Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1109110112114115193

Komentarz

  • @Jadwiga dolaczam sie za ta rozpiske :x :x :x
  • Ruszyłam z sadzonkami pelargonii,niestety cześć mi podgniła i padła. Mam nadzieję,że choć kilka uda mi się utrzymać przy życiu do lata ;))
  • Ja jeszcze czekam, ale też już o nich myślę.....Tylko,ze mam sporo bulw i chyba etapami zrobię, z tygodniowymi przerwami.
  • Ja jeszcze czekam z 2-3 tygodnie, potem sadzę i trzymam w stodole przy oknie, podlewam.
    A czasem sądzę na początku kwietnia prosto do gruntu.
  • chyba nie bo rosną :)
  • \ja w tamtym roku normalnie w domu trzymałam i też było ok.
  • U nas w domu to nie przejdzie, bo nie ma miejsca. Za dużo pomidorów papryk i innych ludności stoi :)
  • edytowano marca 2016
    Ale fajnie że ten wątek znów rusz..... bardzo lubię go czytać.
    @Bea kiedy i czym oraz jak nawozić truskawki i maliny?
  • Wiosna nadchodzi - nasiona dziś przyszły, zaraz będziemy z dziećmi planować tegoroczny układ w skrzyniach \:D/
  • na allegro, od dość pzypadkowo wybranych sprzedawców, co wzejdzie, to będzie!
  • Sama nic nie robię, tylko postoję chwilę, brzuch boleśnie ciągnie. W tym sezonie pokazuję palcem.
  • Miał ktoś może problem ze zjadającymi liście ślimakami? Czy sypanie popularnych na działkach "niebieskich kulek na ślimaki" w grządkach z warzywami nie szkodzi uprawom? Mamy mokrą działkę i problem wraca co roku :(
  • NAa ślimaki mam broń specjalną -jeden z synów zbiera :)
  • Sypię Snacol w ścieżki. Skuteczny. Nie ma kontaktu z uprawami.
  • muszę zapisać, bo u nas też duuuuzo ślimaków.
    I pierwsza partie pomidorów wysialam, znaczy chciałam się pochwalić ;)
  • Jak mnie jednego roku wkurzyły,to za radą Katarzyny kupiłam jakieś coś,właśnie niebieskie kulki i sypię bez mrugnięcia. Nie będą mi cukinii i dyń wyżerać! [-X
  • Ja tez sypie niebieskie kulki na okolo grzadki. Zanim dotra gina. Poza tym yo je wabi wiec ida chetniej niz do moich ogorkow.
    ...
    A mi sie lozysko laskawie podnioslo!!! (HURA!!!) wiec dzis ruszylam do ogrodka po raz pierwszy. Maz w domu z goraczka, kaszlem i dziecmi zostal wiec nie mialam komu palcem pokazywac. Przenioslam worki z auta na wozek c bylo najciezsze i najtrudniejsze, wykopalam marchewke ktora zalegala, posialam groch i bob. Zagrabilam caly ogodek. Ogolnie 1,5/godziny ale jakos ciezko mi sie oddycha jakbym godzinami biegala, ale brzuch nie boli poki co.
  • Najlepsze na ślimaki są kaczki ;) Są rewelacyjne. Miałam któregoś roku, wyjadły wszystkie ślimaki, a z warzyw, to musiałam przed nimi chronić tylko kapustne, innych nie ruszały. Pierwsze co rano robiły to biegały po wszystkich kątach ogrodu i szukały ślimaków.
  • Z dwojga zlego chyba wole slimaki od kaczek. Tzn wole miec slimaki i nimiec kaczek, bo jesli chodzi o jedzenie jest odwrotnie.
  • U nas jakoś jeszxze zimno i mokro,czekam z grochem i bobem, bo się boję,że mi nasiona zgniją.
  • o ja pierdziu wściekłabym się na maxa............... 8-X
  • O mamo... Straszne... No ja podejrzewam ze moga to zrobic u mnie nornice.
    No nic dzis wysialam. 1/3 zaplanowanego grochu i bob kupny. Mam jeszcze zeszloroczne zebrane nasiona, najwyzej bede ponownie siac :)
    Jak szybko w takiej pogodzie mozna sie wschodow spodziewac jesli w ogole beda?
  • dłuuuugo,ja też w marcu siałam w tamtym roku i pamiętam,ze już spisałam na straty wszystkochodziłam i grzbałam w grządce,czy coś kiełkuje....Ale się doczekałam :)
  • no właśnie jakoś szybko mi się wydaje siejecie ten bob i groch. ja prawie jak ten kalendarz :)
  • Ja sieje eksperymentalnie. Zawsze sialam za pozno to raz moze byc za wczesnie. Jak wzejdzie to wzejdzie jak nie (a przy obecnej pogodzie to raczej nie) to wysieje jeszcze raz.
    ...
    @Jadwiga dzieki - swietne te rozpiski od Ciebie. :)
  • Ma ktoś może czosnek niedźwiedzi i chciałby się podzielić sadzonkami? Będziemy wdzięczni :-)
  • Mój teść co roku mówi nam o sianiu sałaty w szklarni,ale ja nigdy nie siję.
    Nie będę tam specjalnie latać,żeby sałatę podlewać. Takam leniwa, o :)
  • A ja chcialabym tunel foliowy niski. Ma sens?
    Chcialabym jak najnizszym kosztem. Ktos robil sam? Ile to kosztuje? Czy nie ma sensu sie bawic i lepij kupic.
    Nie moge znalezc informacji jakie to rurki maja byc. Kupi sie takie rurki w bricomarche albo innym obi? Ile to kosztuje?
  • @joachm o taki niski własnie. Na sałate, rzodkiewke itd. Chociaz myslalam tez o tym zeby na papryke starczylo z wysokoscia.
    Tylko nie znalazlam w takiej cenie:) Dzieki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.