Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1106107109111112193

Komentarz

  • czy jeszcze można zasadzić cebulki kwiatowe?
  • @Bea czy jak posadze male zabki czosnku to bede miec maly czosnek? Chcialam kupic do posadzenia a w sklepie ogrodniczym nie maja juz. Moje zabmi sa male. Jest sens je sadzic?
  • @Bea

    owoce pokroiłam na kawałki, ze skórkami miały być, toteż nie obierałam
    (odciski od samego krojenia wystarczą :)) )
    zalałam wódką i spirytusem (pół na pół)
    i leżakuje ..........jeszcze
    owoce ściemniały, takie czerwonawe się zrobiły

    Potem zleję alkohol i zasypię owoce cukrem (na oko)
    jak się wytrąci sok, zmieszam alko z sokiem i już

    wiśniówkę robiłam tak samo (wiśnie z pestkami)
  • Ja myślicie, kiedy posiać aksamitki,żeby w maju mieć już takie gotowe duże jak sprzedają w sklepach? W domu się uda? Zawsze tylko troszkę "pędziłam" w domu, takie małe wysadzałam do ziemi,teraz gotowe mi się marzą w dużej ilości.
  • o właśnie o to mi chodziło, czy jakieś słabe mutanty mi z hodowli domowej nie wyjdą.
  • edytowano stycznia 2016
    @Jadwiga A wysiewalas z nasion pelargonie albo Petunie? warto?
  • czy ktoś robi rozsadę selera porów kapusty w domowych warunkach? jak to zrobić żeby ładna na czas urosła ? jak wybierać odmiany? proszę o poradę
  • lubię lubię :)
    przekonalas mnie! w zeszłym roku moimodkryciem były dalie z nasionek - super wyszły, a do tej pory żyłam w przekonaniu że. je można rozmnazac tylko przez dzielenie bulw :))
  • Używacie hydrozel? PONOĆ można nawet pampersy rozpruc, pomieszać z glebą. W doniczce utrzymuje się stała wilgotność.
  • Czytałam na jakimś blogu, że pewna pani zrobiła doświadczenie, polowa doniczek miała wsad z hydrozelu, połowa bez no i te kwiatki z hydrozelem rosły dużo lepiej
  • U nas kącik działkowca w wersji parapetowej - rzeżucha i szczypiorek od nowego roku rosną, rzeżucha to już drugi zbiór.

    BTW - wysiewam nasiona na ręcznik papierowy taki kuchenny, wiem, że one są chlorowane. Czy ma to jakieś znaczenie?
  • gdzie kupujecie nasiona do siewu znaczy warzywa + kwiaty?
    wiem wiem temat już był ale słabo pamiętam odpowiedzi :)
  • Basja ja w ogrodniczym sprawdzonym.Nigdy w biedronkach lidlach.Choc nic nie mam do nich.To nasiona jakies przeleżałe.
  • Basja, ja najchętniej w http://www.epnos.pl/
  • Ktoś sie chwalił pomidorkami koktajlowymi. Ze ładnie rosły i pięknie obrodziły
    Chciałabym w tym roku wsadzić w takie ogromne donice na taras
    Da sie?
    Jakie polecacie?
    Wysiewać samemu czy sadzonki lepiej kupić?
  • da sie, nie wiem jakie polecam, wszystkie ubiegłoroczne obrodziły nam pięknie, jak wolisz - tak, czy siak dobrze :)
  • Ja nie polecam nasion firmy legutko. Kilka razy się rozczarowałam. Jakieś słabe te nasiona mieli.
  • W takim razie cześć wysieję a cześć z sadzonek
    Podziękował !!! :D
  • Żółte powiadasz ;)
  • @Bea, tak z czystej ciekawości, masz zbyt?
    Jak już Cię wywołuje, to przypominam, że miałaś mi coś przesłać , żeby języka zaciągnąć. I ja ci miałam wysłać, co też uczynię w pon.
  • Spoko luz.
  • Nie ma ktoś ochoty trochę tych sadzonek koktailowych sprzedać?
  • O! Martyna
    To bardzo dobry pomysł :D
  • @Bea ma nasiona bardzo dobrych odmian dyni, polecam u niej zakup. Ja już się nie zajmuję dyniami.
  • ja też posialam, ale w sobotę więc jeszcze czekam :))
  • Bea , a za te pomidorki byś się nie wzięła?
  • Ja mam coroczny problem co zamawiac i jakie odmiany. Np jaki bob, jakie buraki, jakie pory, selery ... Ze wszystkim mam problem, bo siem nie znam.
    Zamawiam w epnosie ale nie wiem czego szukam. Zawsze loteria.
    Mozecie polecic konkretne odmiany konkretnych rzeczy?
    Dyni mam nadal mnostwo ale praktycznie nie uzywam, poza tym mam nasionka wlasne...
    Ale cukinie... Ogorki... Itd.
    Help help...
    Chcialabym juz pozamawiac, to dobry czas?
  • jej,styczeń,a tu taki ruch w wątku :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.