Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1187189191192193

Komentarz

  • @Agnicha, jak kupujesz w doniczce, to można sadzić cały czas. Tylko dużo wody warto dać do dołka przy sadzeniu, to ważniejsze, niż podlanie z góry po całym procesie sadzenia.
  • Co tam mam?

    Podziękowali 3Sylwunia Agax4 madzikg
  • Piękna cukinia, wspaniale! Nie ma to jak warzywa z własnego ogródka, świeże, jeszcze cieplutkie z grządki.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Zwłaszcza, że wyrosła mu od nasionka, co sam wkladal do ziemi. :)
  • @Skatarzyna nieźle, u mnie male krzaki i kwitną ale się nie wiaza. U mnie w tym roku chyba nic nie bedzie
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @Agmar, małe krzaki bo młode? Cukinia to jedno z najprostszych warzyw do uprawiania. Daj nawozu, a jak owoce się nie wiążą, to zobacz, czy nie latają owady i ewentualnie sama się pobaw w zapylanie. To bardzo proste. W godzinach rannych do ok. 9 wyszukaj kwiat męski i żeński (łatwo rozpoznać, bo żeńskie mają pod kwiatem malutki owocek). Zrywasz rozwinięty kwiat męski, obrywasz płatki i maziarz w środku żeńskiego.
  • Bo ja wiem czy młode, zeszły dawno i kisna zamiast się rozrastać średnica krzaka długości mojego przedramienia więc małe. Pszczoły latają, mamy po sąsiedzku pasiekę, mam małe pomidorki i papryką też owocuje. Wydaje mi się że się nie wiążą bo roślina jest za mała, nie wykarmiła by owocu, ale pogoda nie zadawała, ciepła prawie w ogóle nie ma, codziennie deszcz, mało słońca...spróbuję podlać nawozem 
  • U dyniowatych najszybciej widać brak nawozu. Jak roślina nie ma dostatecznej ilości "zielonej masy", to nie wykarmi owoców.
    Podziękowali 1Agmar
  • Gąsienice na bukszpanowa się wściekły. Mam nadzieję że mi tata ten lepinox 10 g dostanie. Czy jak rozrobie w 5 l to moge zostawic rozrobione do powtorki na za tydzien? Czy musze te 10g dzielic?  
  • @MAFJa podziel na 2 części, zostawione rozrobione na tydzień raczej już do niczego się nie nada... 
    Podziękowali 1nowa
  • Posłałam nawozem tydzień minął nic nie rusza, zaraza okropna czepila się wszystkiego a teraz będzie susza, ziemia pyl
  • Oj za późno... popryskalam co się dało..  A teraz stoi mi tego z 4 l w garażu..  do wywalenia? 
  • MAFJa powiedział(a):
    Oj za późno... popryskalam co się dało..  A teraz stoi mi tego z 4 l w garażu..  do wywalenia? 
    Jak już masz zrobione, to wypryskaj za tydzień. Tylko efektu pewno nie da...
  • Niby dziewczyny pisały że po pierwszym razie dało.. nie wiem co jeszcze bym mogła... Jabłonka w tym roku ok A nie wiem czy to co ja żre to też glizdy .. to stoi pierwsza dobę... już myślisz że do niczego? 
  • W etykiecie jest napisane, żeby nie zostawiać na dłużej niż 12 h rozrobionego. To są bakterie, zapewne po 12 h znacząco spada ilość żywych i aktywnych. Czy już zupełnie do niczego, to nie wiem...

    Zresztą ogólnie jest zasada, że wszelkie środki ochrony roślin powinno się zużyć możliwie szybko po przygotowaniu roztworu - bo substancje chemiczne też mogą ulec dezaktywacji i nie będą skuteczną, bądź co gorsza mogą zaszkodzić nawet.

    W przypadku Lepinoxu zaszkodzenie roślinom w grę nie wchodzi, tylko marna skuteczność.

  • Ehh.. zostawiłam jedną rzecz chłopu.. czytanie etykiety.. 
  • Wow, @Basja
    A ja takie fajne cukinie-kulki dzisiaj zebrałam: 

     
    Będą zapiekane z farszem i czapeczką z ogonkiem. 
  • Józek przygląda się dyni prowansalskiej:
    O, jaki wielki  kapison!
    Podziękowali 4Rejczel Agmar Ania D. Basja
  • Słoooooodziak :)
  • edytowano sierpień 2020
    U mnie pomidory też,  mimo, że w tunelu. Pierwsze zaczynają  ciut zmieniać kolor. Dynie hokkaido już w sumie dobrych rozmiarów niektóre,  ale jeszcze całkiem żółte. Za to piżmowe w ogóle jeszcze nie zawiązały żadnych  owoców a i kwitną mizernie . Cukinie przynajmniej się udały.
  • Nasze hokkaido już niemal czerwone. Jemy.
  • Za to pomidorki koktajlowe w dużej części wyglądają jak porzeczki. Tzn. dojrzewają takie mikrusy, chyba z nich trzeba zrobić rodzynki pomidorowe. ;)
  • U mnie pomidory koktajlowe też zaczynają Czerwieniec na polach, te normalne zielone choć u sąsiadki już czerwone się robią. Dynia nawet nie kwitnie, stoi w miejscu i jej chyba miejsce nie pasuje, myślę że można je spisać na straty, fasolka szparagowa 4 krzaczki, zebrałam z 10-12 strąków w sumie tydzień temu i nic więcej się nie wiaze
  • Z fasolami też liczyłem na więcej. Jest tyle, że Małgosia sama przejada.
  • mój pomidor gigant - 950g :)i pochwalę się ogródkiem, bo wreszcie zdjęcia zgrałam z aparatu :)


  • Pięknie, miło popatrzeć na wielki wysiłek.
    Podziękowali 1Basja
  • Mi w tym roku coś nie wyrosły cukinie. Reszta w sumie rośnie, ale z opóźnieniem, zobaczymy czy doczekam się dojrzałych plonow przed przymrozkami. Dopiero pierwsze pomidorki, malo ogórków, dynie jako tako, ale dość male jak na sierpień, mini arbuziki i meliny ;), eksperyment pt.okra, papryczki padron i inne ostre - cos tam jest.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.