Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1113114116118119193

Komentarz

  • A zakladacie, że któryś trawnik chcecie podlewać?
  • Haniu to jest dość dobra ziemia i teren dość wilgotny, więc o susze się nie obawiamy.
  • @Jadwiga ta fota na dole przypomina mi słonecznice...ja miałam taką na balkonie, teraz dałam na skalniak ( wieloletnia roślinka) z fioletowymi kwiatkami trochę kształtem przypominały stokrotki
  • @Basja, a jak ze słońcem? Są jakieś fragmenty mocno zacienione?
  • południowo- wschodnia strona czyli słoneczna.
    drzew dużych kilka ale na krańcach i nie zacieniaja raczej a w każdym razie mało.
    owocowe dopiero rosną i generał nie będą na jednym obszarze - na zasadzie sadu.
  • edytowano kwietnia 2016
    W mojej pracy korzystamy z mieszanek firmy Hortnas - jesteśmy z nich zadowoleni. Ładnie wschodzą, nie są zanieczyszczone chwastami. Polecałabym Ci Uniwersalną, albo Gazonową. W sadzie może być też, jeśli zakładasz koszenie kilka razy w roku. Albo może chcecie spróbować w sadzie łąkę kwietną? Ją się raz na rok kosi.
    Oni swoje mieszanki z tego, co widzę, na Allegro sprzedają w całkiem niezłej cenie - zwłaszcza te większe opakowania.
  • O tak o łące kwietnej myślałam też!
    Bardzo mi się podobają :)
    Dzięki bardzo! idę czytac czym się różni jedna od drugiej.
  • O kurka za późno właśnie dzisiaj przycielam :( ale w sumie to nie pamiętam jakie mam.
    Trudno zobaczymy co urośnie ;) ładnie są rozkrzewione przycielam tylko troszkę.

    Za to te przed ogródkiem ktoś mi polamal , tam mialam chyba Misia Polarnego; ) mam nadzieję że odrosną.
  • @uJa - z tego co pamiętam, to wszystkie miałaś bukietowe ;)
  • :x

    To te w ogrodku przyciąć bardziej czy zostawić? Balam sie je tak scharatac bo piękne pączki na lodygach mają.

    Te misie polarne to dwa są takie tylko kikuty w ziemi, trzeci trochę większy, czwartego coś zezarlo.

    Dobrze będzie nawozu im dziś sypnelam, podałam, opielilam będą gwiazdy w ogrodzie; )
  • aaaaa taki faktycznie :)
    tam mi się listeczki skojarzyły, ale kwiat faktycznie inny :)
  • urocze są słonecznice - bardzo!!!!!Mi rosły na balkonie , kwitną od późnego lata do pierwszych przymrozków
  • @uJa - one są młode, ja bym je dość nisko ścięła (tak na 20 cm nad ziemią), żeby się ładnie rozkrzewiły i zagęściły. Jak masz wątpliwości jak, to prześlij zdjęcie na @, to Ci narysuję, gdzie ciąć :)
  • a mi na balkonie wykiełkowała maciejka :D
  • U nas już żółte żonkile, pierwsze tulipany rozkwitły, a narcyzy i inne wczesnowiosenne już padają.Wiosna idzie! Nawet winorośl przy domu odżywa,pączki pęcznieją i zielenieją.
  • Pytanie mam: które drzewka owocowe zaczynaja pobudke wiosenną od kwiatów, a które od listków? Jabłonki maja juz listki i boję się, że to kolejny sezon bez owoców....
    Zastałam na działce lipę (drzewko, nie ze ogólną...choc w sumie też). Nie kwitła ostatnie 3 lata, a wygląda na "nastolatkę", albo i więcej. Wyciąć, czy jeszcze odczekać?
  • Dzięki! Poobserwuję jeszcze ten sezon i porzadnie zasilę przed kolejnym. Lipę rzeczywiscie ciachałam w zeszłym roku, ale i tak nie kwitła wcześniej.
  • edytowano kwietnia 2016
    kończę oczyszczać warzywniak

    i teraz pytanie do fachowców - mam kawałek ziemi pod warzywniak ok. 6,5x6,5 metra, zdjęłam darń, przekopałam na głębokość szpadla, wybrałam kamienie, zabrabiłam - całość jest nieco poniżej poziomu trawnika - ziemia generalnie niezła

    co powinnam teraz zrobić... ?
    1. dowieźć lepszej ziemi i wymieszać?
    2. kupić nawóz, ziemię z nawozem i wymieszać?
    3. połowę obsiać warzywami już teraz, a drugą połowę obsiać przedplonem i za miesiąc przekopać i posadzić to co trzeba?
    4. czy pod jakieś warzywa powinnam robić grządki - znaczy takie wyższe niż poziom reszty gruntu?
  • U mnie ziemia, podobnie jak u Eluni, dobra - ale ciężka i gliniasta. Spróbuję kupić trochę ziemi, i porobić grządki - jak radzi Jadwiga.

    Nasiona kupione, ziemia do wielodoniczek kupiona. Ostatnie przygotowania i start :)
  • U mnid czosnek jakiś nieśmiertelny,wybija w różnych miejscach...
    Może przegnił bo za mokro było?
  • Przeczytałam , że ogórki dobrze uprawiają się w workach. Zaczynam zastanawiac się, czy biorac pod uwagę, że mają płytki system korzeniowy, zrobienie ze 4 nacięć w 50 l worku ziemi i wsadzenie w nie sadzonek ma szanse?
  • ooo to mnie zainteresowalo...ktoś ma doświadczenie?
  • Ja zamierzam spróbować , a co!
    Jakie odmiany pomidorków do donic polecacie? Nie ma ktoś ochoty na sprzedaż rozsad? Chodzi mi o krzaczaste. W zeszłym roku takie niby kupiłam i zawiodłam sie srodze.
  • Uprawiałam ogórki na balkonie, spokojnie rosną. Trzeba tylko dbać bardzo o to, by nie przesuszać i nie zalewać, by były dokarmione. Wszelkie zaniedbania szybko widać - zaczyna się pojawiać mączniak, przylatują mączliki etc.
  • @MartynaN - tylko pamiętaj o dziurkach pod spodem, żeby nadmiar wody miał, gdzie wypływać, bo inaczej zgniją korzenie.
    W szklarniach w chwili obecnej pewnie z 90 % ogórków i pomidorów uprawia się w takim czymś: http://www.kokos.info.pl/attachments/Image/produkty_kokosinfo_maty02.jpg , więc w worku z ziemią też powinny urosnąć :)
  • Jak dobre oko i ręka, a donice stoją nie na odkrytej przestrzeni (żeby nie padał na nie deszcz) to można mieć bez dziurek. Ja żałuję, że powypalałam dziury w donicach na balkonie i skrzynkach. Jak czasem ziemia była przesuszona po upalnym dniu, to woda kapała i sąsiad z parteru się złościł, że leci na jego balkon. Teraz co roku te dziury zalepiam plasteliną, by nic nie kapało. Jak kiedyś kupię nowe skrzynki, to będę szczęsliwa, że skończy się mój stres :-)
  • Dziękuję!!! Zdam relację z wyników.
  • zrobić w pocie czoła plan warzywniaka uwzględniający sympatie i antypatie wszystkich zawartych w planie roślinek, przygotować się do siania i.....
    ... uświadomić sobie, że umiejscowienie tycznych sprawi, że zacienią pół warzywnika #:-S
  • Jadwiga, mam takie skrzynki, do których nie mieszczą się podstawki, szukałam długo. Musiałabym kupić nowe zestawy, od razu skrzynki + podstawki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.