Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1181182184186187193

Komentarz

  • Bakterie lepsze od Mospilanu, bo jedno pryskanie je załatwia i nieszkodliwe dla człowieka.  
  • Jakie bakterie @Zuzapola i gdzie kupić? 
    Mavie jakieś skuteczne eko- sposoby na ślimaki i na mrówki? Musi być nieszkodliwe dla ludzi bo w warzywach siedzą.
    I co na mszyce na porzeczkach/ czereśni/wiśni? Skuteczne, ale żeby owoce nadawały się do jedzenia, bo ładnie obrodziły.
  • Lepinox plus, to te bakterie na cme bukszpanowa 
    Podziękowali 1Bambidu
  • Ja bym w ciąży nie pryskala mospilanem ani podobną chemią. Jeszcze tym lepinoxem ewentualnie tak, ale tamtymi nie.
  • Sposób na mszyce:


  • Ale że po prostu żółta wstążeczka @Małgorzata32 ? Probował tego ktoś? Bo brzmi aż niewiarygodnie pięknie. To nie czary-mary? Trochę się boję, żeby mi się te nie nasze wielokropkowe biedronki nie pojawiły.
  • edytowano czerwiec 2020
    Bambidu powiedział(a):
    Jakie bakterie @Zuzapola i gdzie kupić? 
    Mavie jakieś skuteczne eko- sposoby na ślimaki i na mrówki? Musi być nieszkodliwe dla ludzi bo w warzywach siedzą.
    I co na mszyce na porzeczkach/ czereśni/wiśni? Skuteczne, ale żeby owoce nadawały się do jedzenia, bo ładnie obrodziły.
    Poradzono mi, żebym wylała na podstawki ciemne piwo. I tak tez zrobiłam, wylałam Portera na podstawki z doniczek, te pomiędzy krzaki pomidorów ;) i tak pozbyłam się ślimaków 

    edit. O żółtej wstążce ostatnio oglądałam na Instagramie. Dziewczyna bardzo chwaliła ten sposób. Ponoć zolty kolor przyciąga biedronki (potwierdziła to ta dziewczyna) a te zjadają mszyce 
    Podziękowali 2Agax4 Katanna
  • To by znaczyło,  że nigdy nie powinno być mszyc na zółtych kwiatach i w ich okolicy.  Jest tak? Bo u mnie sporo mniszka na przykład i mszyce też są. Pan na filmiku mówi, że na 2m wokół  wstążeczki nie powinno ich być...
  • A na żółtych różach ile mszyc... Chyba, że to magiczne wstążeczki. 
  • Bambidu powiedział(a):
    To by znaczyło,  że nigdy nie powinno być mszyc na zółtych kwiatach i w ich okolicy.  Jest tak? Bo u mnie sporo mniszka na przykład i mszyce też są. Pan na filmiku mówi, że na 2m wokół  wstążeczki nie powinno ich być...
    Podobno mrowki maja uklad z mszycami w sprawie biedronek....  niszcza larwy biedronek.
  • No to jest bardzo prawdopodobne, ale wstążeczka  nie poradzi na mrówki.
  • edytowano czerwiec 2020
    Drzewa owocowe  chroni się lepem na muchy owiniętym wokół pnia, potem można pryskać mszyce, a mrówki nie sprowadzą nowych.
    Podziękowali 2Skatarzyna Sylwunia
  • ja miałam wstążeczki, nadal mam bo mszycy mnóstwo
    pomoże, ale to długo trwa 
    u mnie z 3 tygodnie
  • Jakieś specjalne te wstazeczki czy tyle że żółte..  I może być taśmą czy kawałek materiału też? 
  • Tia... a nastepna porada jak odkleic tasme z dzieci.
    Podziękowali 2Basja Ania D.
  • Dokleić następna ;)
    Podziękowali 1madzikg
  • To jedyne co u nas wyroslo. Przerywamy.
  • Ten lep na pniu to pomoze na mrówki. A mszyce i tak przyleca i będą sobie skladac jaja i jeść liście bo mszyce te dorosłe mają skrzydla.
  • Mrówki rozkoszą i chronią mrówki przed biedronka i i innymi owadami
  • Zuzapola powiedział(a):
    Mrówki rozkoszą i chronią mrówki przed biedronka i i innymi owadami
    No dla mnie mrówki na pewno rozkoszą nie są, ale co kto lubi... ;)

    Podziękowali 1Zuzapola
  • wstążka zwykła
    byle żółta 
  • Roznoszą oczywiście 
  • hipolit powiedział(a):

    Poradzono mi, żebym wylała na podstawki ciemne piwo. I tak tez zrobiłam, wylałam Portera na podstawki z doniczek, te pomiędzy krzaki pomidorów ;) i tak pozbyłam się ślimaków 

    o muszę spróbować, bo ślimaki wszystko wcinają co ledwie wykiełkowało :(
    sypię solą i zbieram
    Podziękowali 1Katanna
  • My też mamy koszmar ze slimakami na działce. Zbieramy, wykosilismy trawę w pobliżu grządek. Sypiemy skorupkami od jajek wokół sadzonek, za radą @nowa, a i jeszcze fusami od kawy.
    Po paru dniach jakby sytuacja opanowana, ale wdrożę jeszcze sposób z piwem
    Sąsiedzi sypią trujące granulki i mówią, że bez tego ani rusz, ale mam nadzieję, że się uda.
  • Kiedy jest sucho, można popiołem pasa z popiołu nie przejdą,  chyba, że mocny deszcz rozmyje.
    Podziękowali 2Katanna Karolinka
  • Na ślimaki tylko wybieranie ich pomoże długofalowo. Wieczorami trzeba zrobić obchód, podnosić drewienka, kubełki, nawet pod folię agrowłókninę włażą. Trzeba sprawdzać miejsca cieniste, zarośnięte. U mnie uwielbiają szałwię, marchewkę, pietruszkę. W ogórach będą drążyć tuneliki aż wyżrą wszystko. 
    Myśmy jeszcze zabezpieczyli przed przełażeniem ich z sąsiedniej działki agrowłókniną, coś ala dodatkowy płotek na 1m wysokości, agrowłoknina wkopana w ziemię oczywiście i przytwierdzona do płota.
    Ja swoje przewalczyłam i dwa lata było w miarę. Ten rok zapowiada się taki sobie.
    Podziękowali 2Katanna Agax4
  • Granulek przy kocie i psie nie wolno używać, skończy się dramatycznym zejściem. 
    Podziękowali 1Agax4
  • Zagadka dla znawców co to za stworzenie tak urządziło korzenie jabłonki? Wiśnię też wczoraj wyjąłem ręką z ziemi bez żadnych oporów.
    Ręce opadają, odechciewa się cokolwiek robić w tej ziemi....
    Macie jakieś dobre rady?
    Podejrzewamy nornika / nornice. Kota będzie ciężko zainstalować bo nie przebywamy tam na codzień


  • A nie karczownik?
  • To karczownik i to taki jakis przyzwoity, na diecie. Nasz paskudnik tak zajadał korzenie, ze sie wyciagalo z ziemii sam patyk. Zzarl nam tak wierzbe Hakkuro Nishiki, mloda gruszke i jablonke. Dobieral sie tez do brzozki. Od tej pory wszystkie drzewka owocowe maz sadzil otaczajac ich korzenie siatka ochronna. 
    Podziękowali 1pierniki
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.