Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1110111113115116193

Komentarz

  • A jakby czymś spryskać @Bea? tym roundup,czy jak to się pisze?
  • edytowano marca 2016
    @Bea na necie piszą że octem mech trzeba polać.
  • melduję że pomidory i papryki wypisane i kilka eksperymentalnych nasion też ;)
    dziś czas na kwiaty, bo udało mi się uratować trochę parapetu ;)
  • Ja czekam na nasiona i mam nadzieje, ze do konca tygodnia przyjdą i zaczne zasiewy.
  • U mnie w tunelu straaaaaaaasznie sucho,zanim coś wsieję musiałabym kilka wiader wody z ziemią przekopać i to mnie zniechęca ;)
  • UlaUla
    edytowano marca 2016
    Ja mialam kiedys taki tunel z pałączków i folii na to - niestety - psy porwały mi folie a pałaki sie połamały na łaczeniach (jeden łuk był z dwóch kawalków łączonych kawałkiem plastikowej rurki). Mysle , zeby ponaprawiać te łuki, ale zamiast folii użyć białej agrowłókiny, której mam sporo - myślicie, ze to dobry pomysł, czy słaby? Woda przez włokinine przejdzie.
  • Moim zdaniem, na wczesną wiosnę pomysł b. dobry. Tak jak piszesz woda przez to przejdzie i dodatkowo podleje, a temperatura będzie wyższa, więc przyspieszy rozwój roślin. W późniejszym czasie włókninę zdejmiesz, żeby więcej słońca dostały roślinki.
  • Z czego macie zrobione ścieżki w ogrodzie?
  • hehe dobre Bea, na razie chyba innych nie będzie ;)
    ostatnio na pintetescie widziałam fajne ścieżki z gruzu rozbitego fajnie zrobione :)
  • @Elunia, brukiew jest bardzo łatwa w uprawie, nie sprawia żadnych problemów. Nie robisz żadnej rozsady, siejesz wprost do gruntu, jak buraki. Najwyżej jak uznasz, ze za gęsto, to przerywasz. I brukiew rośnie sama. Naprawdę warto ją uprawiać, tę o kremowym miąższu, to pyszne warzywo.
  • ale pozniej co z tym robisz? na surowo? gotujesz? czy co? :)
  • Ja akurat nie miałam dużo, ale można gotowac jak marchew (moje dzieci myślały, że to jasna marchewka), można robić zupę, można piec. Nie próbowałam na surowo, ale wszystko przede mną.
  • @jukaa- kupowalas tam już?
  • my kupowalismy w zeszłym roku drzewka i krzewy www.krzewy.net.pl
    I byliśmy/jesteśmy bardzo zadowoleni. Mają fajne stare odmiany.
  • sadowniczy zamawiałam i było ok
    za to bardzo nie polecam www.drzewa.com.pl :( jedna wielka wtopa
    na allegro polecam sprzedawcę gladi20 i borysławice
    ten pierwszy rośliny cud malina
  • A ja kupilam nasiona na stronie legutki, bo mieli takie pomidory, jakich szukalam i do tej pory nie dostalam, jak napisalam, to zwrotnie dostalam informacje, ze wyslali. I nie wiem, czy dzis - i wtedy do piatku raczej nei dojda, czy kiedy.
  • Elunia, ja kupowałam taką: http://www.pnos.pl/?d=of&c=nas_warz&g=42 Ona ma być taka właśnie żółtawa. Przed laty kupiłam nasiona innej, jakaś chyba nadmorska czy coś w tym stylu. I była okropna, ostra w smaku. Na wiele lat się zraziłam do brukwi. Potem kupiłam właśnie tę kremową i bardzo mi posmakowała.
  • Posiałam dziś tę sałatę i rzodkiewkę w szklarni.


    ps. @Jadwiga, jak widzisz podział miniaturowego bzu w tym roku, będziesz miała jakieś wolne pędy dla mnie :\">
  • Każda ilość mnie ucieszy.
  • Bea na mech nie działają zwykłe herbicydy. Jedynie mogeton je zwalcza ale to dość drogo wychodzi i nie wiem na jak długo. Widziałam jeszcze patenty z wypalaniem z kostki specjalnym palnikiem. Albo może coś z parą jak mop parowy.
    A pokochać? Mech jest taki sliczny... :)
  • melduję że wszystko do rozsady posialam i jak zwykle pewnie za dużo ;)
    i kalarepa już wzeszla po 5 dniach ;)
  • to jak mabyć ładne, to coś płożącego może, żeby zasłoniło wątpliwej urody doniczki ;)
  • i ładnie się nazywa :)
  • Hortensje!
  • Ee tam pełne slonce to tylko tak się mówi; )
    Ilez tego słońca przez lato; )


    A na serio to faktycznie masz rację nie doczytałam o tym słońcu.
  • ja jestem fanką pelargonii pnących (nieustająco ) i pnące dają radę wystawione na południowe słonce, czasem łączę z komarzycami , ale one są zaborcze
    wszelkie drobne obsiewki więdły szybko
  • @Bea - wysłałam Ci wiadomośc kilka dni temu :) Daj znac co i jak :)
  • Oj tam, zawsze na wiosnę wsadzalismy sadzonki lawendy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.