Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

17273747678

Komentarz

  • @beabea co to oznacza w praktyce?
  • Reakcje krzyżowe są wynikiem obecności innych infekcji np. wychodzą IgM które były zlecone z myślą o cytomegalii a tak naprawdę są to IgM dla mononukleozy - test wykrywający IgM nie odróżnia czy te IgM są produkowane w odpowiedzi na zakażenie cytomegalią czy mononukleozą. Klinicznie te dwie choroby są też dość podobne i wywołują je wirusy z tej samej grupy.
  • Teraz się cofnęłam i sobie jeszcze raz przeczytałam, że testy były robione w obu kierunkach, widocznie maja testy bardziej specyficzne, więc myślę, ze ten problem odpada :)
  • Zatoki raz jeszcze:

    Infekcja ciągnie mi się ponad tydzień. Jest znacznie gorzej. Nie mogę otworzyć szeroko ust, boli mnie ucho, migrena, złe widzenie (zawsze u mnie przy bólu głowy) mam poczucie jakbym miała zalane wodą zatoki - po nebulizacji tylko gorzej. Katar wodnisty, zielono-żółty. Temp niska (okolice 37)
    Doszło gardło. Czuję się fatalnie :( Biorę: Paracetamol, sinupret, miód z czosnkiem i mlekiem.
    Coś jeszcze mogę robić?

    Czy zahaczyć o lekarza?
  • z bólem ucha ja bym poszła, ja też od ponad tygodnia zatoki , katar ale bez temp i bez ucha
  • Tylko nie wiem czy mnie ucho nie boli od zatok :-?
  • A próbowałaś płukać nos solą fiz.?
  • ślyszałam ostatni o oleju czosnkowym( domowej roboty). Wkrapla się trzy krople do ucha i po paru minutach przechodzi ból. Ja probowałam oilwe z oliwek i tez pomogło. Chociaż wiem ,ze z uchem nie ma zartów.
  • Tak, mam poczucie, że jest tak zatkany, że woda mi się zbiera w srodku jakbym się opiła wody nosem na basenie.
    Wsadziłam czosnek w nos i to zdaje się przynosić jakieś efekty.
  • Weronika ma wysypkę na tylniej stronie nóg, drobna i blada kaszka, nie bardzo szorstka jak w alergii na mleko np. u J. Co to może być??
  • Druga faza cyklu, mam wręcz uczucie jakbym miała temp=-wypieki, boli głowa, ale trzęsie prawie i zimno mi. To normalka, czy już naprawdę bez sensu się męczę i warto zacząć brać ten Castagnus?
  • wpiszę tu bo żaden forumowy lekarz się nie wypowiedział

    @Katarzyna może Ty pomożesz?

    W recznym rozmazie wyszla mi anizocytoza PLT ++

    Coś z tym się robi? Badanie robione 1 dzień po pokrzywce alergicznej na dużej powierzchni ciała
  • A liczba płytek prawidłowa?
    Ta pokrzywka z wykrzepioną krwią była?
  • nie wiem co znaczy zę pokrzywka z wykrzepioną krwią byłą, miałam czerwone piekące plamy na ciele ciepłe lekko obrzęknięte

    płytki 183 tyś w normie

    P-LCR powyżej normy 48 (norma do 40) i PDW powyżej 17,4 (norma do 17)
  • Bym skontrolowała za jakiś czas, jeśli teraz się dobrze czujesz i nic Ci nie dolega.
    Ta anizoctoza wskazuje na to, że płytki bardzo różnią się wielkością. Może tak się zdarzyć, jeśli było znaczne zużycie i powstało dużo nowych.
  • Nie słyszałam, żeby szkodził, raczej same dobre opinie znam, ale mogę zasięgnąć opinii dermatologa ino już nie dziś.
  • Samego mocznika bym się aż tak nie bała, pytanie czy nośniki na dłuższą metę są neutralne.
    Sprawdziłam jeszcze w farmakologii skóry mocznik i też nie straszą.
  • edytowano luty 2015
    czy przy cukrzycy nadmiernemu apetytowi zawsze towarzyszy spadek wagi (znalazłam takie info na kilku stronach internetowych) czy może jednak waga moze iść w górę? Dodam że rodzina obciążona cukrzycowo.
  • Może. Wiele zależy od typu cukrzycy.
  • Myślę, żeto zależy od ilości wytwarzanej insuliny. W cukrzycy typu I, gdzie w krótkim czasie następuje całkowite zatrzymanie wydzielania faktycznie, ludzie chudną, bo mimo cukru we krwi, tkanki glodują. W typie II raczej nie chudną.
  • edytowano luty 2015
    @MartynaN, priv!
  • moja rodzina jest obciążona cukrzycowo, właśnie potwierdziła sie u kolejnej osoby - mojej siostry. Ja zwykłe badanie glukozy we krwi mam zawsze w normie ale zastanawiam sie czy nie powinnam iść po skierowanie na jakieś dokładniejsze badania cukru. Bo przyznaję ze kilka moich dolegliwości, których lekarze nie potrafili powiązać z żadną konkretną chorobą wpasowuje się w objawy cukrzycy. Jakie badania mogłabym zrobić?
  • Test obciążenia glukozą, hemoglobinę glikowaną.
  • czy wynik zwykłego bandania glukozy we krwi może być w normie przy cukrzycy?
  • W pełnej cukrzycynie,w poprzedzających ją zaburzeniach tolerancji glukozy - tak.
  • w takim razie chyba przejdę sie po skierowanie,
  • Jak się nazywa ten preparat żelaza, który ktoś tu gdzieś polecał?
  • @Malgorzata32 czy chodzi Ci o Floradix?
  • Dziecko kilku letnie zrobilo zieloną kupę ..dziś jeszcze nic nie jadla.wczoraj z dziwnych rzeczy zjadla pianki smerfowe.czy to może byc od tego?
  • Dziewczyny, 9latek po usg brzucha - w opisie "sledziona w górnej granicy wielkości dla wzrostu dziecka". Pediatra dała skierowanie do gastrologa, w morfo nic nie wyszło.
    Panikować?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.