Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1111112114116117193

Komentarz

  • ja też wiosną lawendę wsadzałam
    a ja już tupię na myśl o sianiu groszku i bobu,przed Świętami chorowaliśmy,ale teraz już trza ruszyć z kopyta
  • @Bea
    lawendę to ja i późną wiosną wsadzałam w donice
    potem donice na tarasie pod oknami i przy drzwiach stoją coby mi komary nie leciały do chałupy
  • nie no jakiś wleciał ;)
    mieszkam między wodą, z jednej strony rzeka z drugiej kanał z trzeciej stawy ze starego koryta rzeki.
    na około gospodarstwa
    to i fruwających od groma
    ale walę teraz lawendę gdzie się da i można spac przy otwartych oknach
    gdzieś kiedyś wyczytałam, ze warto okiennice walnąć na niebiesko, czy donice przy oknach, bo fruwające wkurzacze nie lubią niebieskiego, no jakoś na nie tam działa, ze nie wlatują potem dalej
    stąd ponoć w basenie morza śródziemnomorskiego popularne są niebieskie okiennice, donice czy nawet dachy chałup
    dachu zmieniać nie będę, okiennic nie mam ( a szkoda, podobają mi się ;) )
    donice mam różne, bo na lato wystawiam wsio z domu na taras
    to choć lawendą się bronię :D

    powiem jeszcze tyle
    kupiłam olejki i wody kolońskie o zapachu lawendy
    za każdym razem kiedy jedziemy na ognisko albo mamy dłuzsza nasiadówkę na dworze, to psikam się tym, smaruje olejkami
    albo targam gałązki lawendy i się tym pocieram :D
    i mam spokój
    a jestem z tych, którzy potrafią mieć bąbel na bąblu od komarów
  • a ja wysiałam trochę grochu,jutro mam zamiar kontynuować,moje kanny w domu mają liście,wczoraj wysiałam aksamitki na rozsadę.
  • przypomnę się:
    ma ktoś może czosnek niedźwiedzi i może się podzielić sadzonką?
  • @Jadwiga 9 odmian? WOW! :)
    ja jutro się przymierzam do przesadzania, ale tylko 5 odmian ;)

    @pierniki - ja będę w czerwcu siać z nasionek i jak wzejdą to bedę mieć sadzonki w sierpniu/wrześniu.
  • kiedy przycinamy winorośl i jak. Mam od głównej gałązki trzy odbicia w bok ta środkowa poszła zdecydowanie w góre. Czy uciąć ją całą, czy tylko te zaczepy i poprowadzic po lince?
  • Zla jestem nie wyszedł mi zaden tulipan zonkil szafirek przebisnieg i inne cevulowate zasadzone jesienią. Tylko krokusy:(

    Ale man inne pytanie mam maliny takie co owocuja na jednorocznych pedach i zapomniałam je jesienią ściąć, chcialam teraz a one są zywe i wypusCzaja pąki. Scinac je czy zostawić? Dadzą jakieś owoce?
  • uJa, o malinach nic nie powiem, bo nie wiem, ale o kwiatkach i owszem - krokusy nam kwitną w najlepsze, przebiśnieg jeden, ale reszta będzie później - na razie listki wypuszczaja, zwykle tak robią, że dużo później niż krokusy zaczynają sezon :)
  • @uja bo tulipany i zonkile dopiero wychodzą więc masz jeszcze szanse :)
  • Aaaa no to może jeszcze wyjdą; ) ale stare tulipany te nie sadzone juz wyszly z ziemi, wiec myslalam ze reszta nie wyjdzie. No i u mojej mamy te z tej samej paczki tak samo sadzone juz niektóre kwitną. Ale u mnie w sumie ciemno i zimno; )
  • @uJa , ja nie wycinam zeszłorocznych, super nam maliny owocują. Wycinamy tylko suche pędy.
  • Czy drewniana donica o głębokości 35 cm, szerokości 31 i dł. 90 to akceptowalne miejsce dla pomidorów koktailowych?
  • @uja, myśmy ciachali maliny dwa dni temu. Ale w ub.roku nie - owoce były smaczne, tylko troche drobniejsze. Zjedlismy że smakiem :)
  • Jadwigo, jesienią jednak, to zastanowię sie co dalej. Mi wyrosly pierwszy raz żonkile, tylko takie maluśkie.
  • Nie mogę siać w tym roku...
    Buuuu... :(

    Przyjmę zatem z wdzięcznością wszelkie nadwyżki warzywne, gdyby ktoś miał. :D


    I pytanie: czy ktoś kupował krzaczki, drzewka z Biedronki? Jakie one są w uprawie, czy "działają", tzn. rosną normalnie? :D
  • edytowano kwietnia 2016
    No ja wlasnie mam 2 z biedronki winorośle, biała i czerwoną, francuska i niemiecka, biała miała owoce i to słodkie:) a czerwona odmiana nie owocowała.
  • Aha.
    Ja kupiłam borówkę amerykańską i kaukaską dzisiaj. Ciekawa jestem, czy coś z nich będzie. :)
  • Ja mam bez z "Biedronki" rosnie i ma listki, nie kwitl zeszłego roku, może w tym będzie?
    Krokusy, przebisniegi, zonkile kwitną, od kilku dni fiolki, tulipany są już duże, ale kwiatow jeszcze nie ma
  • te borówki to chyba ogólnie ciężkie w uprawie, w sensie kapryśne,więc jakby coś,to może nie być wina biedronkowatości,tylko tak ogólnie :)
  • o jak dobrze, że wątek na wierzchu...
    lubię roślinki, kocham prace w ziemi, ale po raz pierwszy robię to zupełnie sama od siewu...mój tata zostawił mi w spadku ogródeczek...do tej pory pomagałam, robiłam co podpowiadał...a teraz czytam poradniki ogrodnicze...
  • posialam chyba za szybko kalarepa do doniczki. przesadzić ja teraz czy od razu do gruntu wsadzić?
  • o to mi chodziło,ze ich nie wystarczy tylko posadzić,trzeba się nachodzić koło nich :)
  • W moim nedznym ogródku borówki pieknie kwitną i owocuja:) a teraz spore listki i pąki ma jagoda kamczacka nie moge ssię doczekać owoców.
  • dzięki @Jadwiga!
    to ja przesadze w poniedziałek, szkoda by się zmarnowalo. Jeszcze mam pomysł by zbudować coś a'la inspekt przykryty stara szybą. Może zrobię dwie wersję kto nie eksperymentuje nie żyje ;) :P
  • Jagoda kamczacka smaczna nie jest. Mnie mocno rozczarowała.
  • @jukaa ja bym siala groch, Bob, marchewkę, pietruszkę, sałatę, rzodkiewki, cebulę, koper - nie wiem co chcesz siać :)
  • Niestety, dla mnie pesto z jarmuzu miało urok pesto z kapusty. Wolę pokrzyee
  • Groch wysiany, a w szklarni nieśmiało wychodzi rzodkiewka i sałata. Na po niedzieli czeka bób do wysiania.
  • Wg mnie jagoda kamczacka tylko dla zdrowotnosci ;) Smakuje dla mnie jak hmm....pPierosy? To nie jest kwestia kwasnosci, bo np. Porzeczki sa kwasne i dobre. Ale mam krzaczek jagod wygladajacych bardzo podobnie i sa smaczne, wiec to moze kwestia odmiany? Tamten krzaczek kupilismy dawno i niestety nie pamietam co to bylo dokladnie. Myslelismy ze kamczacka, ale sprobowalismy u kuzyna ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.