Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

17273757778

Komentarz

  • I bez badania mykologicznego nie mogę z czystym sumieniem zjeść tych czekoladek
  • edytowano grudzień 2014
    Mój Ś.p. ojciec (późniejszy spec. psychiatra) jako młody lekarz trafił na Mazury, gdzie z braku laku od razu został dyrektorem i jedynym lekarzem w poradni dermatologicznej w Mrągowie chyba (to było baaardzo dawno).
    Mówił, że pojęcia nie miał zielonego, a uratowała go starsza pielęgniarka, która tam pracowała od zawsze. Umówili się, że gdy pacjent wchodził do gabinetu, to ona tubalnie: "ooo, kochany, gdzieś Ty takiego świerzba nabył" (oczywiście podając za każdym razem diagnozę). Ona nauczyła tatę większość chorób skórnych na dotyk rozpoznawać. Już później, jako psychiatra miał dobrą sławę, że rozpoznaje choroby dermatologiczne, bo rzeczywiście zamykał oczy i na dotyk je brał i doskonale diagnozował.
  • Wszechstronna wiedza ;)
  • Czy sam tylko ból jajnika może świadczyć o zapaleniu przydatków?Bez innych opisywanych objawów.
  • Częściej świadczy o owulacji ;-)
    Bardzo boli?
    Masz powody podejrzewać, że coś złego się dzieje? Jakieś torbiele może?
  • Bolało w czasie okołowulacyjnym-spoko.
    Wróciło przed okresem,myślałam, spoko. Teraz jest @,dzień 2 i dziś boli. Ni jest to ból,który nie daje funkcjonować, ale boli. Czasem mam wrażenie,że promieniuje do biodra,nogi. Nie mam pojęcia,jak się torbiel objawia. Jedyne,co mnie zdziwiło,do trochę dłuższy cykl, niż miałam wcześniej, przed ostatnią ciążą. Ale po pierwszym porodzie też takie miałam, 35 dniowe.
    Mam na razie dość ginekologów, ale kurde, nie chciałabym zanidbać....
  • Chyba nic, co by życiu zagrażało, ale przy okazji wizyty u gina warto zapytać, co to może być. Nie chcę fantazjować na ten temat.
  • Mnie bardziej martwi , czy to coś, co płodności mojej może zagrozić,dlatego mam myśli o wizycie u gina.
  • edytowano grudzień 2014
    Jak masz się zamartwiać, to idź do tego gina i wyjaśnij sprawę.
  • Pamiętam, że ktoś coś kiedyś pisał o kokluszu. Czy zawsze towarzyszy mu typowo SUCHY kaszel? Męczymy się całą rodziną z jakąś dziwną infekcją, na początku wysoka gorączka a teraz straszny kaszel, aż do wymiotów, ale typowo mokry. Nie poprawia się nam od wielu dni, na pewno jest bardzo zaraźliwe. Lekarz stwierdził, że płuca czyste i tyle, a ja nie wiem, np. czy nie pozarażamy w Święta całej rodziny. Poradzicie coś?
  • Podbiję sobie. Chyba @Katarzyna pisała o krztuścu... Czy to się z krwi bada? Antybiotyk konieczny?
  • Antybiotyk - nie. Badanie z krwi.
  • Czekolada, ja bym odstawiła mleko, cukier, obniżyła temperaturę, pozbyła się całkiem kurzu z domu, wyprała kołdry i poduszki na 60st. , flegaminę na rozrzedzenie gluta dała, dużo ruchu i świeżego powietrza. U nas Jasiek często ma żółtego gluta, a my z mężem nieraz i w innych kolorach i przeważnie taka akcja antyglutowa pomaga.
  • Długo tak ma? Może krople jakieś do nosa, płukanki?
  • Laryngolog mówił, że większość ludzi ma mniej lub bardziej skrzywiona przegrodę, od upadków na nos w dzieciństwie - takich niemowlęcych podczas nauki chodzenia. A olejek jakiś eteryczny do wąchania może?
  • A sinupret albo łagodniejszy dla żołądka sinulan, które rozrzedzają wydzielinę z nosa?

    Nie pomogą?

    Hejka, też jestem z klubu z krzywą przegrodą walnięcie się w tym ciasnym przedpokoju w wieku plus 1,

    ale jak się trzymam ciepło i w miarę nawilżam, to da się żyć.
    Pan laryngolog ciągle mnie namawiał na zoperowanie tej przegrody, ale przecież kataru ciągle nie mam...
    On zawsze pyta: a buteleczka z wodą przy łóżku jest?
  • Tylko sprawdźcie jak sinupret i sinulan u małych dzieci.
  • @gorzka_czekolada - przy ropnym katarze bym nie ryzykowała z kroplami (jeśli nie dajesz antybola), bo one zatrzymują katar w nosie. Moim zdaniem, podstawa, to ewakuacja tego kataru, żeby nie zalegał i nie był pożywką dla bakterii. Jeśli człowiek nie ma gorączki, czy innych objawów ogólnych, to chyba bym się nie rwała z antybolem. Za to warto skutecznie oczyszczać nos - płukać solą fiz. może inhalować sodą oczyszczoną (świetnie rozrzedza wydzielinę), obniżać temp. w sypialni, inhalować go czosnkiem (stawiać roztarty na spodeczku koło łóżka, można też przyczepić do ubrania agrafką rozgnieciony ząbek czosnku zawinięty w gazik). Nie wahałabym się też, mimo poważnego wieku młodzieńca, użyć katarku, jeśli masz poczucie, że on się skutecznie tego kataru nie pozbywa. Może rozważ np. Athomer Propolis - taki aerozol izotoniczny do nosa z propolisem - działa przeciwbakteryjnie.
  • edytowano grudzień 2014
    Z katarem zwykle rano jest gorzej, bo przez noc spływa i zalega w nosie i gardle i się tam różne życie namnaża.
  • Katarzyna a sulfonamidy na ropny katar? Mnie zwykle sulfarinol pomagał. Z tymże tego nie można długo brać.
  • edytowano grudzień 2014
    Sulfarinol jest przeciwskazany u dzieci poniżej 12 roku życia.

    "Uprzejmie Państwa informujemy, że z powodu stosowania preparatu SULFARINOL u pacjentów w innych niż zalecane grupach wiekowych, zgłaszane były w Polsce działania niepożądane, dlatego prosimy, aby dokładnie rozważyć stosunek korzyści do ryzyka stosowania leku w takich przypadkach.
    Stosowanie produktu leczniczego poza wskazaniami zwłaszcza jego ordynowanie dzieciom poniżej 12 roku życia a w szczególności dzieciom w przedziale wieku 0-7 roku życia często powoduje występowanie ciężkich niepożądanych działań jak obrzęki warg, języka, wysypkę, świąd skóry i konieczność hospitalizacji."
    http://www.galenus.pl/informacje-na-temat-bezpieczenstwa-stosowania-u-dzieci-produktu-leczniczego-sulfarinol-krople-do-nosa.php
  • Wytyczne laryngologiczne powiadają, że kolor nie istotny. Antybol jak po 5dniach pogorszenie lub po 12 brak poprawy. Choć jak ktoś mega zbolaly i z gorączką bez innej przyczyny to też daję. Ale tu jestem na nie.
  • Mam taki problem,że dwa termometry pokazują nam 2 różne temperatury,więc żadnemu nie wierzę. Głowa dziecka ewidentnie ciepła, lek był podany jakieś 1,5 godz. temu. Mała śpi. I teraz-możliwe,że gdyby miała niebezpiecznie wysoką temp, powiedzmy pod 39,to spałaby jak suseł? Podać dodatkową dawkę za jakiś czas na wszelki wypadek?
  • a co podalas i co chcesz podac teraz?
  • Mogę prosic o interpretację wyników w kierunku cytomegalii i mononukleozy, czy można rozpoznać, że niedawno-miesiąc temu, było zachorowanie?
    cytomegalowirus przeciwciała w kl. IgG 69,200 U/ml wynik ujemny <12
    wątpliwy 12-14
    dodatni >14
    kl.IgM 5,900 wynik ujemny <18
    wątpliwy 18-22
    dodatni>22

    wirus EBV kl.IgG 311 wynik ujemny<20
    dodatni>40
    kl. IgM<10 ujemny<20
    dodatni>40
  • Ibum możesz podawać co 8 godzin, jeśli w międzyczasie rośnie temperatura to można podać paracetamol (np. w czopku, żeby nie budzić dziecka).
  • @Milamama

    To jest tak, z grubsza, że IgM pojawiają się najszybciej i znikają po jakimś czasie, a IgG pojawiają się później i zostają na całe życie - zarówno w zakażeniu CMV (cytomegalia), jak EBV (mononukleoza zakaźna).
    Więc można sobie tak zinterpretować:

    IgM (-), IgG (-) -> brak zakażenia
    IgM(+), IgG(-) -> świeże zakażenie
    IgM(+), IgG(+) -> choroba w pełni
    IgM(-), IgG (+) -> przebyte zakażenie (raczej trudno określić kiedy dokładnie przebyte, na podstawie samego wyniku laboratoryjnego).

    pozdrawiam
  • Bardzo dziękuję :)
  • Tylko jeszcze uzupełnię, że przy oznaczaniu przeciwciał IgM w podejrzeniu cytomegalii należy wsiąść pod uwagę możliwość krzyżowej reakcji lub krzyżowej stymulacji produkcji IgM przez wirusa mononukleozy.



Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.