Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1105106108110111193

Komentarz

  • Spróbuję i ja.
  • Powiedz, @Elunia, jak to zrobić. Wystarczy zmiksować?
  • Mężu warzywa wreszcie wykopał. Cały dzień czyszczenia. Marchew ogromna i dorodna, drobniejsza pójdzie w najbliższych dniach do świeżego soku, buraczki średnie, pietruszka do mrożenia, bo mała.
    Ale już zrobione.
    Cukinie jeszcze w ogrodzie. :)
    I szpinak samosiej. :D
  • zagadka ile krzaczków pomidorów koktajlowych zerwałam by zebrać z nich zielone kulki:
    12087371_937922609609353_165107778_n
  • Jak masz taki typ pomidora, jak @stasia, to może byc nawet jeden badyl.... ;)
    Co robisz z zielonych ?
  • trzymam w misce :D
    12092455_937922759609338_1608016042_n


    ale właśnie chciałam zapytać co z nimi zrobić

    i jeszcze jedno pytanie czemu one mi tak urosły?

    przez 4 lata sadziłam i siałam pomidorki koktajlowe, zwykle była jedna gałązka, parę kulek które ledwo dojrzały a już opadały klapa totalna, więc w tym roku już nie sadziłam, ale nasadził się sam w dwóch miejscach, w jednym był lichy a w drugim 2 krzaczki te co widać na zdjęciach obrodziły jak szalone, co prawda krzaczek urósł dopiero w lipcu więc zdążyliśmy zjeść tylko kilkanaście pomidorów, w misce jest ich chyba z 200 a kwiatów drugie tyle oberwałam wielka szkoda że nie zdążyły dojrzeć, tylko co zrobić zeby w przyszłym roku urosły tak bujnie, tylko wcześniej i dojrzały?
  • Musi być susza. Wszyscy znajomi ogrodnicy mówią, że pomidory w tym roku obrodziły, bo było sucho i zaraza na nie nie siadła.
  • Wczesne pomidry z własnej rozsady, nie z siewek. Siewki zawsze dadzą późniejszy plon.
  • Wiadro pigwy dostałam
    Ktoś kiedyś wspominał
    O galaretce, dżemie
    No, cos co potem do herbaty sie daje
    Plisssss przepis
  • O dzięki @Elunia
    Nalewka to dobry pomysł
    Nie sama wiśniówkę człowiek żyje :))
  • z pigwy, czy z pigwowca te owoce - duże, czy małe?
    ja będę jutro pigwowce oprawiać :) pierwszy raz mi zaowocowały na tyle, że COŚ moge z nich robić :)
  • Łomatkooo
    Nie wiem, nie znam sie :))
    Osoba która to dała moim rodzicom, robo właśnie konfiturę/dżem/galaretkę
    Takie cuś co potem daje sie łyżeczka do herbaty

    Mogę potem foto wkleić
  • i z jednego, i z drugiego prztewory wychodzą, owoce pigwowca, to takie małe żółte twrade kwaśnie kulki, pigwy są duuże :)
  • image
    od lewej pigwa jabłko pigwowiec :)
  • @Skatarzyna
    Bliżej im do pigwy
    Kształtem
    Są takie jakby z zamszu :/
  • Ja kiedyś robiłam dźemy z pigwowca i soki do herbaty
    Dżem to po prostu smażenie z cukrem i do słoiczkó, robiłam tez pól na pół z jabłkami
    Sok - owocki wypestkowane (strasznie żmudna robota) i pokrojone nożem na cienkie plasterki zasypywane cukrem, zalewane wodą i pasteryzowane-zimą do herbaty

    Pigwy nigdy nie jadłam, nawet nie wiem, jak smakuje
  • Szanowni Działkowicze! Dalie mam. Pierwszy rok. Pieknie wyrosły, bujne krzewy niemalże! Nic nie zakwitło jeszcze, choc na czubkach mają kilkanaście dużych pąków kwiatowych..... A tu zima przyszła.... :(
    Co robić, Szanowna Redakcjo: wykopać już, poczekać aż mróz je zwarzy, dac im zakwitnąć (moze byc nierealne, bo działka podgórska), o ile jesień jeszcze ciepłem nas pogłaszcze.
    I jeszcze poradźcie, czy to wyjatkowe lato im dało w kość, czy na tereny podgórskie dalie się nie nadają...
  • Ja swoje wykopałam,jak tylko przymrozki przyszły.
    Może za późno wsadziłaś do ziemi??? albo za głeboko i dlatego tyle to trwało?
    Niech się mądrzejsi wypowiedzą.
  • @uJa - zakisić te pomidorki - jak ogórki
  • I w ogóle zazdroszczę,że u Was jeszcze ciepło.U mnie po ostatnich nocach większość liści już brązowa, zaraz opadną i znowu łyse badyle będą straszyć do wiosny :-q
  • Robię marmoladę czy co ta tam :))
    Narazie z kg
    W tych przepisach tyle cukru, ze my nawet tyle w miesiące! nie spożywamy
    W przepisie było
    1 kg pigwy
    70 dag!!!!!! Cukru
    Szklanka wody
    Zagotować
    Przykręcić na min i ok godz gotować
    Przecedzić przez sito z gaza i do słoiczków
    Zapasteryzować

    Wiec pierwsza partia na próbę ;)
    Mam już odcisk :((

    Cukru dałam ok 40 dag bo więcej nawet nie mam
    Tzn mam ciut w cukierniczce ale to zostawiłam bo jakby mi sie kto jutro "zwalił" na kawę to nie miałabym cukru :))
    Cóż dla nas to kg na rok styknie
    ;)
    @kociara @Jadwiga @Skatarzyna
    Wyjdzie cos z tego z taka ilością cukru?

    @Elunia
    Dawaj przepis na nalewkę
    Chyba z tego będzie większy pożytek
    Wypije i zapomnę o odciskach :))

    Jutro - jak kupie CUKIER - to zrobię te soki
    A po jutrze to chyba pierdyknę to pigwy w uj jasny
    Bom jeszcze nie zaczęła a nerwy już mam
  • mnie nie pytaj, moje "przetwory" sa krótkie - znaczy nie.t.r.w.a.ł.e :(|)
    dziś zagotowałam przemarźnięte pigwowce - swietny pomysł był zaczekać, aż zmarzną, znacznie zmiękły z winogronami, które nasze dzieci dostawały przez ostatni tydzień "przez płot". Kwaśne, nie będe słodzić, nie mam dużo, przetrzemy i zamrozimy w małych porcjach, dzięki temu mam pewność, że się nie zepsują ;)
  • Ja pigwę gotuję w całości w małej ilości wody do miękkości. Dopiero potem obieram ze skórki i wykrawam gniazda nasienne. Świeża pigwa jest tak strasznie twarda,że aż bolą dłonie podczas obierania. W tym roku zrobiłam mus i galaretkę. Pigwa jest przepyszna i bardzo odkwaszajaca.
  • @skatarzyna-czy trudno w Polsce dostać pigwę?
  • nie mam pojęcia.
    @MartynaN kiedys miała, u mnie pigwa nie rośnie, tylko pigwowce mam
  • No to "zdolności" mamy takie same =))

    Mówię mężowi, ze tego cukru mamy mało wg przepisu
    to wziął i dosypał z cukierniczki
    jak się pytam czym Z. posłodzi jutro kawę/herbatę jak wpadnie "niespodziewanie" (mamy znajomego, który wpada do nas zazwyczaj w poniedziałki - słodzi sporo, więcej rozsypuje :)) )
    odpowiedział
    "pigwę dostanie i niech się qrwa cieszy, ze ma słodkie, przynajmniej nie rozsypie " :))
    i dodał, ze przecież nawet jak spierdzielę, to do jutra jakoś przetrzymamy i powiemy, ze TAK TO właśnie miało być :))

    no, to jestem spokojniejsza :))
  • @Jadwiga,wołam Cię.
    Moje pelargonie mocno wyschły,tzn.większość lisści.Tak ma być??? Może już te odnóżki robić? Ale jak?byle które poodcinać?? Co Ty ze swoimi teraz robisz?
  • co mogę teraz wysiac w ogrodzie zeby bylo na wiosne do jedzenia
  • @Elunia
    Dopiero teraz doczytałam :/
    Pigwowka jeszcze sie "przegryza"
    W weekend zleje alko a owoce cukrem przesyłkę

    W tym roku robiłam poraz pierwszy wiśniówkę z nowego przepisu.
    Przepis od takiej prawdziwej "śląskiej baby"
    I powiem tak
    Pora kupić wiśnie i nastawić na nowa
    Matkoooooo co za smak :))
  • czosnku mam 13 rządki ,szpinaku nie lubią sałaty trzeba kupić
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.