągam porcję na obiad
    Podziękowali 1Maciejka
  • A gdzie kupujesz to gotowe już za 40 zł? 
  • edytowano wrzesień 2019
    Śląskie się gotują, sowa  wyszła jedna przesolone w bułce tartej, w mące słabe, sosik z cebula ohyda :-) dobrze ze mielone zrobiłam 
  • :) Czasem stacjonarnie, czasem przez neta w panasia.Te kimchie są sprzedawane po 0,5kg lub 1kg.Twoja kimchi musiała być przepyszna, wszak nazywa się "oryginalna, z prawdziwego źródła"  :)
    Podziękowali 1Maciejka
  • To chyba będę importować kimchi z Polski :D
    Podziękowali 1Milamama
  • Dla mnie dynia wspaniale komponuje się razem z tymiankiem.
    Podziękowali 1Malia
  • ZTCW panasia jest wszędzie w Europie, a centrala w Austrii.
    Dodam jeszcze, ze większe ilości kimchi nie uchowają się w lodówce.
    Musi być specjalna kimchi refrigerator  :D

    Podziękowali 1Maciejka
  • Mam mrożone owoce morza i chęć by zrobić z nich coś pysznego na kolację.
    Inspirujcie.
  • A co tam masz w tych owocach morza, @Skatarzyna?
  • No taka mieszanka wszystkomajaca, od kalmarow po krewetki.
    Podziękowali 1MonikaN
  • Ja kocham fritto misto  czyli panierowane, ale z makaronem tez mogą być.
    Przepis @mamlu, bardzo dobry. 
    Podziękowali 1babka4
  • Tak jak @mamlu znam i lubimy i pewnie tak zrobię, bo wszystko jest w domu. A pogoda taka, że  nikogo w świat nie wyślę. 
  • MAFJa powiedział(a):
    A potem ugotowane mrożone do wrzątku znów? 
    Tak.
  • Spaghetti ala vongole- tyle, że w bogatszej wersji
  • Dziewczyny 
    chcialabym grzyby suszyć w piekarniku. 
    Ktoras tak suszyła? 
    Jaka temp nastawić?
    termoobieg czy nie? 
  • @Ojejuju ja wlasnie wczoraj zamówiłam paprykę i ta dziwna mąkę, jak przyjdzie tez będę kisić :)
  • dostałam cztery dużę pęczki majeranku - suszyć czy zamrażac?
  • Suszyć, majeranek (podobnie jak oregano) ma o wiele lepszy aromat suszony niż świeży.
  • Mam już wszystkie składniki w domu, kupiłam duży pojemnik, zaraz biore sie do robienia kimchi. Od razu duża porcja, bo mam potencjalnie dużo zainteresowanych :) Módlcie sie, zeby mi sie rzeczywiście ukisilo, a nie zepsuło, bo jakoś kiszenie mi nie wychodzi...
    Podziękowali 1In Spe
  • Kimchi gotowe, tzn. jest już w pojemniku. Przepis był na 2 kapusty, ale pomyślałam, ze mało, wiec zrobiłam z 4, ale koniec koncem tez wcale dużo nie wyszło. Chyba następnym razem z 10-ciu zrobię.
    Podziękowali 1In Spe
  • Kimchi mi wyszło :) Spróbowałam i jest dobre, ale jeszcze nie az tak kwaśne. @In Spe to moze jeszcze poza lodówka stać, zeby bardziej skwaśniało? Czy w ogole trzeba w lodowce trzymać?
    Jedyny minus, to ta pasta troche zbyt płynna mi wyszła, chyba teoche innej filiżanki użyłam niz w przepisie. Ale i tak dobre!
  • Fajnie, że smaczna jest. Zwykle zanim trafi do lodówki, powinna postać z 2-3 dni, ale to bardzo różnie.Ja lubię mocno ukwaszoną. 
    Cieszę się niezmiernie, że Ci wyszło  :)
    Podziękowali 1Maciejka
  • Ale ona dalej sie w tej lodowce kisi, prawda?
  • Ktoś może wie, gdzie w Warszawie można kupić baraninę albo jagnięcinę (ale nie z supermarketu)?
  • edytowano październik 2019
    @Maciejko ;
    tak, niższa temperatura spowalnia proces, ale smak kimchi się i tak powoli zmienia
    wszystko zależy od lodówki, ile ma stopni itd
    kiedyś jak robiliśmy z 10-ciu dużych kapust i nie mieliśmy kimchi refrigerator to nam przemarzała, robiła się taka przezroczysta
    ale mniejsze ilości to pewnie szybko będą zjedzone i nie trzeba przejmować się, ze w zwykłych lodówkach warunki dla kimchi są nieidealne

    ja lubię mieć kimchi na różnych "etapach" ( choć nie zawsze w praktyce to wychodzi)
    - świeżo zrobiona,  jeszcze słodka - do ryżu z algami ( nie wiem jak te glony do sushi się dokładnie nazywają po naszemu)
    -już kwaśna, ale jeszcze mało soku- jako przystawka do wszystkiego
    - ukwaszona, duuuużo ostrego soku- na zupę
    - całkiem już niesmacznie kwaśna - na placki
    Podziękowali 1Maciejka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.