Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

No i czemu ja taka ciągle ufna jestem?

1246710

Komentarz

  • Podobnie jak Sylwunia podbijam pytanie o wymiary :wink: tego ojca rodziny

    mamy sporo rzeczy, z których małż "wyrósł" albo po prostu nie nosi

    a gospodarstwo domowe też potrzebne?
    jakieś kubeczki, filiżaneczki? ale to ciężkie paczki będą - więc wysłanie drogo wyjdzie
    lepiej pozbierać wśród osób z okolic i dowieść może do Origamów ???
  • Co z wyprawką? Mam śpiworek do spania i mały kombinezon/różowy/ lepiej żeby to była dziewczynka :bigsmile:
  • Podbijam, czego jeszcze brak??????
  • Też podbijam. Czego jeszcze potrzeba?
  • Może jakieś apteczne rzeczy, bez recepty trzeba?
  • Moja delikatna sugestia, to by nie wydawać pieniędzy, które zostały zebrane, na opłacenie przesyłek. Wg mnie szkoda. Taka rodzina ma wielkie potrzeby i liczy się każdy pieniądz. Poza tym warto by ew. wydatki skonsultować z panią z Tczewa, ona będzie wiedziała, co jest najbardziej potrzebne i co ew. by chciała mieć. Tak też myślę, czy kołyska przy innych małych dzieciach to dobry wybór. Szybko dziecko z niej wyrasta, a łóżeczko stanowi lepsze zabiezpieczenie przed chodzącymi maluchach.
  • No to mamy tatę do kompletu:

    noga 43
    wzrost 186 szczupły

    Sylwia dziś była i ustaliła, że jedną z kluczowych potrzeb jest pralka - choćby używana ale na chodzie.

    Oni tak naprawdę nic nie mają, żadnego własnego dorobku, póki mieszkali u teściów to korzystali z ich rzeczy, teraz po opłaceniu mieszkania brakuje często nawet na jedzenie.

    Najstarszy ma już załatwione obiady w szkole.

    Tak, że ten Wasz festiwal pomysłów jest bardzo cenny, bo i artykuły gospodarstwa domowego się przydadzą i leki dla dzieci na pewno również.
  • A - dla najmłodszego (tego w drodze) już sporo zadeklarowane, nie mamy zdaje się jeszcze do wyprawki wanienki i pieluszek tetrowych.
  • I mamy już 250,- zł :cheer:
  • A my wanienkę!!! :bigsmile:
  • Ja ten wózek dostarczę tam na miejsce, dam znać kiedy to też mi podpowiecie, czy do nich osobiście czy do kogoś kto im przekaże. Fajnie bo mój mąż 190.
    Poczekajcie ja mam też drewniane łóżeczko, muszę dopytać męża, raczej jeszcze jest to byśmy to wszystko dostarczyli.
  • [cite] Monika73:[/cite]Agnieszko - idzie paczka do Ciebie - może zobacz , co Ci się przyda , a czego nie będziesz chciała może dasz tej rodzinie ?

    Moniko i Sylwuniu - ekhem to nie paczka ale paka do mnie dotarła od Was:heartbounce:
    bardzo dziękujemy!
    i już podzeliłam między się a maleństwem z Tczewa:hugging:
  • groszku - wysłałam
  • Agnieszko, czy spacerówka się przyda i czy potrzebne firanki, zasłonki? Mogę też wysłać trochę edukacyjnych, butów, domowych i ciążowych
  • Mam jeszcze trochę talerzy: głębokie, płytkie, i małe, co prawda z różnych bajek, ale przy okazji mogę dać jak origami lub Anna 78 będzie jechała bo ciężkie są.- tylko nie wiem czy potrzebne będą, nie chcę ludziom robić kłopotu.
  • groszku - odbiło, ale już powtórzyłam, sprawdź teraz
  • Kasia24 i Dorotka - ustalę i dam znać
  • Jestem na etapie prania -głupio wysyłać prosto z piwnicy.
  • trochę mnie nie było na forum - czy potrzebne są jeszcze buty zimowe na 34 ? i czy coś jeszcze jest potrzebne? np. pościel czy ubrania?
  • Właśnie!
    Proszę o odpowiedź...garnki,pościel...?
    Co jeszcze?, bo ubrania jak widzę, obstawione....
    Talerze?
  • Buty dla Szymona wysyła Bea@, ubrania też choć myślę że jak będzie troszkę więcej to się nikt nie pogniewa :bigsmile:

    pościel, garnki - tak

    talerze - spytam
  • trochę z rodzinką zbierzemy rzeczy; proszę o podanie adresu na który można wysłać; myślę , że przyda się pomoc nie tylko teraz ale i później ....
  • Znajomej mąż dostaje mydła w pracy, nie mają co z nimi zrobić, bo sami używają tylko takich w płynie, ma mi jutro trochę przynieść.
  • Iwonaanna - wysłałam
  • A może ktoś się wybiera z warszawy do tej rodziny, bo ta paczka to duża wyszła i ciężka ...
  • Iwinka - mężu mój liczył, że do Tczewa jest jakieś 250 km, więc ze 300 zeta trzebaby na wachę mieć - ja niewiem czy to się opłaca, bo niewiadomo też ile było by paczek z Wawy, żeby to miało ręce i nogi i się opłacało, to potrzeba by conajmniej ze 20 paczek tam zawieźć samochodem.
    niewiem czy nie lepiej kuriera by było zamówić - jeśli Wasza paczka jest ciężka to do 30kg w tanim kurierze wyślecie paczkę za 20 zeta.
  • nie no ja myślałam ze tak ktoś jedzie bo jedzie w tamtą stronę, a tak to nie, wyślemy oczywiście
  • Bardzo proszę też o adres.
  • [cite] Iwinka i Marvin:[/cite]nie no ja myślałam ze tak ktoś jedzie bo jedzie w tamtą stronę, a tak to nie, wyślemy oczywiście

    no właśnie jakby ktoś jechał w tamtą stronę to i my byśmy się podłączyli z paczuszką:bigsmile:
    też nam wyszła jakaś taka duża i niezgrabna:wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.