Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

No i czemu ja taka ciągle ufna jestem?

edytowano październik 2012 w Pomagajmy sobie
Wiem, że często gęsto sami nie macie za wiele, za to serca gorące dlatego ośmielam się poprosić o pomoc dla pewnej rodziny wielodzietnej.

Rodzina mieszka w Tczewie, "odkryła" ją moja koleżanka Sylwia (Olesiu - ta co Ci fiołka dla Mamy podrzucała). Zwróciła uwagę, że chłopiec, który z jej synkiem chodzi do pierwszej klasy, przychodzi do szkoły w cieniutkich dresikach, tenisówkach, przydużym t-shircie i polarze na to. W grudniu !!!

Zrobiła tam krótki wywiad. Dzieci jest czworo w wieku 8, 5, 2,5 i 1,5 roku. Mama spodziewa się w maju piątego. Ojciec pracuje za 1400,- zł. W domu nie ma patologii tylko ogromna bieda i taka trochę niezaradność matki. Większość zarobku pochłaniają koszty wynajęcia mieszkania.

Poniżej wklejam maila, którego w ich sprawie dostałam od Sylwii:

Cześć Aga

Byłam dzisiaj u tej pani ..................... w Tczewie. Ci państwo mieszkają w chwili obecnej na wynajętym mieszkaniu. Wcześniej mieszkali z teściami z jego rodzicami. I jak się wyprowadzali (teść jest alkoholikiem, więc to była konieczność - dopisek mój) to mogli wziąć co swoje czyli tylko dzieci. Oni potrzebują praktycznie wszystko.

Ona jest w ciąży i potrzebuje spodni ciążowych, butów na zimę 38/39 kurtki zimowej na 158 wzrostu. W maju będzie nowe dziecko i nie maja żadnej wyprawki... nie maja nic. Zawiozłam jej puder dla dziecka i część ubranek po Zuzi ale to kropla w morzu, zawiozłam trochę ubrań po Michałku.

Oni potrzebują ręczników, pościeli- bo to co używali u teściów tam musieli zostawić.

Aga wypisze dla dzieci wg jej listy

Szymon- 8 lat

-buty zimowe 33/34 rozmiar, kurtka zimowa 140, kalesony, rajstopy, majtki podkoszulki, skarpetki,spodnie bluzki, zeszyty

Mateusz - 5 lat

Buty zimowe 31, kurtka zimowa 122, kalesony podkoszulki (zawiozłam 5 siat bluzek i spodni po Michałku- te na niego i na Marcela są OK)

MARCEL 2,5 ROKU

buty zimowe 25/26, kurtka zimowa 98, kombinezon,nocnik

Kuba 1,5 roku

Buty zimowe 22, kurtka na 92, rajstopy, kombinezon, butelki ze smoczkiem



nowe dziecko na maj - wyprawka

-wanienka, wózek głęboki, pampersy, podstawowe kosmetyki, ubranka, łóżeczko, materac, pościel, kocyki, tetra, rożek



pozdrawiam Sylwia


Jeśli ktoś może i chce pomóc proszę o kontakt.
«13456710

Komentarz

  • MOPS Caritas coś im daje ?
  • Mops się "interesował", ale raczej z tego powodu, że najstarszy miesiąc do szkoły nie chodził, bo młodsze były chore i kobieta nie miała go jak odprowadzić (ojciec wychodzi bardzo wcześnie rano).

    Ona raczej z tych, co sobie "nie załatwią", taka trochę wycofana. Spróbuję jeszcze Sylwię uruchomić, żeby sprawdziła czy chociaż wystąpiła o rodzinne.
  • Agnieszka, a czy oni mają konto w banku? Bo najłatwiej przesłać pieniądze, też są im potrzebne.
  • Coś poszperam dla tego najmłodszego,butki 22 napewno mam chłopięce.napiszę jutro więcej jak poszukam
  • Słuchajcie, ja bym z chęcią pomogła - tylko, ze stąd nie mogę nic przesłać, a ponieważ to nikt z forum, wolałabym pomóc rzeczowo, nie finansowo. Proszę, jeśli ktoś chciałby i może, niech odezwie się do mnie na prv i poda swoje konto - ja bym coś przesłała i ta osoba mogłaby coś więcej kupić i dołożyć do swojej paczki.

    Co myślicie?
  • Ja myślę, że jesteście wielcy!!!
  • Może trzeba dotrzeć właśnie do ich lokalnego Caritasu? Pomagają nie tylko materialnie, ale mogą tez wniosek do MOPSu napisać.

    Pieniądze na pewno się przydadzą, ale co to znaczy, że matka dzieci jest trochę niezaradna?

    Myśle, ze najlepiej skupić się na pomocy rzeczowej i kontakcie z lokalnym Caritasem.
  • Słuchajcie - konta ich nie posiadam, ale mogę udostępnić własne, gdyby ktoś mógł/chciał wspomóc także materialnie.
  • Anka - w sprawie Caritasu/Mopsu uruchomię Sylwię.

    ale co to znaczy, że matka dzieci jest trochę niezaradna?
    - to subiektywna ocena mojej koleżanki
  • Kochani jestescie! Agnieszko - daj mi czas do jutra, moze uda sie im zapewnic ubrania dla dzieci od jednej osoby.
  • Powinnam miec buty zimowe 26, spodnie sniego- i wodoszczelne, ocieplane polarem 98 (moga miec ew. na metce 92, ale pasuja na typowe 98) i ciepla pizame polarowa, tez ok. 98. Dam znac jutro, bo musze do mamy najpierw zadzwonic (te rzeczy zostaly u niej po zeszlej zimie) i zapytac, czy nie wydala w miedzyczasie.
  • Aga wysłałam wiadomość doszła.
  • @A78
    jesli mialas na mysli mnie - to nie doszla.
    Za A&5, imienniczke, sie oczywiscie nie wypowiadam:wink:
  • Żeczywiście napisłam Aga a myślałam Agnieszka&5:bigsmile:
  • Aga ! Priv posłałam.
  • I ja poszukam. Aga, później priv napiszę. W końcu jestem najbliżej.
  • Może zgłosić do szkoły-ale nie na skargę, tylko z prośbą o wsparcie tej rodziny choćby w wypisaniu wniosku o dofinansowanie do zakupu wyprawki, posiłki itp.
    Miesiąc nieobecności to sporo...szkoda, by dziecko traciło.
  • PS. Mam wózek głęboki, sprany, ale się nada i jest bardzo wygodny i mocny. Zuzia w nim jeździła. Zapytam tylko koleżanki, od której go dostałam, czy mogę dalej podać.

    Edit: ubranka dzidziowe też będą.
  • Agnieszka&5-:da:
  • MARCEL 2,5 ROKU

    buty zimowe 25/26, kurtka zimowa 98, kombinezon,nocnik

    to na pewno moge wysłac

    a co jeszcze za chwilke podam
  • Kurtka n Kube 1,5 roku i butelka nowa ze smoczkiem

    + polary i ciuchy

    kosmetyki dla niemowlęcia

    płyn do kąpileki
    sudokrem
    oliwka
    mydełko
    (wszystko nowe)

    ręczniki też moge wysłać
  • Aga,mogą byc używane?
  • no i ubranka dla niemowlęcia też i ręczniczek i kocyk:)
  • kurtka zimowa na 98 jednak jest raczej jesienna ale kombinezon zimowy, więc jak ktos ma taką kurtke to zwalniam miejsce
  • Dziewczyny Wielkie Jesteście - zaraz się ogarnę i po odpisuję na priwy :clap:
  • "Jezu ufam Tobie - Ty się tym zajmij"
    co powiedział Jezus do sługi Bożego Dolindo Ruotolo Oto fragment zapisek z pism Sł Bożego Dolindo Ruotolo:

    "Gdy zobaczysz, że twoja dolegliwość zwiększa się zamiast się zmniejszać, nie martw się, zamknij oczy i z ufnością powiedz Mi: "Bądź wola Twoja, Ty się tym zajmij!" Mówię ci, że zajmę się tym, że wdam się w tę sprawę jak lekarz, a nawet, jeśli będzie trzeba, uczynię cud.
    Widzisz, że sprawa ulega pogorszeniu? Nie trać ducha! zamknij oczy i mów: "Ty się tym zajmij" Mówię ci, że zajmę się tym i że nie ma skuteczniejszego lekarstwa nad moją interwencję miłości. Zajmę się tym jedynie wtedy, kiedy zamkniesz oczy

    Nie możecie spać, wszystko chcecie oceniać, wszystkiego dociec, o wszystkim myśleć i w ten sposób zawierzacie siłom ludzkim albo - gorzej - ufacie tylko interwencji człowieka.
    A to właśnie stoi na przeszkodzie moim słowom i memu przybyciu.
    Och! Jakże pragnę tego waszego zawierzenia, by móc wam wyświadczyć dobrodziejstwa i jakże smucę się widząc was wzburzonymi. Szatan właśnie do tego zmierza: aby was podburzyć, by ukryć was przed moim działaniem i rzucić na pastwę tylko ludzkich poczynań. Przeto ufajcie tylko Mnie, oprzyjcie się na Mnie, zawierzcie Mnie we wszystkim. Czynię cuda proporcjonalnie do waszego zawierzenia Mnie, a nie proporcjonalnie do waszych trosk. Kiedy znajdujecie się w całkowitym ubóstwie, wylewam na was skarby moich łask. Jeżeli macie swoje zasoby, nawet niewielkie lub staracie się je posiąść, pozostajecie w naturalnym obszarze, a zatem podążacie za naturalnym biegiem rzeczy, któremu często przeszkadza szatan. Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu. Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, powiedz z zamkniętymi oczami duszy: Jezu, Ty się tym zajmij! Postępuj tak we wszystkich twoich potrzebach. Postępujcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie, nieustanne i ciche cuda. To wam poprzysięgam na moją miłość!
    Nie ma skuteczniejszej Nowenny od tej: â?žOch Jezu, oddaję się Tobie, Ty się tym zajmijâ?
    â?žTrwajcie w Miłości Mojej... jeśli trwać będziecie we Mnie i trwać będą w was Moje Słowa, proście o cokolwiek byście chcieli, a będzie wam daneâ? (Jan 15).
    Bł. Sługa Boży Dolindo Ruotolo, (1882-1970) tercjarz franciszkański, który został przeniesiony i pochowany w parafii MB Niepokalanej z Lourdes i św. Jana dei Vecchi w Neapolu. www.dolindo.org/english

    więcej tutaj
    http://jezuufamtobie-tysietymzajmij.blogspot.com/2009/05/jezu-ty-sie-tym-zajmij.html
  • Agnieszko &5, a mama tej rodziny, to jaki, hm, rozmiar nosi...może przejrzę szafę. Może coś ciepłego Jej się przyda?
    Wzrost i rozmiar tak mniej więcej ?
  • Agnieszko&5 doczytałam 158 cm wzrostu, a tusza... rozumiem, że teraz w dwupaku, to mogą być obszerniejsze rzeczy...
  • kurtka dla mamy nowa, szeroka na ciąże fajna
    kutka zimowa 134 narciarska
  • Aga, wysłałam priv.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.