Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1102103105107108193

Komentarz

  • @Jadwiga, cięłaś już dynie???
    Ja chyba poczekam z tydzień,bo u nas jednak wegetacja późniejsza niż u innych i słońce wreszcie jest,to może trochę ruszą wzrostowo....
  • Co to znaczy ciąć dynię? Ja też nie planowałam dyni, ale moja cukinia okazała się być dynią. Ładne, ale małe. Rozmiar dużego (naprawdę dużego) selera.
  • edytowano sierpnia 2015
    .
  • edytowano sierpnia 2015
    Zdjęcie0130

    Te kwiaty ktoś na wiosnę wyrzucił bo są nieładne ,wzięłam je w ciemno.
  • Na motyle najlepsze są budleje.

    Dostałam jasmin doniczkowy. Miał ktoś? Zastanawiam się, czy to takie cudo, co i tak zdechnie? Czy do ogrodu przesadzić?
  • Jeśli to rzeczywiście jaśmin, a nie jasminowiec, to w ogrodzie zimą padnie.
  • Kwiaty to kosmos albo onętek, będzie się sam rozsiewał.
  • @Bea, moja w murowanych donicach ma się dobrze, tzn. przetrwała ładnie ubiegłoroczną zimę.
  • Kurczę jest sens coś dosiewać w tych upalach?
  • @Hania, poszukalam w necie, to Gardenia jasjo-costam. Ogród w grę nie wchodzić, w ogóle wymagające bydle, więc pewnie przy mmnie nie przetrwa:-(
  • @Bea - czy przetrwa zimę, to zależy od zimy. Ubiegłoroczną to nie problem było przetrwać. Jeśli masz w tej donicy miejsce, to możesz w niej zrobić warstwę izolacyjną ze styropianu.

    @MartynaN - gardenia to faktycznie wymagająca roślina - tzn. ma spore wymagania, żeby zakwitła. Ale teraz możesz ją w ogrodzie postawić, w półcienistym, osłoniętym miejscu. A do domu zabrać przed pierwszymi przymrozkami.
  • Może te "dzieci" żeby się nie przewrócić?
  • Dziewczyny,jak z przenoszeniem, ewentualnie dzieleniem lawendy?
    Rośnie u mnie kilka lat, ale myślę,żeby może ją przenieść-zniesie? Kiedy-jesienią?
    No i rozrosła mi się,mogę wykopać i podzielić na mniejsze,czy one delikatne i zdechnie mi?
  • A fasolkę można dosiać czy już nie ma sensu?
  • Już za późno na fasolkę.
  • up,ktś coś wie o lawendzie?
  • Współczuję Ci, @Bea.
  • Bea, u mnie nie doszłaby. U Ciebie dłuższy okres wegetacyjny. Wrzesień u mnie to już koniec rośnięcia roślin, jest za zimno.
  • Już za chwilę pierwsze pomidorki będą u nas.Dostałam malutkie roślinki i bardzo późno,a i tak obrodziły.Na zarazę pryskałam.
  • Ja mam dużą dynię jedną - to chyba Bambino?
    Już jest wielkości piłki lekarskiej - mam ją ścinać czy zostawiać? Bo nie wiem?

    Dynie mi się strasznie rozrosły na podwórku, i cukinie.
    Mam przewarzywienie w warzywniaku - tzn za gęsto posadziłam i giną mi cukinie w liściach, potem znajduję jakieś zbunkrowane giganty.
    I hokkaido z moich rozsad (z pestek wyciągniętych z hokkaido) mi rosną - już mam z 8szt.

    ogrod

    hok
  • trawę mam tylko w tym kawałku ogrodu - bo tu podlewam. Ne da sę ściąć jej przez wszędobylske pędy dyniowatych.
    Wszędzie indziej trawa sucha :(
  • No :)
    A do tego dynia na górnym zdjęciu cudnie kolorowa ;)
  • Haku, dynię można ścinać gdy: jest już dobrze wybarwiona (kolor odpowiedni dla odmiany), gdy skórka lekko stwardnieje, można to sprawdzić wbijając paznokieć - jak wchodzi lekko, to zostawić, jak skórka stawia opór, to można zbierać). Jak się pojawiają na skórce starcze pęknięcia, to dynia jest mocno dojrzała. Po ścięciu dynie zostawia się na ok, tydzień na słońcu, wtedy się owoce dobrze przechowują.
  • edytowano sierpnia 2015
    A ja nie wiem czy mój posadził dynie czy kabaczki _długie zielone duże, niektóre żółte
    Cży to ogóle jakaś różnica?
  • U mnie teraz wysyp fasolki.nie nadążamy jeść,pewnie część złykowieje...pomidorów i cukini też dobre ilości, ale dynie jeszcze w powijakach,czekam z niecierpliwością!
  • @Matka6, cukinie, kabaczki, patisony itp tp wszystko są dynie. Ale to są dynie tzw letnie. To, co w Polsce nazywa się dynią, to są dynie zimowe. Dla mnie różnice są bardzo duże. To tak, jakby ktoś pytał, czy jest różnica między węgierką, renklodą a mirabelką.
  • Rozumiem, ale w przygotowaniu zapiekanek, leczo wykorzystujemy
    je podobnie, w zeszłym roku wyraźnie inny od wszystkich dyniowatych
    Miała hokkaido
  • Piszę z telefonu...
  • Niekoniecznie podobnie, choć na siłę można. To zależy co kto lubi i co komu pasuje lub nie pasuje. To jak powidła - jak się uprzesz, to zrobić i z renklod, ale efekt i smak nie ten sam. Dynie (rozmaite) mają różny miąższ (orzeszkowy, mączny, kasztanowy, owocowy), może być suchy i zwięzły, może być bardzo wilgotny. W skrócie jak ziemniaki - nie z każdej odmiany da się zrobić kopytka.
  • edytowano sierpnia 2015
    co to za dynia?
    (to ta największa)
    Ściełam bo wg opisu @Ania_D była dojrzała

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.