Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1575860626378

Komentarz

  • Afty początkowo można zacząć traktować Aftinem - to najtańszy preparat i wcale nie taki zły. Chyba ze 2 złote kosztuje.
    No i uzupełniać witaminę C etc. - tj wartościowo się odżywiać≤ bo świadczą o spadku formy.
  • Jeśli to na pewno afty :-/  Czy one lubią wyłazić po zabiegach stomatologicznych?

    A forma u mnie spadnięta od lat ;)

  • Obejrzałam na focie - to chyba to :-&
  • Mam też inne pytanie, w temacie przeciwbólowców.

    Od lat tego tałatajstwa w zasadzie nie używam, z wyjątkiem czasu miesiączki. Drotaweryna (No-spa) na mnie wcale nie działa :( Paracetamolu nie lubię :( Kw. acetylosalicylowy odpada w przedbiegach z wiadomych przyczyn ;)

    Za to bardzo mi pomaga ibuprofen. Tylko, że w sporych dawkach i często :-S

    W związku z tym wymyśliłam sobie, że zdrowiej jest brać p-bólowca na receptę, bo wprawdzie pewnie zasadniczo bardziej szkodliwy, ale wystarczy jedna tabletka na cały dzień. Dobrze myślę?

    Mam też zagwozdkę, jaki lek na receptę. Kiedyś mi polecano nimesulid (Aulin, Coxtral), więc go stosowałam, ale jakiś czas temu "moja" gina powiedziała, że zdrowszy jest koktajl No-spy z ketonalem. Ale ketonal przeważnie też ma złą opinię :-S

    Chwilowo biorę właśnie ketonal (bez no-spy), bo tylko to mam.

  • Super, mam dentosept! :D Płukałam paszczę roztworem, skoro nie mogłam umyć zębów :)
  • Ładnie pachnie 8->
  • @Katia moja Mama mimo bardzo wrażliwego żołądka (wrzody też) bierze ketonal.
  • Kurde,kurde,kurde.
    W lipcu Marysia miała paskudne zapalenie jamy ustnej, takie jakby opryszczkowe.
    I teraz nie wiem, czy się to samo nie robi, podejrzana czerwone plamy wokół ust i takie same bąble białawe na kciuku-wtedy też to miała,jak już się rozkręciło.
    Załamka. Co mogę zrobić?Podać już ibum przeciwzapalny?A w pon. do pediatry?
  • A to nie przypadkiem wirus bostoński?
  • Nie wiem, ale burchle na palcach miała identyczne przy zapaleniu jamy ustnej opryszczkowej.
  • Nie wiem czy dzieciom sie podaje ale na opryszczkę to heviran.
  • O czym może świadczyć podwyższony poziom retikulocytów we krwii? Morfologia ok, a badanie było zlecone rutynowo przez instytut hematologii. Norma do 2%, u mnie 2,7%. Jestem w 23tc.
  • @agnieszkamama, z twojego opisu to to może byc opryszczka, wirus bostoński bądź liszajec zakaźny. 
    Coś się dzieje ogólnoustorjowo?
    Wrzuć w grafikę googla i porównaj.
  • @megan, ja nie jestem specem gin-poł, ale nie wydaje mi się, żeby zwiększona produkcja krwinek w ciąży nie była fizjologiczna. Ilość erytrocytów do kupy jest większa, bo objętość krwi rośnie, a retikulocyty to młoda postać czerwonych krwinek. Ale może Katarzyna wie na pewno.
  • ło matko, u nas jest tylko jedna krosta na kciuku i czerwone plamki wokół ust. Poczekam na rozwój wydarzeń.Moje pytanie-czy coś da podanie leku przeciwzapalnego,chociażby opóźni rozwój ew.choroby do pon.żebym poszła do rodzinnej.?
    Ostatnio mała się nacierpiała, miała krosty na języku, czerwone dziąsła, nie mogła jeść,była zbolała. Boję się powtórki.
  • @MartynaN czyli może to być w granicach fizjologii ciąży tak? @Katarzyna jak Ty to widzisz?
  • Sądżę, że raczej nie, jeśli ma objawy przeziębieniowe, to możesz podać, żeby się dziewczę lepiej poczuło. Skoro na palcu, to pewnie boston jednak. Trzeba przetrwać.
  • Sądzę, że tak. @Megan
  • Dziekuję @MartynaN za błyskawiczną odpowiedz :)
  • @agnieszkamama , gdyby się robiły na pęcherzykach miodowe skrzepy, to liszajec i bez maści z antybiotykiem będzie kiepsko. Uczulam, bo sama się nadkaziłam 
  • Katia, mnie trochę pomagał na skurcze w "tym" czasie Vegantalgin H. Nie wiem, czy taki lek jeszcze produkują? I sprzedają?
    W każdym razie chodziło o rozkurczowość...
  • Chyba już go nie ma, bardzo dobry był.
  • Mnie nie pomagało nic nawet 7 vegentalginow, mdlalam z bolu co miesiąc.. O wymiotach już nie wspomne.
    .dopiero kilka lat temu odkryłam ibum z tym że muszę go brać jak mnie jeszcze nie boli a dopiero lekko zaczyna;-) taki myk.
  • To ja jeszcze raz, bo jest trochę gorzej. 10-latek bolace powiekszone wezly chlonne na szyi, bola przy dotykaniu I kreceniu glowa, innych objawów brak. Smarujemy kamfora i owijamy sxalikiem, w poniedziałek pediatra, ale co to może być, bez gorączki?
  • Jest też taka choroba, jak zapalenie węzłów chłonnych. Niedawno wnuczka znajomego leżała dosyć długo w szpitalu z tym, w końcu się jej ojciec zdenerwował, wypisał do domu na żądanie i potem w domu chorowała. Ale wyszła z tego, 5-cio latka.
    Nic więcej nie wiem oprócz tego, że objawy takie jak podałaś, tyle, że u niej te węzły bardzo powiększone były. Aż się bali, czy nie nowotwór.
  • Dziękuję @MagdaCh , internety piszą, że przy nowotworach te węzły bezbolesne , tego się trzymam , ale chyba morfologie warto zrobić?
  • Warto do szpitala pojechać, aby bardziej szczegółowo przebadali - CRP czy jak to się nazywa, OB na czczo etc. Jeżeli faktycznie jest to zapalenie węzłów chłonnych to dziecko jak najszybciej powinno dostać antybiotyk. Ja bym pojechała na ostry dyżur dzisiaj - ale ja to zawsze szybko takie sprawy robię, bo nie lubię czekać na ew. rozwój choroby. 
  • Opis się mniej więcej zgadza, wczoraj syna widział lekarz ale nie potrafił nic powiedzieć, kazał obserwować do poniedziałku. Może jednak zabrać go teraz do lekarza? Tylko boję się, że trafie na dyżur nie wiadomo na kogo, to przychodnia ogólna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.