Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1133134136138139193

Komentarz

  • @jukaa ale co za wcześnie? Bo np marchew to można siać i jesienią, tylko nie za wcześnie. Nie wszystko da się wcześniej, ale niektóre można. A @Elunia, zapomniałam o czosnku, też można wsadzać jak najwcześniej.
  • A w donicy rzodkiewke mozna...?
  • Można, na balkonie (w domu nie) i posiać nie za gęsto, bo będą tylko zielone ogonki do jedzenia. Polecam bardzo zioła, szybko wschodzą (ja jeszcze ich nie sieję), korzysta się z nich długo, więc to bardzo satysfakcjonujące.
    Podziękowali 1annabe
  • @Jadwiga , tego sie obawiam... Tylko skąd  te stare odmiany brać? Najbardziej nam smakują wisienki ze starych sadów... :/
  • Ja nie sieję wszystkiego, ale niektóre tak. A marchewki naprawdę nie siejecie wcześniej? Pamiętam, że jak moi rodzice uprawiali działkę, to siana była na początku maja. W lipcu to były jeszcze ogonki. Ja siałam w marcu, oczywiście jak się dało, i miałam wczesną, własną, dużą marchew.
  • @annabe, no jasne! Jas moj tak uprawia: marchewkę, pietruszkę, rzodkiewke, groszek zielony i poziomki oraz truskawki.

    Truskawki i poziomki z sadzonek.
    Resztę z nasionek.

    Marchew nie weszła. Reszta ok.

    Podziękowali 1annabe
  • Poziomki mi urosly. Maja po jakieś 3-4mm i uroslo z 100 nasionek 3. Ale są!
  • @balum zerknij na tę stronę - tam są opisy różnych starych odmian (nie tylko wiśni zresztą). Mają tam też link do sklepu internetowego szkółki, która stare odmiany sprzedaje.

    http://stareodmiany.pl/winie

    Podziękowali 1balum
  • Rozumiem. Może u mnie inna gleba, ja mam lekką. Nie sieję wtedy, gdy jest jeszcze gdzieś śnieg, wiadomo. No i musi dać się wejść, nogi nie mogą się zapadać w mokrym. Ja siałam wtedy, gdy dało się już kopać i grabić. U mnie zawsze to było gdzieś od połowy marca do kwietnia. A mój tata kilka razy siał jesienią marchew, tylko ona nie może skiełkować przed zimą.
  • Rukola, co się sama wysiała nam wschodzi. :)
  • Chce mieć ogród zasiany , a tu nie zanosi się że w tym miesiącu ruszy coś
  • To kiedy mam nasionka wlozyc do skrzynki/grzadki wzniesionej zeby nie zmarzly? Chyba z tego co czytam lepiej poczekac jeszcze z mc?
  • zależy co chcesz siać, zasadniczo na torebkach z nasionami są wytyczne, co i kiedy, a tu ściąga: 
  • Posiałam już bób, różne sałaty, szpinak, roszponke i inne xieleniny, cebule częściowo, groszek, rzodkwie, rzodkiewki i pewnie coś jeszcze, alr zspomnialsm :)
    W poniedxiałek jak pogoda pozwoli marchew i pietruszka.
  • Mozna jeszcze zasiać por i seler czy za późno?
  • Macie może linka bądź kojarzycie w jakim wątku był temat domków do ogrodu dla dzieci?
  • Nie, ale jak znajdziesz to tutaj też wklej proszę :)


    A w moim ogródku przy moim domu rosną moje kwiatki :) 
    Mega uczucie :)
  • Dzieki Bea, przydadza sie niektore elementy do domku na drzewie ktory chcemy w tym roku zrobic. 

    Moje pierwsze tulipany wschodzą <3
    Podziękowali 1madzikg
  • https://ogrodeus.pl/

    może komuś się przyda , ładnie opracowane gatunki :)
    Podziękowali 2Marcelina balum
  • Czy uprawiacie w ogóle jakies kapustne? Ja kiedyś probowałam - i niestety była to porażka (mikre głowki + robale) i sie zniechęciłam, ale moze tak naprawde nie jest to tak skomplikowane, jak mi sie wydaje?
    Podziękowali 1Aniuszka
  • jedynie kalarepę, ale flance kupuję
  • Jarmuż tez u mnie sobie rośnie, sam sie zresztą wysiewa, ale próby uprawy kapusty, brukselki czy brokuła kończyły sie jw.
  • Ja kiedyś brokuła próbowałam, porażka, kalarepa jak sadzona z sadzonek, nie za późno i dobrze podlewana, to się udaje.
  • moja się nie udała!
  • Dojeżdżam do Wwy przez różne pola kapusty i zastanawiam się jak możliwe są takie wielkie głowy
  • Ja siałam do gruntu kalarepę i ładna mi wyszła. To była czerwona kalarepa.
  • Takie krzewy rosną w miejskim ogródku. Zimozielone i niezniszczalne. Zna ktos nazwę?
    Jaki krzew zimozielony
  • To mi na laurowisnie wygląda. Z tą niezniszczalnoscia bym polemizowała, w zimniejszych regionach potrafi solidnie przemarznac. Ale poza tym, to bardzo wdzięczna i elegancka roślina.
    Podziękowali 2balum maggie27
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.