Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1130131133135136193

Komentarz

  • Kiedy wystartowac z aeracja i wertykulacja trawnika?
    Podziękowali 1Milamama
  • @annabe zacząć można już (zima już pewnie nie wróci), ale z technologicznego punktu widzenia warto zaczekać aż ziemia trochę przeschnie, bo się wtedy trawa i ziemia mniej klei.
    Podziękowali 1annabe
  • Ha, pytanie z 100 punktów. Wysialam sobie w domu truskawki, poziomki i pomidorki cherry. Czy te rośliny będą miały w tym roku owoce czy musze czekać do 2018 aby cos sobie zjeść?
  • Pomidorki oczywiście!
    truskawki i poziomki zawsze kupowałam sadzonki, kiedyś poziomki wysiałam, ale nic z tego.
  • Andora beda mialy :)

    Melduje ze eksperymentalnie wysialam w tunel salate i rzodkiewke :))
    W doniczki pomidory, papryke j inne cuda. Parapetow mi braknie ;)
  • jak to pytanie do mnie to nic, na razie wysialam i jeszcze nic nie uroslo. Chwilowo martwię sie woec na zapas:D
  • Ja wsadzilam do gruntu w zeszllym roku takie malenkie sadzonki poziomek, to po mcu i do pazdziernika rozrosly sie w takie krzaczory duze :)
  • No dobra zdecydowalam sie- powiedzcie mi co i jak i gdzie mam zrobic jesli chce pomidorki male zasadzic? Nigdy tego nie robilam i mam ochote sprobowac!
  • Idziesz w połowie maja na najbliższe targowisko, kupujesz sadzonki, sadzisz i masz :)
    wersja b. czaso i pracochłonna - kupujesz zaraz nasionka, do pojemniczków i na okno, dbasz jak o dzieci a w maju do gruntu ;)
    Podziękowali 3E.milia annabe Rosea
  • w ubiegłym roku też kilka było innych niż myślał mąż, że kupił, ale pomidory i tak jakieś dojrzały ;)
  • a co z dynia
  • A w donicy mozna? Bo do gruntu nie mam gdzie. Miejsce mi sie skonczylo ;)
  • @Basja doszły nasionka, dziękuję! Oddać za przesyłkę?
    Podziękowali 1Basja
  • @Marcelina nie - niech rośnie :)
    Podziękowali 1Marcelina
  • melduję, że kalarepa w doniczkach mi wzeszła :)
    reszta zasiana siedzi na parapetach i zastanawiam się gdzie po rozsadzie ja to wszystko zmieszczę ;)

    Dziś skończyłam przesadzać truskawki i poziomki, bo na jesieni nie wszystkie zdążyłam. Maliny jutro przesadzę.
    I chyba bób bym wsadziła - nie za szybko?

    Na jesieni nacięłam sobie gałązek różnych porzeczek, agrestów i wsadziłam do ziemi by się ukorzeniły. Ukorzeniły się! Czy powinnam je już wysadzić do gruntu czy jeszcze poczekać??
  • ma ktoś karpy rabarbaru,chętnie przyjmę

  • @Basja zielonopalca - moje patyki nigdy nie chcą się ukorzeniać!
    Podziękowali 1Basja
  • Poszlam wczoraj poprzycinac moje byliny i inne kwiatki. 
    Powiem Wam ze to jest ogromnie przeogromnie przyjemne i pprzynosi duza radosc gdy widac jak rosliny po zimie przezyly i zaczynaja odrastac na nowo   <3
    To byla moja pierwsza zima po zrobieniu pierwszy raz w zyciu wlasnego ogrodu  <3

    Chodze i sie usmiecham bo lawenda puszcza listki, rozchodniki wypuszczaja pieknie nowe pedy. I choc cos mi sie stalo z jedna tujka bo cala brazowa to i tak reszta mnie cieszy :)
  • Kiedy i jak przyciąć hortensje?
  • @uJa twoje hortensje (czyli bukietowa) możesz przyciąć teraz albo na wysokości ok 30 cm, jeśli chcesz, żeby się zagescily, albo tylko wyciąć przekwitniete kwiatostany - wtedy rośliny urosną w górę, ale się nie zagęszcza za bardzo.
    Podziękowali 1uJa
  • Hmm w sumie wolalabym żeby były wyższe,  bo kwiatów juz i tak mają moc;) pprzynajmniej te w ogródku te poza ogrodzeniem jakies takie watle:/ a miały być bardziej okazale niz kuzynki w środku.  Może w tym roku odbija;)
  • edytowano marca 2017
    @Hania czy już dzielić astry i rozchodniki?

    w ogóle oddam też 3 sadzonki tawliny jarzębolistnej, tylko miejcie na uwadze, że ona jest dość ekspansywna

  • @Karolinka Ja, ja! Wybierz mnie! Mam skarpę do umocnienia, a tawlina sie szybko rozrasta :) Pięknie proszę :)
    Podziękowali 1Karolinka
  • ...Co nas prowadzi prościutko do tematu skarp. Mam, imaginujcie sobie, skarpę w ogrodzie, nasz dom stoi "pod brzegiem", więc mam stromą górkę po jego północnej i południowej stronie (bok prawy i lewy). Sam stok wystawiony na wschód, więc jedna część jest słoneczna, a druga cienista, obie tak strome, że trudno ustać. Trochę rzeczy tam rośnie, ale większość to trawnik. I ja sobie myślę, czy marzę o koszeniu takiej stromizny i co mogę zrobić, żeby nie musieć. Opcje są takie, że albo niskie krzewy w większej liczbie, albo jakieś zadarniające rośliny (ale nie takie typu irga czy inne iglaki, nie lubię) albo może wysiać jakąś trawę typu łąka? Żeby sobie rosło i kwitło i kosić tylko raz czy dwa na sezon? @Hania, jak byś to widziała?
  • łąka kwietna, koniecznie! 
  • Łąka, czy taka mieszanka traw łąkowa może być - tylko jak będziecie siać, to nie uprawiajcie za bardzo ziemi, bo przy pierwszym deszczu wszystko spłynie. lepiej tylko usunąć z grubsza to, co jest i wsiać.
    Z zadarniających niskich masz np. trzmielinę japońską (są odmiany o ciekawie wybarwionych liściach), ale tak myślę, że w Twoim ogrodzie (o ile dobrze wyczuwam styl i gust), to może jakąś różę okrywową - mogą być te gatunki, które Ci wcześniej polecałam (Rosa rugosa, Rosa rubiginosa, Rosa rugotida) - przynajmniej na tę część nasłonecznioną. One bardzo dobrze umacniają skarpy.
    Do pokrycia skarpy świetnie nadają się też pnącza typu bluszcz lub winobluszcz pięciolistkowy - myślę, że charakterem też będą pasowały :) A one (zwłaszcza bluszcz) poradzą sobie w cieniu.
    Podziękowali 1Marcelina
  • @uJa - to te przed płotem zetnij niżej w tym roku i zadbaj o ich nawożenie teraz wiosną i dodatkowe podlewanie latem im zafunduj (gdyby deszczu u Was było mało).
  • @Karolinka poczekałabym do początku kwietnia
    Podziękowali 1Karolinka
  • Jak skutecznie zrobię sadzonki z bluszczu? Wczoraj znajomy przywiózł nam drewno, w dużych kawałach i częściowo obrośnięte. 
  • Potnij go na odcinki tak, aby na dole każdego odcinka był fragment węzła, z którego wyrasta liść (często w tym miejscu widoczne już są zaczątki korzonków) i włóż w ziemię tak, aby ten węzeł był pod ziemią (liście oczywiście utnij). I to powinno wystarczyć :) Bluszcz się bardzo szybko sam ukorzenia :) Jeśli chcesz przyspieszyć ukorzenianie to możesz kupić ukorzeniacz i w nim zanurzyć dolny koniec sadzonki przed włożeniem w ziemię.

    A i dobrze by było, żeby odcinek obejmował jeszcze jeden węzeł z liściem (oprócz tego, który znajdzie się pod ziemią).
    Podziękowali 1Skatarzyna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.