Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

No i czemu ja taka ciągle ufna jestem?

2456710

Komentarz

  • Aga&5 ja mam napewno:
    - kurtkę zimową, brzuszek się zmieści (ja w niej chodziłam jak z pierworodną pod sercem chodziłam a ona się właśnie w tym czasie rodziła, kwiecień/maj, więc brzuszek tej mamy wlezie:bigsmile:
    - mam butki rozm 22 zimowe typowo chłopięce, moja Mania w nich teraz latała, ale ona ma jeszcze dziewczyńskie
    - mam też butki, zimowe, kozaczki, po chłopcu, moja Sara je dostała po znajomym chłopczyku ale ona w innych biega teraz, rozm 28 - wiem za duże na obecne nogi chłopców 2,5 i 1,5 roku ale lepsze za duże niż za małe, no i na następną zimę by były:bigsmile: znalazłam też adidaski, rozm chyba 28- wygrzebię z szaf dziewczyn wszystkie nie dziewczyńskie ubrania, napewno mam 3 pary spodni takich do latania po domu/podwórku rozm 104
    - mam dwa rożki, co prawda już po kilku dzieciach, ale ja ich używałam jako kołderek dla maluszka, albo podkładkę do wózka.
    - parę koszulek typowo chłopięcych w rozm 86-104 takich po domu znajdę, może jakieś bluzy, znalazłam dwie bluzy, jedną na najmłodszego i drugą na 2,5 latka. mam też dwa bodzaki z długim rękawem na 1,5 roku, znajdę też 2,3 pary skarpetek chłopięcych oraz może jakieś rajstopki na najmłodszego. popytam wogóle znajomych o te ciuszki dla najmłodszych.

    czy dzidziuś majowy to będzie noworodek czy noworodka? jak noworodek to się mogę Michałkowymi ubrankami podzelić, mam troszkę.

    zresztą tak czy siak Aga piszę priwa:bigsmile:


    narazie tyle sobie przypomniałam, idę grzebać dalej

    edit: dopisek o butkach
    edit2: dopiski pogrubione
  • czy pościele to poszewki - te mam, mogłabym się podzielić, czy też jakieś cieplejsze kołdry? myślę że mogę oddać mała pierzynę dla 2-3 latka, ale muszę się upewnić. Jakieś ręczniki też się znajdą.

    Nie wiem czy w Tczewie , ale w Gdańsku (parafia jezuitów na Mickiewicza w gdańsku wrzeszczu) i Gdyni (parafia jezuitów na tatrzańskie jdziała gaudium vitae), można dostać od nich jedzenie i ubrania, ale to drugie takie sobie.

    Origami czy będziesz organizował transport, jak nie urodzę to moglibyśmy przy okazji podrzucić do was, a wy dalej.
  • Też mam trochę rzeczy które mogę zapakować i wysłać. Adres poproszę na priv, który właśnie wysyłam.
  • Ja też poproszę o adres na priv.
  • Czy Kuba /najmłodszy/ potrzebuje też innych ubrań, bo mam dużo po chłopcach ?
    Poproszę adres na priva.
  • proszę o adres na priv.
  • Ja tez mogę wspomóc, jak zdobędziesz numer konta, poproszę.
  • jak wygląda tata tych dzieci? tzn, rozmiar jego

    muszę porządek u męża w szafie zrobić
  • hej.. technicznie... czy ktos moglby wykreslac to co juz jest zadeklarowane? bo wpisy ida dosc szybko i ciezko sie zorientowac co jeszcze potrzeba..
  • Słuchajcie - no nie ogarniam, nie ogarniam - mam zasypanego maila :tooth:

    Stworzę sobie do wieczora jedną grupę z waszymi mailami i odpowiem zbiorowo, podam adres konto i co tam trzeba.
  • [cite] Dorota.:[/cite]
    Origami czy będziesz organizował transport, jak nie urodzę to moglibyśmy przy okazji podrzucić do was, a wy dalej.
    o, o. jak tak wyjdzie, tez chetnie w ten sposob cos podrzucimy.
  • Mogłabym wysłać ubranka do 70 rozm po naszym bąblu. No i mamy wózek głęboki ze spacerówką gdyby Olesia nie mogła. Tylko trudno to chyba będzie wysłać od nas. Agnieszko&5 czekam na ogarnięcie akcji :wink:
  • Ach- czy w Mopsie w Tczewie nie ma projektu- asystent rodzinny? Jeśli mama niezaradna, to przydałby się takowy.
  • Nie liczyłabym za bardzo na tczewski MOPS...:sad:
  • A zabawki? Trochę mam.
  • @Olesia, na gg napiszę wszystko :wink:

    Damy radę!
  • Agniecha, priva Ci wysłałam...
  • Agusia to czekamy na ogarnięcie:bigsmile:
  • Wysłałam priva z moim mailem
  • Agnieszko82 - priva Ci wysłałam. Napisz proszę, czy doszło.

    PS. Ależ dużo Agnieszek na tym forum...
    30, 20 lat temu to było b popularne imię, ateraz chyba wcale nie jest takie częste wśród młodszej młodzieży żeńskiej ? :wink:
  • Agusia lecę zerknąć
  • Ja poprosze nr konta
  • Ubrania i buty "sie sprawdza", to napisze priva.
  • podbijam pytanie o głowę rodziny
  • Też mam kurtki męskie ocieplane, takie na standartowego chłopa (z metki XL).
    Zabawki, ksiązki, nocnik, kosmetyki, posciel do łóżeczka,jakies pojedyncze szt. odziezy...
  • A takie cóś jak garnki...potrzebne? i takie tam kuchenne...sama ostatnio dostałam, to bym się podzieliła
  • Agnieszko, gdyby się udało, żeby założyli sobie konto internetowe, bo co miesiąc można by im wpłacać bezpośrednio jakieś pieniądze. Nie wiem, czy mają blisko bankomat albo sklep, gdzie można wypłacać przy zakupach pieniądze (ja tak robię). Polecam mbank. Prowadzenie konta nic nie kosztuje, jest opłata za kartę, 2 zł, ale jak się robi zakupy i płaci kartą na co najmniej 100 zł miesięcznie, to opłaty nie ma. Na stronie internetowej wypełnia się kwestionariusz, potem kurier przywozi do domu papiery, podpisuje się je i od razu kurier je zabiera. Nie trzeba nigdzie chodzić.
  • Słuchajcie:

    po pierwsze primo:
    wszystkim wysłałam maila z adresem rodziny i moim kontem. Jeśli ktoś nie dostał to piszcie - mogłam przeoczyć

    po drugie primo:
    sporo już mamy :bigsmile:

    Ania78 zaoferowała wózek głęboki bliźniak! więc i drugi maluch miałby transport zapewniony :wink: a mama byłaby bardziej mobilna - kwestia transportu z Gdyni jeszcze otwarta, ale jakby jeszcze swoje dorzuciła Dorota. to może Origami by w Gdańsku całość przejął.

    Kubę 1,5 - myślę mamy ubranego (Aga82 i Aga---p)

    Marcel 2,5 - wszystko z listy od Agi---p (poza kurtką zimową)

    pościel i ręczniki to myślę niech wyśle kto może - tego w dużej rodzinie nigdy nie jest za wiele.

    Bea@ - ubiera nam Szymona 8 lat

    Nie mamy póki co zadeklarowanych zimowych butów 31 i kurtki 122 dla 5-cio latka.

    W kwestii potrzebnych rzeczy dla męża - będę wiedziała jutro. Dziś Sylwii nie udało się dotrzeć, ale jutro pojedzie tam i zobaczy.

    Kołdry myślę też się przydadzą.

    Olesiu - myślę, że Ty mogłabyś (jeśli byś mogła :ih:) dostarczyć osobiście, przy okazji rzucić też fachowym, wielodzietnym okiem, myślę, że Twoja ciepła obecność i rada byłaby tu bardzo cenna.


    Z dużych rzeczy brakuje nam jeszcze łóżeczka z zawartością ale może się jeszcze coś w temacie urodzi.

    Aha - mam też taki pomysł. Ponieważ część z Was deklaruje wpłaty a część dzieli się przysłowiową ostatnią koszulą i ma problem z opłaceniem przesyłki, proponuję aby z tych wpłat opłacić te przesyłki.
  • To się da zrobić.:bigsmile:
  • a co z nimowlęciem?

    ja wysyłam kosmetyki i ubranka, kocyk i ręczniczek

    ubranka ktos jeszcze może dołożyć, bo ja mam wiekszośc pożyczonych
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.