Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1112113115117118193

Komentarz

  • A ja mam pytanie o minikiwi. Mamy jeden krzaczek (pnącze) juz od kilka lat, w koncu całkiem ładnie sie rozrósł, no ale nigdy nie mial owoców. W koncu sie doczytałam, ze kiwi jest rozdzielnopłciowa, i jak chce miec te owoce, to musze miec min. dwie rosliny. Oczywiscie nie mam pojęcia, jaka mam odmianę. Czy ktos moze uprawiał minikiwi z sukcesem? Czy musze dokupic odmianę taka sama, czy moze byc troche inna? jak odróznic rosline meska od żeńskiej?
    Mam jeszcze kiwi normalne, tez nie ma owoców, ale cóż - jest słabo wytrzymałe na mrozy i praktycznie co roku mi przemarza i odrasta od korzenia, wiec już sie z tym pogodziłam ;)
    I jeszcze jedno - niepokoi mnie moja winorśl - czy u Was juz pojawiaja sie paki? u mnie nic sie nie dzieje, a mam wrażenie, ze juz powinno.
    I jeszcze z innej beczki - sasiad kupił kurzak w granulacie i nam użyczył -, zebysmy u siebie podsypali. Czy po takim nawozie mozna od razu sadzic? Czy trzeba jakoś odczekac?
  • Niby mam kamczackiego Wojtka.
    Owoce smaczne, kwaskowo-słodkie.
    Ano, zobaczymy. :)
  • @Jadwiga,wysiałabyś już buraki u nas? Bo mam nieotwarte z tamtego roku i dumam.
  • melduję że nie wytrzymałam i posialam dziś sałatę, rzodkiewki, rukola, cebulę. nie wiem jak to zrobilam ale się udało ;)
    I z kalarepa zrobiłam porządek.
  • Jesteś wielka!
  • Możecie napisać jakie rośli się Wam sprawdziły od północy?Mam taras od północy i chciałabym zrobić jakiś klomb, do tego pnącze, bo taras wysoko,zasłonić dziadostwo pod nim składowane :D
  • Jadwiga jestem zaczarowana Twoja wiedza :x

    i zaraportuje Ci że posadzilam kalarepe wprost do gruntu a nie do doniczek. zobaczymy czy dadzą radę :-?
  • Tak coś kojarzyłam,że funkie też mogę do donic jakby coś. Dobrze kombinuję? Mąż myśli o zrobieniu drewnianych.
  • stoją jak rycerze już chyba 4 dzień, więc chyba im szanse rosną :)
  • Przekopałam pół przyszłego warzywniaka, a kiedy reszta... ale kamieniołom to spoko mogę otworzyć już.
  • Zestaw pytan do doświadczonych; ) 1. Swidosliwa i borowka amerykanska wypuściły jesienią takie długie proste pędy, obciąć je czy dać im rosnąć?

    2. Czy przyciąć hortensje ogrodowe? Czy zostawic jakie są?

    3. Jakie kwiaty filoetowe niskie wieloletnie na sloneczne miejsce kwitnace caly rok (ewentualnie na wiosnę) do posadzenia obok hortensji ?

    4. Z czego kompozycja na balkon do skrzynek raczej niskie kwiaty, mogą być wiszące. W tonachi bialo fioletowej kwiatnace cale lato, nie pelargonie i nje surfinie.
  • uJauJa
    edytowano kwietnia 2016
    oo to mi się podoba pomożecie rozpoznać rosliny, lub dobrać podobne (tylko lawendę rozpoznaję :)) image


    i ta: image

    i ta ale tu akurat podpisane rosliny ;)image
  • Piękne kompozycje :) O ja chciałam wstawić zdjęcie mojego balkonu i nie pamiętam jak to robiłam :)
  • @jadwiga dzięki! A jestes w stanie rozszyfrowac roślinki z pierwszego zdjęcia?
  • Na pierwszym zdjęciu widzę szałwię, drobną surfinie-z grupy Milion Bells, tymianek, bądź macierzanke oraz gaure (ta różowa wyższa)
  • Mi się średnio oklaski należą, bo ja ogrodnik z zawodu i wyksztalcenia- ale @Jadwiga należą się jak najbardziej :)
  • Tego kolczastego też nie roszyfrowalam-jako tymianek typowalam to w środku, ale miałam na myśli cytrynowy tymianek, a nie ten zwykly
  • Mega jesteście! Dziękuję stokrotnie! W podziekowaniu dla Hani przygotowuje kolaz zdjęć mojego ogrodu jak się zmienił przez rok; ) tylko mąż mi musi znaleźć ostatnie zdjęcia:)

    @jadwiga @hania =D>
  • nie miałam pojęcia że jest surfinia drobno kwiatowa, ta jest naprawdę ładna :) nie widziałam jej u nas w sprzedaży pewnie trzeba będzie internetowo kupić jak się na nią uprę ;)
  • @uJa już się nie mogę doczekać zdjęć!

    A wracając do kompozycji ze zdjęcia to możliwe, że to "kolczaste" z prawej to cząber gorski
  • a może to taki skalniak kwitnący na różowo który ma takie ostre listki (u mojej mamy taki rósł) ;)
  • a myślisz że ta kompozycja ze zdjęcia będzie dobra na parapet zewnętrzy/balkon?
    że te kwiaty się nie pogryzą;) i będą dobrze wyglądać całe lato?
    czy to tylko tak do zdjęcia jest ładnie zrobione :D
  • Takiego efektu na całe lato nie gwarantuje niestety, ale żadna z roślin nie jest jakoś ekspansywna, więc nie powinna zdominować reszty. Na balkon się nadaje jak najbardziej. Nie miałam do czynienia z gaura i nie wiem, czy sobie nie robi przerw w kwitnieniu. I lawenda też może mieć przerwę, choć jeśli będziesz szybko usuwać przekwitajace kwiaty, to jest szansa na długie kwitnienie.
  • @Bea - ^:)^ , czapki z głów!
    Tylko jeszcze czerwoną hybrydę nałóż/ lakier, żeby ten palec wskazujący był lepiej widoczny. Ale już chyba nie musi :D
  • Hartuję kanny na tarasie,mogą zostać na noc?@Jadwiga? ktoś?
  • czy ktoś się zna na trawach? zaczynamy opanowywac chaszcze i tam gdzie nie będzie ogrodu trzeba trawę siać bo znów nas chwasty zarosna.
  • @Basja- masz na myśli mieszanki trawnikowe?
  • Nie wiem, bo temat trawowy to dla mnie/nas zupełnie obca bajka. to się nazywa mieszanka trawnikowa?

    być może u nas trzeba by różne trawy posiac w zależności od przeznaczenia terenu?
    część ma być dość intensywnie użytkowania , część między drzewami w sadzie.
    No i nie wszystko na raz bo siły robocze małe a terenu dużo :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.