Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

UWAGA!!! Małgorzata32 - modlitwa bardzo potrzebna

1138139141143144188

Komentarz

  • edytowano października 2013
    Mnie się też forma podoba.


    ZTSD...
    Byliśmy dziś na kontroli u pani neuropsycholog, która prowadzi ją od poczętku. Tym razem po prawie pólrocznej przerwie.

    Dobrze jest!
    Weronika idzie do przodu."Ma duży potencjał intelektualny i wiele jeszcze może osiągnąć".
    Oczywiście, żeby nie było tak super- braki też są. Np. ma problemy z uczeniem się na pamięć. Ale ma prawo je mieć... Potrzeba czasu. Ważne, że postep jest stały.

    Ogólnie najgorszy problem to jej zmęczenie fizyczne.
    Szkoła + wszechstronna rehabilitacja to trochę za dużo.
    A od jutra jeszcze basen ma mieć- przed szkołą.
  • edytowano października 2013
    @AB, Dziękuję!
    Dziękuję Bogu i ludziom przez których nam pomaga.

  • A wiecie, kogo dziś widziałam???
    Widziałam Weronikę, jak szła szkolnym korytarzem! :)
    ale radość :)
  • @_Joanna_, zapomniałaś zaznaczyć, że z chodzikiem szła.
    Odkąd ma w szkole chodzik na stałe rzeczywiście w miejscu nie siedzi.
    Ogólnie fajnie w tej szkole fumkcjonuje.

    Od jakiegoś czasu ma nauczanie indywidualne. A część przedmiotów z klasą.
    Widzę, jak nauczyciele też się do niej "przekonują" pracując z Nią "w cztery oczy". Dopiero widzą, że jest NORMALNA.


  • Hip hip hurrrraaaa!!!

    Modalność tej frazy i te trzy wykrzykniki! Super.

    Dziś szczególna noc i w niebie uczta... Polecać ją będę przez wstawiennictwo Świętych... :-)

  • no z chodzikiem z chodzikiem, ale jeszcze niedawno (tydzień temu?) widziałam jak jechała na wózku !
  • Małgosia, dobre wieści!!!
  • szkolne wieści SUPER!!!
    brawo dla Weroniki 
    =D>
  • Dzięki!

    A w najbliższych dniach pamiętajcie o Niej szczególnie.
    We wtorek idzie na kilka dni do szpitala. Na badania kontrolne.
  • Unas Werka jest caly czas na fali .....Pamietamy i +++
  • podbiję sobie...
  • Jutro Weronika ma mieć wykonany rezonans magnetyczny z kontrastem. Prawdopodobnie w znieczuleniu ogólnym. Mąz z Nią będzie.
    Narzeka w tym szpitalu, ale radzi sobie.
    Na razie neurolodzy wpisali jej rozpoznanie "zespól pozapiramidowy".
    Prawdopodobnie w czwartek wyjdzie.

    W domu jakoś tak pusto bez Niej.
  • Westchnijcie!
    Czekają na karetkę, bo badanie w innej placówce. Miało być o 10.00, ale jest opóźnienie.
    Boję się trochę znieczulenia ogólnego u Weroniki.
  • Małgosiu - mam pytanie (bo ja lubię dużo wiedzieć) dlaczego rezonans ma być robiony w narkozie?
    Jakie są ku temu przesłanki? Chcą mieć pacjentkę całkowicie wyciszoną - czy?
    Samo badanie jest całkowicie bezbolesne, kontrast też nic nie robi, w ogóle się go nie czuje, boli tylko ukłucie igłą, ale do narkozy też wenflon zakładają.
    Ja tego typu badania miałam co 6 mies,. ale mam tak dużo innych dolegliwości, że guz w przysadce sobie odpuściłam.
  • Jeżeli istnieje wątpliwość, czy pacjent wytrzyma NIERUCHOMO ten kwadrans czy ile tam to trwa - to narkoza nie jest potrzebna. Ale dzieciom się ją niestety stosuje, a również tym, którzy mają jakieś odruchy etc. - bo badanie nic nie da jak się ktoś powierci.
  • edytowano listopada 2013
    Ma być całkowicie wyciszona i nieruchoma. Bo ostatni rezonans nie wyszedł dobrze- w sensie nic nie wniósł.
    Ja wiem, że to bezbolesne jest.

    Ale wiem też, żę znieczulenie (żadne) nigdy nie jest obojętnie dla organizmu.
  • Małgoś - co do szkodliwości narkozy, to jakieś bajki są. Ostatnio miałam 25 (częściowa), głębokich (intubacja) mam na koncie 7. Nie martw się - dla organizmu nie jest obojętnym każdy zabieg, choćby tylko zastrzyk z wapna.
  • edytowano listopada 2013
    Narkoza rzeczywiście jest szkodliwa w większej/częstszej ilości - mimo, że nie od razu to widać - każda jedna  się kumuluje w organiźmie. Wszystko zależy ile ich człowiek w życiu ma. 

    Nie licząc problemów bezpośrednich po - które na szczęście należą do rzadkości.
  • Jak poszło? +++
  • Poszło dobrze.
    Dziękuję za modlitwę.
    Napiszę więcej, jak będą wymiki.
  • edytowano listopada 2013
    Weronika już w domu.
    Nie znamy jeszcze wyników RM- bo płyta poszła do konsultacji.
    Nie mamy wypisu.
    Rozmowa z lekarzem w przyszłym tygodniu.

    Na dzień dzisiejszy mogę napisać, że pewne wartości badań laboratoryjnych są poza normami.
    Poza tym Weronika gorzej mówi- nie wiadomo z czego to wynika. I chyba w ogóle ma gorszy okres. Cóż...jesień.

    Wszystkim dziękuję za modlitwę. I wciąż polecam Weronikę.

  • edytowano listopada 2013
    Westchnijcie!
    Przewróciła się dziś niechcący. Zmęczona była...
    A ja się już zamartwiam czy nie będzie jakich konsekwencji tego upadku
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.