Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1128129131133134193

Komentarz

  • Lobelia, potwierdzam. Tylko ona jednoroczna, więc co roku trzeba sadzić.
  • może być i jednoroczna
    dzięki ! zapomniałam o niej a to taki piękny kwiatek !

    w necie piszą i Jadwiga kilka stron wcześniej że w lutym-marcu można siać do doniczek w domu
    siać? warto? urośnie mi coś z tego?

    (w czerwcu sadzonki są po 3 zł a dużo bym ich chciała, więc potem drogo wychodzi)

    a do skrzynek balkonowych też ją mogę dać? (edit: net mówi że mogę:D )
  • Możesz próbować. Kiedyś sialam i w miarę ładnie urosła. Ona ma tycie nasionka i potem należałoby wykałaczką pikowac siewki. Dlubanina straszna. A są dwa rodzaje lobelii. Taka niska 10-15cm zwarta i taka zwisajaca do skrzynek.
    Podziękowali 1uJa
  • a żagwin?
  • Wieloletni krótko kwitnie
    Podziękowali 1uJa
  • Z wieloletnich dość długo kwitnących (czerwiec -sierpien) to dzwonek Pozarskiego. Dość mocno się na szerokość rozrasta, więc jako obwodka pewnie musiałby być trochę przycinamy.
    Podziękowali 1uJa
  • weszłam na stronę jakiegoś sklepu z nasionami
    a tam lewkonie <3
    goździki, lobelie, zatrwan, bratki
    ahhhh nakładłam do koszyka, aż za dużo :D ale jak sobie pomyślę ile bym wydała na sadzonki, to lepiej wydać na nasionka nie??
    tylko ja do roślin to mam lewe ręce więc się boję że i tak nic z tych nasion nie wyrośnie, no i ogródek się nie rozciągnie niestety ;/

    na razie nie klikam "kup" ale musiałam się jakoś pocieszyć w ten wietrzny dzień :disappointed:

    ostatnie pytanie czy lobelie mogę wysadzić na miejsce w czerwcu, jak mi już przekwitną z tego miejsca bratki?


    czy ciężko się hoduje te wyżej wymienione rosliny z nasion? (bratki, lobelie, lewkonie, goździki) ?
  • Niska, kwitnąca cały czas to jeszcze smagliczka.
    UJa, ja bardzo lubię to, co łatwe, czyli wszelkie aksamitki, dalie z siewu, cynie z siewu, astry. Bratki sieje się ok. lipca, kwitną dopiero w kolejnym roku. W sianiu ważne jest, by nie siać bardzo gęsto i by doniczki czy skrzyneczki stały w jasnym miejscu. Inaczej wszystko się powyciąga.
  • o kurcze nie pomyślalam o tym że niektóre mi dopiero za rok zakwitną e to takich nie chce :tired_face:

    aksamitek nie lubię, cyni też nie

    na dalie muszę spojrzeć

    a astry uwielbiam dzięki !!

    no i wszytskie muszą być białe albo fioletowe ewentualnie różowe ;)
  • Każdy inaczej! mój jest najmojszy  <3
  • Czy miał ktoś do czynienia z wiszącymi/pnącymi truskawkami? Chciałabym takie posadzić w wiszących doniczkach na tarasie, ale ni wiem czy warto.
  • Moj siostra miala takie wiszace, bardzo smaczne byly i sporo. Odmiany nie znam, ona pewnie tez, kupila w zaprzyjaznionym ogrodniczym.
    Podziękowali 1Megan
  • Jak ktoś chce niskie marcinki, to mogę podesłać, ja mam obwódki z nich porobione i super się sprawdzają ,u mnie to wygląda jak niski żywopłot, tylko że ponoć nie u wszystkich tak rosną ,jak będzie pogoda to wtedy wykopię,mogę też podarować komuś różowe piwonie ale to dopiero w sierpniu,mam też jakieś nasiona ,ale nie wiem jakie bo mąż od kogoś dostał ,bo mi niechcący moje wysypał pozbierane

  • marcinki, marcinki - bardzo proszę!
  • Ja wolę sadzonki.  Na targu wiosna za grosze pełno niecierpkow, lobelii, begonii. Powiedzcie, naprawdę opłaca się kupować nasiona? Niecierpki cały rok pięknie kwitną, uJa. 
  • O, ja bym bardzo chciala marcinki. Ale nie chce robic klopotu. Jesli znajdziesz czas i ochote, to super!
  • I sanwitalie kocham, ale one żółte. 

  • Na wiosnę chętnie podzielę się marcinkami, mam kolor fioletowy i biały, dorastają do 40- 50 cm

    będę też miała astry nowobelgijskie takie wysokie, fioletowe, ja już nie mam na nie miejsca, te wyrastają do max 1,2 m


    na razie zdeklarowały się

    @edytam

    @uJa

    @Bea

    @balum


    Jak ktoś jeszcze chętny to z radością się podzielę :)


    Podziękowali 1balum
  • Ja ja
    Podziękowali 1Karolinka
  • I ja bardzo bym poprosiła :)
    Podziękowali 1Karolinka
  • Odezwę się przy kopaniu kwiatów
  • Monira powiedział(a):
    Ja wolę sadzonki.  Na targu wiosna za grosze pełno niecierpkow, lobelii, begonii. Powiedzcie, naprawdę opłaca się kupować nasiona? Niecierpki cały rok pięknie kwitną, uJa. 
    nie wiem czy się opłaca
    ale sadzonki lobelii są po 3 zł jak potrzebuję ich mieć tak z 30 to się już konkretna kwota robi

    (odkryłam że lepiej mieć mniej gatunków kwiatów ale w skupiskach wtedy ładniej wyglądają)

    a paczka nasion kosztuje 3 zł, zakładam że z dwóch paczek wyjdzie mi te 30 sadzonek
    doniczki mam, 15 litrów ziemi chyba coś kolo 5 zł, no czasu trochę, ale teraz akurat w wielkim poście mam w pracy wolne więc mam sporo czasu i spróbuję :)


    begoni się nie opłaca bo nasionka po 20 zł a jedna bulwa po 5 zł, więc faktycznie lepiej kupić już gotowe sadzonki



    Podziękowali 1Monira
  • Ja np. kiedys wysiałam petunie - i co prawda sadzonki niby nie sa bardzo drogie, bo od 1,5 do 2,5 pln, ale ja ich miałam w koncu z 50, oddawałam rodzinie ;). Ale w kolejnym roku juz mi nie wyszły, bo sie w pewnym momencie takie mlode podsuszyły - sa wrażliwe na samym początku, trzeba uważac, zeby za szybko nie rosły, bo są delikatne. A i tak miałam w koncu wystarczająco sadzonek na własne potrzeby, z tego , co przetrwało. 
    Podobnie udało mi sie wyhodowac goździki wieloletnie, teraz juz sie same rozrastaja, a zaczeło sie od niepozornych kilku sadzonek. 
    Podziękowali 1Monira
  • wpisałam w google sklep z nasionami
    pierwsze to mi google podpowiedział z nasionami marichuany
    nie skorzystałam a i tak połowa sklepów na pierwszej stronie oferuje tylko nasiona konopii
  • chętnych poproszę o adresy na priv i jak będę kopała to podeślę, mam jeszcze kłącza dalii ciemny bordo i kłącza kany? wysokie,czerwone kwiaty mogę się podzielić, wysyłać będę pewnie pod koniec marca,
  • Eee, to o innych kwotach mówimy. Lobelie ok 50 groszy pod koniec maja. W czerwcu to już całość za bezcen.  Zawsze się zastanawiam jak ten biznes się opłaca.  Biorę 10 zł i wracam z pełnymi reklamówkami sadzonek.  Uwielbiam rybnicki targ.
  • UJa, popatrz jeszcze na żurawki. Ja je uwielbiam, są przepiękne. I znajdziesz takie o kolorowych, fioletowych liściach, wybór jest naprawdę duży. Kupowałam rok temu w sklepie internetowym, zimują ładnie. One się rozrastają, więc potem można robić swoje sadzonki i mieć dużo kępek. Jak kolorowe plamy wyglądają imponująco.
  • Zurawki mam z ciemnymi lisciami, bardzo je lubię; ) będę je na wiosne rozsadzac do skrzynek balkonowych i na cmentarz, dokupie tyllo takie jasno zielone bo bardzo mi się podobają; )
  • U mnie ta komosa kiedyś nie wyszła z ziemi, więcej prób nie robiłam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.