Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1131132134136137193

Komentarz

  • i tak prosto w ziemię? bez osłony? 
    dzięki!
  • Nie potrzebna osłona, o tej porze roku utrzymanie odpowiedniej wilgotności ziemi to nie problem :) A poza tym bluszcz się naprawdę świetnie ukorzenia.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @Hania a zeby zagescic ta hortensje to trzeba sciac wszystkie galezie do  30 cm czy tylko niektore? 
  • Czy derenie biale powinnam przyciac? Dopiero w zeszle lato wsadzilam w ogrodku niewielkie derenie.
  • @Hania Mam od 3-4 lat jabłonki (sadzone własnorecznie). Rosną ładnie, ale nigdy nie zakwitły jeszcze! Poza jedną, która zakwitła w ostatnim listopadzie..... Nawożę kupnymi obornikami. Czy to może tyle trwać, to przyjmowanie sadzonek, czy mam jakis inny problem (ziemia, nawóz nie ten...)  Sadzonki z profesjonalnej szkółki były. Drzewka teraz  maja 2- 3 m. 
  • Marcelina,  zostaw trochę miejsca na jazdę na sankach. Wygodnie mieć własny stok na podwórku.  Wujek cześć skarpy obsial i trudno dzieciom te wszystkie kozaczki omijać. 
    Podziękowali 2Marcelina Skatarzyna
  • Jakbys tam byla :) Tor saneczkowy musi byc, trasa juz wyznaczona tej zimy. Ale tego brzegu jest sporo, a z drugiej strony domu konczy sie metrowym murkiem, wiec nie ujedziesz.
    Podziękowali 1Monira
  • @Basja ; nasionka dzis doszly :) Bardzo dziękuję :)
    Podziękowali 1Basja
  • Kamień z serca:) Po sezonie saneczkowym krzaki u wujka Franka wyglądają tragicznie. Tylko czekam aż nas pogoni:)  Własny tor saneczkowy jest bezcenny, gdy ma się małe dzieci. Cały dzień zjeżdżają.
    Podziękowali 1Marcelina
  • Ten metrowy murek to będzie skocznia.
    Podziękowali 2Skatarzyna Marcelina
  • @annabe Twoje hortensje są bardzo młode, więc ja bym przyciela wszystkie pędy na 30 cm, przynajmniej w tym pierwszym roku po posadzeniu dała im szansę na solidne zagęszczenie. Jeśli masz hortensje bukietowa, to ona powinna w tym roku już kwitnąć. Derenia przycielabym tak jak hortensje, a nawet trochę niżej.
    @balum niektóre odmiany jabłoni mogą przez kilka pierwszych lat nie kwitnąć. A pamiętasz jakie masz odmiany?
    Podziękowali 1balum
  • @Hania moja hortensja to dość stary, duży krzak. Pielęgnacja polega na nawożeniu, podlewaniu i usuwaniu suchych kwiatostanów po zimie. Niestety, ma coraz mniej kwiatów, ja mam ten ogród 4 rok i pamiętam, że kwiatów było bardzo dużo, ostatniego lata kilkanaście. Poprzednia ogrodniczka widać lepiej się znała :) co teraz zrobić? Przyciąć nisko niektóre łodygi? Więcej nawiezc? I
    I drugie pytanie: jesienią gałązkę hortensji przygielam do ziemi, przysypalam, zabezpieczylsm gwoździem , aby nie wylazla :wink: pięknie się ukorzenila. I co teraz?  W tym miejscu rosnąć docelowo nie powinna. Odciąć od "matki'  i wykopać, przenieść w inne miejsce? Kiedy? Jak tą jedną gałązkę rozkrzewic?
  • edytowano marca 2017
    @balum ok                 
    Podziękowali 1balum
  • edytowano marca 2017
    w ogóle to bluszczem też mogę się podzielić
    taki mam:
    http://www.pomyslnaogrod.pl/pnacza/bluszcz_pospolity_d31977.html

    astry, tawlinę i bluszcz poślę na początku kwietnia
  • wzeszły mi lewkonie i lobelie :) a najbliższych dniach muszę wysiać resztę lobelii i pomidorki koktajlowe :)

    bardzo się cieszę
    choć wiem że to skiełkowanie to jeszcze nie wiele oznacza
  • @Hania , odmian nie pamietam (mam przechowane karteczki ze szkółki, ale musze z pawlacza wygrzebać). Te drzewka kwitły w pierwszym sezonie po posadzeniu i jedno dochowało sie 2 dorodnych jabłek. Myśłałam, że potem bedzie juz tylko lepiej... Stąd moja pierwsza myśl, że były podpedzone jeszzce ze szkółki, a u mnie zmarniały. Gleba jest gliniasta, kwaśna raczej. Moze to ten trop?
  • Hortensje mam bukietowe,ale już drugi rok u mnie są bo je posadziłam przed domem jak ogrodu jeszcze nie miałam. Po zeszłej zimie poobcinałam tylko kwiatostany to urosła dwa razy większa. Może przytnę ją tak bardziej i zobaczę co będzie. 

    A derenie maleńkie ale jak mówisz że ciąć to przytnęę :smile: 
  • A rdest? Jak przycinać rdest? Mam duży już krzak i ma duzo tych takich odnog od korzenia. Jak bardzo mozna go obrąbac?
  • jak chcesz i tak odrośnie, to nieprzemakalne krzaczysko!
    Podziękowali 1Marcelina
  • Poszalalam sobie dziś w ogródku od rana, jak ja lubię tę robotę :)wiosna w pełni. Trawnik mam w opłakanym stanie, juz nie wiem, co z nim zrobić. W hortensji wycięłam stare, zdrewniałe pędy, choć były na nich pączki, serce mnie bolalo. Te gałązki, które mi się ukorzenily, zostawilam jeszcze. Czy juz można nawozić?
  • A, i ziemię w donicach muszę wymienić, czas groszek wysiewac :)
    I bluszcz strasznie się rozrósł, rwalam bez sentymentu :)
  • To znowu ja, zapewne sie steskniliscie ;) Obserwuje sobie naslonecznienie na naszej dzialce i wychodzi mi, ze najlepsze jest pod swierkami (ich jest duzo, z trzech stron, i w poludnie pod jednym rzedem jest zacisznie i slonecznie). Jest sens tam zakladac grzadke, tak z metr od drzew? Teren rowny, ale czy swierki nie wsysna calej wody? 
  • Ale to tak calkiem pod, w zasiegu korony. A ja mam na mysli teren w poblizu - jest tam teraz trawa.
  • Wsysna, ja mam warzywnik w pobliżu świerków i im bliżej drzew tym większa plątanina korzeni-masakrycznie się to przekonuje. Jeśli zakładasz, że będziesz ten warzywnik podlewala, to przy porzadnym corocznym przekonaniu (żeby poprzecinac korzenie świerków) jest szansa na plony - o ile oczywiście to miejsce nie jest pod koronami drzew.
    Podziękowali 1Marcelina
  • Oczywiście przekopuje i przekopaniu miało być, a nie przekonuje i przekonaniu ;)
  • A i dla większości warzyw ilość słońca jest bardzo ważna - wodę zawsze można uzupełnić, doświetlać sztucznie raczej nie będziesz ;)
    Podziękowali 1Marcelina
  • Można też machnąć skrzynie podobne np. do moich i wtedy nie trzeba już na siłę ziemi przekonywać ;) do współpracy. :)
  • A, Ty wiesz, to nieglupie jest. Dolem folia czy siatka? 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @Marcelina siatka - jak dasz folię, to przy obfitych opadach się bagno zrobi!
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @Skatarzyna Twoje skrzynie mi cały czas po głowie chodzą, jako świetne rozwiązanie u nas, tylko jeszcze męża nie przekonałam ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.