Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

17274767778

Komentarz

  • chyba nad znaczkiem z emotkami jest znaczek do zdjęć
  • No właśnie nie działa, jak dawniej.
  • mi działa....na górze po prawej nad znaczkiem do wybierania emotek jest taki prostokącik
  • @Monica, dziękuję! Nie zmniejszyłam i nie wchodziły.
    No to masz - drastyczne ujęcia, jak obiecałam. A zawsze miałam takie piękne paznokcie…

    To jest po ciężkiej zanokcicy.

    IMG_7584
  • A teraz to nie jest grzybica?
  • Ja cały czas podtrzymuję≤ że grzybica - ale się nie znam. Clotrimazol NIC nie pomógł.
    @MartynaN każe mi czekać na po ciąży z jakimś preparatem (nie dostałam nazwy) - ale szczerze mówiąc błagam o pomoc, bo chiałabym wdrożyć szybciej, zanim nie zamienię się w smoka. Poza tym paznokieś smarowany to chyba nie takie duże pole rażenia, gorzej, jak dzidziusiowi przy buzi będę w czasie wkładania sutków majstrować tym czyś, mi się wydaje.
  • Do rozstrzygnięcia problemu przydałoby się tu badanie mykologiczne z określeniem wrażliwości. Bo może to nie grzybica tylko onycholiza, do której predysponują m.in. wcześniejsze zakażenia bakteryjne, urazy, ciąża, niedobór żelaza.
  • A jak potwierdzi się grzybica to faktycznie w ciąży nic skutecznego nie możesz.
  • A gdzie takie badanie mogę wykonać i jak? Chętnie zrobię prywatnie - byleby rozwiązać problem.
    Mąż (radiolog, więc się nie zna za bardzo no i w ogóle ignoruje moj problem uważając za nieistotny) twierdzi, że to nie grzybica. Ale w sumie nie wiem, czy on na to popatrzył.
  • To coś powstało bezpośrednio po poprzedniej ciąży - miałąm kilka zanokcić, ta była bardzo duża i w sumie nigdy się nie wygoiła, pzreszła w to coś. Po spuszczeniu ropy za krótko smarowałam antybiotykiem, ale i dojścia nie było, bo była pod paznokciem zlokalizowana.
    Normalnie ich nie miewam, tylko po porodach.
  • Można w wielu miejscach w Warszawie, np.
    http://www.badaniemykologiczne.medserwis.pl/
    Na jednej ze stron znalazłam sposób przygotowania do badania:
    "Odstawić leki przeciwgrzybicze. Leki doustne odstawić na 3 miesiące przed badaniem, natomiast preparaty miejscowe (lakiery, kremy, szampony, środki odkażające) co najmniej 1 miesiąc przed badaniem.
    W przypadku grzybicy paznokci - na 3-4 tygodnie przed badaniem nie stosować lakierów i zmywaczy do paznokci oraz nie obcinać paznokci na 1 tydzień przed badaniem.(...)
    Co najmniej dobę przed badaniem unikać kontaktu miejsc zakażonych ze środkami powierzchniowoczynnymi i pielęgnacyjnymi takimi jak: mydła, żele pod prysznic, szampony, płyn do mycia naczyń, kremy, balsamy itp."
    Hardcorowo trochę...
  • "Co najmniej dobę przed badaniem unikać kontaktu miejsc zakażonych ze środkami powierzchniowoczynnymi i pielęgnacyjnymi takimi jak: mydła, żele pod prysznic, szampony, płyn do mycia naczyń, kremy, balsamy itp."
    o to jest groźne :DDD
    Jak żyć?
  • leżeć i .... no nie napiszę, że pachnieć :P
  • Musisz mieć skierowanie od dermatologa do ilaboratorium specjalistycznegi, lekarz będzie wiedział, u nas w szpitalu np, zeskrobia kawałek płytki do badania i wówczas dopiero lek. Syn miał w postaci lakieru, leczenie trwało kilka miesięcy. Clotrimazol nie pomoże, trzeba spilowywac płytkę
  • To się jeszcze zapytam, czy u małżonka w szpitalu nie robią tego - bo byłoby najbliżej. Tyle, że to dziecięcy, będę musiała pesel zataić ;)
  • O, nie doczytalam, @beabea już napisała:)
    Nie wiedzieliśmy o tych środkach bezpieczeństwa:) syn się normalnie myl:)
  • W moim wypadku jest to z jednej strony tak głęboko pod paznokciem, że jak pod paszkami się namydlę dla wspólnego dobra, to i tak dramatu nie będzie podejrzewam.
  • Możesz się mydlić drugą ręką.
    To dziewczyny, robimy zakłady.
    Ja stawiam, że to nie będzie grzybica . Jak będzie , to wysyłam przeciwnikowi/przeciwnikom np. owoce w czekoladzie.
    (dodam, że zdanie moje oparte jest raczej na podejrzeniach niż konkretnych przesłankach, więc zachęcam do wzięcia udziału czoko-hazardzie :D)
  • Martyno, a na co stawiasz - że co to może być?
    Nie wnikam w Wasze zakłady - ja jedynie pragnę utraconej urody :D
  • @MagdaCh , @beabea ? Ktoś chętny? Tylko Magda wyników nie sfałszuj, bo w dzisiejszych czasach .....
  • Martyna stawia na trąd;-)
  • A to zażółcenie płytki to zaburzony kolor przez zdjęcie, wynik obierania cytrusów czy kolor podstawowy?
  • Zażólcenie jest wynikiem obierania codziennie kilku mandarynek - tych, co mały połyka zamiast pzreżuwać uprzednio ;)
    Zabrudzenie pod płytką pochodzi z farb plakatowych syna, kończył malunek jesieni dzisiaj.
  • PS
    trochę czucie tracę w okolicy tego zainfekowanego rowka między paznokciem a skórą.
  • edytowano grudzień 2014
    Ja stawiałam na poinfekcyjne uszkodzenie macierzy, ale Aneczka, przerzucam się na trąd. Choć to nie fair.
    Jak to będzie trąd, Aneczka zgarnia pulę owoców plus 3 kg jaglanki gratis. To byłoby jak 7:0 dla Polski w meczu z Niemcami, więc zwycięzca musi się sowicie wzbogacić.
  • Tak po zastanowieniu onycholiza standardowo rozpoczyna się od wolnego brzegu paznokcia, no chyba, ze tu nietypowo - w medycynie jak w kinie :D Dobra, co mi tam, jak nie grzybica mogę wysłać te czekoladki Martynie :P
  • Martyno, jaki ładny ten termin - tylko mi nie mów, że to grozi zdjęciem całego paznokcia, aby go odzyskać?… Co się czyni, jeśli to byłoby to?
  • @MagdaCh , z czasem samo przechodzi lub nie :D

    Ja sobie robię listę pytań do dermatologa ostatnio, to dorzucę i to. Choć żeby nie było, nie wykluczam grzyba na 100%. W medycynie jak w kinie , a już dermatologia to jak koreńśki horror, w sumie to od 1/4 człowiek całkiem nie wie o co chodzi. Przynajmniej ja ją uważam za podstępną
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.