Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Chrzest św. w rycie nadzwyczajnym

1234568

Komentarz

  • Moja ma nakrycie głowy w kosciele a na reszte sie nie oglądam.
  • Nie ufam mu.
    Kiedys na stronie reklamował firmę która w ofercie posiadała takze inne produkty nie bardzo mające cokolwiek wspolnego z chrzescijanstwem. Napisalem email i po malej wymianie zdan... ostatnio zerknąłem i nie ma tej firemki.
    Czyli jest otwarty.
  • Moha, żyjesz?

    Po rozsądzenie sporu proponuję szanownym dyskutantom udać się do kapusty.
  • Daj sobie spokój z tym częstym pisaniem o pokorze. Lepiej mieć ją w sercu niż na ustach. :bigsmile:
  • To moha pisze ustami? Czy mona czyta ustami?:shocked:
  • :winkkiss:
    Dzięki za pouczenie.
  • Pax.

    Uprzejmie proszę o zamknięcie wątku.

    Miało być o chrzcie, a jest naparzanka. :(
  • Nadzwyczajna.
    Więc coś z tematu wątku zostało zachowane:confused:

    Dla ostudzenia nastrojów zapraszam na kawę...
    k1.jpg
  • ufff....chyba ku dobremu idzie, bo nawet obrazek udało mi się prawidłowo wkleić:cheer:
  • Tylko, że ja nie mogę pić kawy :cry:
  • Zaraz idę sobie zrobić inkę :wink:
  • Naści....
    herbata_02.jpg

    Rozgrzewająca i wyciszająca herbatka z cynamonem:wink:
  • Małgorzato, kawy? :cool:
  • Pytam, bo widzę, że nie działa :sad:
  • "Torquemada trochę za mocno zaatakował (rozumiem, że niektórzy mogą czuć się urażeni), ale merytorycznie ma rację. Sylwio skupiłaś się nie na argumentach, ale na emocjach"

    @Mona:
    hmmmm....no właśnie na argumentach...a emocje to widzę się tu potopem leją z innych uczestniczących w dyskusji.....ja nie nadążam w tym wątku....
    argumenty, słuszne za katechizmem były podane i starczy....upominanie ok, ale ile można wkółko Macieju ( Maciek to nie do Ciebie :) )
    Ja myślę, że moha blondynką nie jest i zrgumenty odczytała, ale ma też swoje argumenty....Bóg oprócz przykazań dał ludziom wolną wolę.....no i w przykazaniach nie ma kiedy chrzcić dzieci...jest to powiedzmy "zaleceniekościoła" i chwała jeśli ktoś takowe stosuje....to nie dyskusja, a nawet nie upominanie, to przepychanka....

    Ja się dopisuję do zawieszenia tego wątku :wink:
  • ObudziłaśÂ się Sylwia... Ostatni wpis 5 dni temu, a Ty wnosisz o zakończenie wątku :crazy:
  • Kurde, jesteś pewien, że to Chrzest? :shocked::shocked::shocked:
  • kurde tak
  • Chyba nie pokażę tego mężowi... Bo jeszcze przejdzie na prawosławie :crazy::rolling:
  • też mi przemknęła takowa myśl :wink:
  • Rafał, jedna "jaskółka" wiosny nie czyni, chyba nie jest tak różowo.
    http://wiadomosci.wp.pl/gid,10771328,title,Wskoczyli-do-przerebla-dla-Jezusa,gpage,22,img,10771337,galeria.html
    (fajny komentarz pod zdjęciem)
  • Trochę za dużo nerwowego szukania po karteczkach. Wypadałoby się jednak nauczyć :bigsmile:, aż tak wiele tych odpowiedzi nie ma.
  • On tylko sprawdzał, czy ksiądz się nie pomylił:cool:
  • [cite] Marcelina:[/cite]Trochę za dużo nerwowego szukania po karteczkach. Wypadałoby się jednak nauczyć :bigsmile:, aż tak wiele tych odpowiedzi nie ma.

    My też korzystaliśmy z karteczek i mszalika podczas ceremonii Chrztu Świętego naszej córeczki. Jakoś nam (ani księdzu) to nie przeszkadzało...
    Podobnie korzystam z mszalika w czasie Mszy Św. Mam nadzieję, że Ciebie to nie razi... (-;
  • Myślę że będzie to w przyszłości dopracowane. To był pierwszy taki chrzest dziecka w mieście... pierwszy tego księdza... i pierwszy nasz. Myślę że bardziej brakowało ministranta.

    ps
    no i troche tych odpowiedzi i czytania było i jak dla mnie takich niby dziwnych ale z pałerem.
  • Absolutnie nie chciałam Cię Taw urazić. Dla mnie to kolejny argument, że chrzest w starym rycie trzeba upowszechnić, a zainteresowani się z nasłuchu nauczą na pamięć - przynajmniej kolejności.
    Mszalik na Mszy św. to trochę inaczej, oczy wszystkich są zwrócone gdzie indziej, a tu jest się w centrum wydarzeń.
  • A może to kwestia karteczek po prostu - w sensie luźnych świstków. Ładna okładka chyba rozwiąże problem i tyle - ostatecznie ksiądz również czyta, a nie mówi z pamięci.
    Po namyśle stwierdzam, że jednak lepiej mieć tekst przy sobie :)
  • [cite] Taw:[/cite]Myślę że będzie to w przyszłości dopracowane. To był pierwszy taki chrzest dziecka w mieście... pierwszy tego księdza... i pierwszy nasz. Myślę że bardziej brakowało ministranta.

    ps
    no i troche tych odpowiedzi i czytania było i jak dla mnie takich niby dziwnych ale z pałerem.

    Procesja... Credo + Pater Noster... Effatha... Sól... Egzorcyzmy... Sam chrzest...

    Zaczynam rozumieć to, że liturgia jest źródłem i szczytem życia Kościoła.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.