Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

17273747577

Komentarz

  • Całkowicie nie panikować, nic a nic.
    Można usg za pół roku powtórzyć.
  • Ile dni trzymać stripy u dziecka (czoło)
    Rana niewielka (ok 1 cm), zrobił się strup.
    Młody zrywa sobie stripy średnio dwa razy dziennie, wykorzystujemy ten moment na przemycie octeniseptem z wierzchu.
    Rana w środku zdaje się być zasklepiona, ale pewna nie jestem. Załapana w niedzielę.
    Musimy zaklejać plastrem, więc ten dostęp powietrza taki różny, inaczej ściąga je bardzo szybko :(
  • Z tydzień bym potrzymała.
  • Ostatnio Lidka rozwaliła głowę miała coprawda szytą a nie stripowaną, wskazanie było zeby szwy ściągnąć za 5-7 dni.
    Usuwała je ginekolog, ale wcześniej w szpitalu zasięgnęła rady pediatry i oni mieli zdanie że po 5 dniach bo dzieci szybciej się goją tylko że pytała w 7dniu po szyciu i w tym też wyjęła.
    Myśle że ze stripem nie ma takiego problemu bo on nie wrośnie ale zmierzam do tego że 5dni powinno wystarczyć.
  • U syna szwy mieli ściągnąć po 5 dniach ale chirurg stwierdzil, że za wcześnie i rana sie rozejdzie i kazal przyjść za dwa dni. I faktycznie, zdjęli w 7 dobie.
  • ok, czyli do niedzieli potrzymamy
    Dzięki
  • @AB dopierozauważyłam twój post. Pytanie brzmi czy chirurg widzi jakieś kliniczne cechy niedokrwienia.
    Bo słabe przepływy, ale symetryczne mogą świadczyć o słabym krazeniu wynikającym z sytuacji zdrowotnej .
    Ważne czy są zwężenia w gorszej nodze.
    A żyły? Dość lakoniczny opis.
  • Sąsiadka moja jest w szpitalu i ma bardzo wysokie kpc. Czy ktoś coś wie? Doczytałam tylko, że to enzymy zjadliwych bakterii.
  • Haku,..Infekcja ciągnie mi się ponad tydzień. Jest znacznie gorzej. Nie mogę otworzyć szeroko ust, boli mnie ucho, migrena, złe widzenie (zawsze u mnie przy bólu głowy) mam poczucie jakbym miała zalane wodą zatoki - po nebulizacji tylko gorzej. Katar wodnisty, zielono-żółty. Temp niska (okolice 37)
    Doszło gardło.

    Miałam bardzo podobne objawy i temperaturę, tylko zamiast ucha spuchła mi ślinianka przyuszna. W gardle zalegający śluz.
    Wymaz z gardła - liczne ogniska drożdżopodobne. Bakterii brak.
    Robiłam inhalacje z soli jodowanej. Do nosa zamiennie po kilka kropli srebra koloidalnego lub miedzi koloidalnej (silnie bakterio i grzybobójczy). Płukanie gardła wodą z w/w roztworami.
  • Dziewczyny poradźcie. Mój Piotruś ma anginę. Od wczoraj przyjął 3 dawki antybiotyku i zero poprawy a nawet mam wrażenie że gorzej. Dodatkowo szyja dużo bardziej spuchnieta. I w pakiecie gęsty zielony katar. Czy panikuje i trzeba jeszcze poczekać na działanie anybiotyku?
  • Ja nie lekarz - ale po trzeciej dawce to ZDECYDOWANIE spodziewałabym się widocznej poprawy. Najwyraźniej antybiotyk nie trafiony.
  • edytowano luty 2015
    Ja tez nie lekarz ale mi mowili zawsze o trzech dobach ze poprawa powinna nastapic wiec ja bym jeszcze poczekala.
  • Trzy doby to za długo wg mnie.
  • u nas przy angienie poprawa dopiero po 5 dwace nastąpiła zdecydowana pierwszą dostał w czw wieczorem gorączkować pod 40 st przestał w niedzielę około południa
  • myśłałam, że oszaleję ale byłam poza domem i czekałam dojać do 5-6h leki na zbicie.
  • Właśnie wróciłam z ostrego dyżuru. Lekarz stwierdził że anginy nie leczy się antybiotykiem ktory wczoraj dostaliśmy. ~X(
    To ja się pytam jto go wpisał?
  • A co syn dostal?
  • Wczoraj wypisano mu o Ceclor dzidt dostał Ospen.
  • Kilka lat temu syn na angine też dostał ceklor, pomógł:-)
  • Jak mój był chory na angine, to mu przypadku zinnat. Nie wiem, czy to on zadziałał, czy nie ale poprawa była dopiero w 5 dobie (!). Chodziliśmy na rzęsach, bo:

    1. To pierwsze nasze dziecko, któremu temp. utrzymywala się przez 5 dni. 40 stopni - nurofen, 4-max 6 h w miarę norm normalnego życia i znowu 40 st. Itd.
    2. W przychodni dali nam skierowanie po 3 dniach na IP, bo to było tuż przed Bożym Ciałem i chciała wykluczyc jak najszybciej mononukleoze
    3. Tym zinnatem to prawie E. rzygał.
    4. Jak się po 5 dniach obudził i powiedział w piątek: mamo, mogę parówke? (bez względu na wiek, nie daje dzieciom w pt. potraw mięsnych), byłam szczęśliwa, że syn odżył i mówię mu :jasne, jedz dziecko! Bo przez te 5 dni prawie nic nie jadł boroczek. Skutek: rzyganie. A w szpitalu nam wcześniej powiedzieli, że jak nie będzie przyjmował /będzie rzygał, to mamy wrócić na hospitalizacje po kroplowke.

    Jedną nogą byliśmy już w szpitalu,
    Na szczęście uratowała nas moja mama. Nauczyła robić marchwianke i zasugerowała, żebyśmy sobie podarowali szpital, bo w szpitalu jest 1 pani do x dzieci, a ja jedna mama do 1 dziecka (reszta może być pod opieką męża) i ja je lepiej znam. Mało tego dziecko szybciej dochodzi do zdrowia jak nie ma niepotrzebnych stresów.

    Nie ma to jak dobra mama :)
  • W każdym razie u nas ta angina trwała długo.
  • czy pajączki na nogach da się zlikwidować maściami, ziołami lub lekami czy tylko skleroterapia zostaje?
  • też jestem ciekawa o pajączkach
  • Odnośnie wpisów o anginie-o działaniu antybiotyku mówimy po 3 DOBACH!,czasem jest pozorne pogorszenie,bo białka otoczek rozpadających się bakterii są dla nas toksyczne i stąd wzrost gorączki i takie tam...
    Jeżeli chodzi o rodzaj antybiotyku-może być i Ospen,i Ceclor,i Zinnat-oczywiście,najlepiej jak zaczynamy od najprostszych,czyli penicylina czysta(Ospen),potem Amoksycylina(Duomox,Amotaks),a potem Augmentin i cefalosporyny(Ceclor,Zinnat).
    Najważniejsze,że mają być w odpowiednich DAWKACH,raczej tych większych niż mniejszych-to wynika z prędkości metabolizmu u dzieci-często dawki na dobę u dzieci przekraczają te dla dorosłych-liczymy dla dzieci na kilogram masy ciała.
    I jak ktoś mi mówi,że Duomox nie działa,a brał np.ważąc 60kg 2x750mg-to po co on to w ogóle brał,jak powinien dostać przynajmniej 2x1000mg?

    Co do pajączków -laseroterapia,niestety pełnopłatna(scleroterapia ma mniejszą skuteczność-jeżeli mówimy o pajączkach a nie żylakach).
  • @elladoc na moje matczyne oko właśnie dawka cecloru była za mała. No i węzły i migdały ogromne. Dodatkowo całkiem niedrozny nos i synkowi ciężko było oddychać. Crp miał 55.
  • @MamaWeroni
    i jak się czuje dziecko?
  • @MagdaCh znacznie lepiej. Puściła gorączka, nawet zjadł troszkę rosołu. I szyja nie jest taka opuchnięta.
  • Syn ma infekcję wirusową z wys temp od 3 dni, dziś byliśmy u lekarza osłuchowo czytso.

    Natomiast ma koszmarną opryszczkę wokół całych ust (zawsze ma trochę jak choruje ale czegoś takiego nie wdziałam jeszcze)

    Lekarka dała heviran w tabletkach i wspominała coś o maści z antybiotykiem , bo ma już ją nadkażona bakteryjnie) ale nic nie przepisała,.


    Czym mogę mu posmarować, żeby mu się nie paskudziło? Myślałam o tribiotyku ale w aptece powiedzieli mi, że od 12 roku to jest a syn ma 6,5. Choć nie wiem czemu to dopiero od 12 lat...
  • edytowano luty 2015
    @Aneczka08
    Jak lekarz kazali to brać i nie dyskutować (lekarz leczy... ;;) )
    Tylko działaj nim jak najkrócej tj. jak tylko zniknie zaczerwienienie to odstaw.
    Może być Tribiotic, Maxibiotic albo może masz Bactroban w domu.
    :-*
  • właśnie mówiła o tym Bactobanie ale recepty nie dała
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.