Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1185186188190191193

Komentarz

  • Z moich ziemniakow tylko łodygi stercza :( a obok wszędzie ludzie mają piękne i ani jednej stonki 
  • obok pryskane regularnie i nie ma stonki 
  • Jeśli nie masz dużo krzaków można wyciągiem z wrotycza polewać, czy spryskać. 
  • nowa powiedział(a):
    obok pryskane regularnie i nie ma stonki 
    Opryskane, nic sobie nie robią z oprysku :( a drugi raz nie opryskam bo wczesne za krótki czas :( 
    Zuzapola powiedział(a):
    Jeśli nie masz dużo krzaków można wyciągiem z wrotycza polewać, czy spryskać. 
    Tylko nie ma nigdzie w pobliżu wrotycza, szukaliśmy z mężem, na wiosnę kupię sadzonki i sobie posadzę bo i kleszcze go nie lubią 
  • Jesienią też możesz posadzić.  U mojej siostry wszyscy codziennie zbierali stronkę,  nie wiem czy w tym roku coś robili innego.
  • edytowano lipiec 2020
    Zuzapola powiedział(a):
    Jesienią też możesz posadzić.  U mojej siostry wszyscy codziennie zbierali stronkę,  nie wiem czy w tym roku coś robili innego.
    Ja nie mam czasu do toalety pójść a gdzie całymi dniami zbierać te larwy...
    Raczej zainwestuje w zielsko :) choć rozważam też zakup bażanta bo te spod rzeki nie chcą w ogród wchodzić 


    Podziękowali 1ewaklara
  • U siostry dzieci zbierały, ale ma kilkoro już dużych.
  • Sałata rzodkiewka cały czas, ja dopiero ogórki sialam, słabo zeszły i posieje kolejny raz (5 albo 6)
  • Zuzapola powiedział(a):
    U siostry dzieci zbierały, ale ma kilkoro już dużych.
    Moje wszystkie bojące robactwa także nie da rady, zresztą sama bym się wzdrygala pewnie. Zamówiłam jakiś ekologiczny oprysk, może pomoże 
  • Bea powiedział(a):
    Co można posadzić sensownego z pożytkiem za jakieś dwa tyg jeszcze? Mam ok 4 ary cebuli. Zaraz muszę kopać. Żal ziemię odłogiem zostawić. Inie fasolę bo tej dostatek
    Chryzantemy
    A na 1 listopada sprzedać 
    Pomogłam?  B)
  • Zaczęłam plewić ziemniaki i przestałam. Miałam połowę oplewiona druga nie. Tam gdzie nie było widać ziemniaków z perzu nie ma praktycznie stonki i piękne ziemniaki a tu gdzie było oplewione tylko badylki
  • edytowano lipiec 2020
    Bea powiedział(a):
    Za to perz pieknie przerosnie ziemniaki  ;)
    Już przerósł sąsiadka mi mówiła że kiedyś było powiedzenie jest perz to zjesz będę się tego przykładnie trzymać i tym tłumaczyć zarośnięty ogród :joy:
  • Moje tegoroczne dynie chcą opanować cały teren:

  • @Skatarzyna u mnie na 10 jedna się uchowała i kisnie zamiast rosnąć...
    Melduje donieść że wstążeczki działają
     Pozbyłam się mszycy bez oprysku (a już miałam szukać tego ekologicznego drogiego oprysku z zeszłego roku) 
  • A ja nie dałam wstążeczki i też się mszyc pozbylam, pogody takiej nie lubią i coraz więcej buedronek widzę. 
  • edytowano lipiec 2020
    @Skatarzyna czym ty te dynie podlewasz;)
    Moje zdecydowanie mniej bujnie rosną!
    Chociaż i tak się cieszę, że ocalilismy je przed ślimakami!
  • W skrzynkach jest świeże ziemia z przekompostowanym tym, co w stajni spod ogonow wypada. ;)
    Podziękowali 1Katanna
  • Wow @Skatarzyna! Ile tam masz krzaczków?
    Czy dynie się jakoś przycina, żeby się rozkrzewiły/lepiej owocowały, czy puszcza na żywioł?
  • Super, faktycznie dopatrzyłam sie, one są w skrzynkach! My tylko przekopalismy w maju ziemię z torfem i w ogóle jest to nasz debiut jeśli chodzi o warzywa. W przyszłym sezonie zaopatrzymy się w lepszy nawóz. 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • edytowano lipiec 2020
    @Agmar ja tak miałam w zeszłym roku. Albo coś mi je zeżarło, albo się obraziły, że miejscowka ta sama co rok wcześniej  (wtedy ładnie rosły).
    Teraz zmienione trochę miejsce, ślimaków kolekcja co wieczór i rosną... chciałam powiedzieć "ładnie", ale po @Skatarzyny zdjeciu to już nie wiem... ;)
  • Ja w tym roku to tylko chwasty mam dorodne
    Podziękowali 1Agax4
  • @Bambidu, dyni nie trzeba przycinać, same się krzewią.
    @Katanna, warto jeszcze w tym roku dać nawóz, jeszcze będzie plon. Można nawet taki granulowany obornik kupić i rozsypać wokół dyni i podlać. Dynie są bardzo żarłoczne i bez nawozu nie będzie plonu. Jak nie ma obornika, to nawet płynny nawóz np. do pomidorów dać.
    Podziękowali 1Katanna
  • edytowano lipiec 2020
    @Ania D. ano moje hokkaido i piżmowe właśnie się nie krzewią, tylko ciągną metrami, ewentualnie w dwóch kierunkach. Stąd pytanie, myślałam,  że powinnam im jakoś pomóc. Cukinie i owszem się  krzewią i nie uciekają z grządki, tylko dynie ciekawskie takie, wszedzie wlezą ;)
  • Do leczo wkroisz i predko znikną :)
  • @Bambidu, piżmowe potrafią rosnąć i na 10 metrów, Hokkaido jest bardziej powściągliwa. Ale ogólnie dyni nie ma potrzeby przycinać, przycina się tylko z dyniowatych melony (dwukrotnie). Można po 15 sierpnia obciąć pędy dyni dwa liście powyżej ostatniego owocu. Wtedy już dynie nie zawiązują nowych owoców, tylko siły kierują na te istniejące. Ale gdy dynia późno zaczęła z różnych powodów owocować i nie ma jeszcze owoców, to oczywiście pędów nie tniemy.
    Podziękowali 1Bambidu
  • @Bambidu u mnie też się ciągną.
    Dziś przyszła paczka i posadziłam bez czarny i czerwona porzeczka :) mam nadzieję że się przyjmą :) 
  • @Bea można siać o tej porze kapustę pekińską, pak choi, szpinak, sałatę "królową lata", koperek, roszponkę, buraczki na botwinkę, rzodkiew i rzodkiewki, koper włoski,
  • A rzodkiewki jak jest tak ciepło to nie idą w kwiaty zamiast w "bulwę" na łodydze? Moim już z miesiąc temu przestały sie wykształcać rzodkiewki, ponoć to skutek długiego dnia i wysokich temperatur. 
    Podziękowali 1Agax4
  • Agnicha powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    @Bambidu u mnie też się ciągną.
    Dziś przyszła paczka i posadziłam bez czarny i czerwona porzeczka :) mam nadzieję że się przyjmą :) 
    Gdzie zamawiasz ?
    To zależy co, teraz te sadzonki zamawiałam na drzewkaowocowe24.pl roślinki z tzw paszportem, doszły całe ładne. Tu pierwszy raz zamawiałam, mam kilka szkółek w których zamawiam regularnie ale w tym roku ciężko w ogóle było dostać to co chciałam 
  • Nawet październik.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.