Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

12829313334193

Komentarz


  • Gdzie to kupię?
    Ja kupowałam w takim ogrodniczo-chemicznym, ale bywaja w sklepach zoologicznych.

  • Jadwiga, ja tak groszek posiałam. Wiosna późno przyszła, więc trzeba było podgonić... Namoczyłam na dobę, posiałam, podlałam i po dwóch dniach w ziemi były kiełki.
  • @Annana to jest bakłażan, o którym dziś rozmawiałyśmy:

    image
  • edytowano kwietnia 2013
    wczoraj posialiśmy i posadziliśmy ,a dziś rąk i ud  nie czuję 

    a w zasadzie - czuję w nadmiarze ;) 

    chyba jednak działkowca pełną gębą ze mnie nie będzie :D
  • @Sylwunia, za kilka dni będzie dobrze ;)

    Jak pierwszej wiosennej soboty popracowałam to w nocy budziłam się jak stara babcia, tak wszystko mnie bolało. A ręce? No koszmar przez kilka dni. Taki zastój był po zimie. Teraz już ok.
  • @Annana to jest bakłażan, o którym dziś rozmawiałyśmy:

    image
    Czyli takie coś rośnie obok mnie...Jeszcze raz dziękuję :)

  • Tak @Annana, ten długi jak świński ogonek i co tam jeszcze sobie wyobrazisz ;)
  • UlaUla
    edytowano kwietnia 2013
    Mam maszynke taka jak ta druga, tylko na prad i bez kolka z przodu;)
    Coz, ziemie czysta, taka jak na pierwszym filmie bardzo fajnie miele, ale jesli chodzi o przekopanie trawnika, to co chwile trzeba ja wylaczac i usuwac wkrecone chwasty i trawe. Nawet, jesli pole bylo juz uprawiane, tylko zdarzylo troche zarosnąc. 
  • Do nas jutro przybędzie kopara, wyrówna tu i tam...
  • No wreszcie z czystym sumieniem mogę zawitać w tym wątku :D
    rąk i nóg nie czuję ( za to plecy nawalają równo)
    ale mam
    mam pierwszą swoją własną grządkę
    nie jest może imponujących rozmiarów (jakbym wam napisała jakich to pewnie padniecie ze śmiechu :D )
    ale jest ! i mąż mi pomógł bo powstała na ubitej, kamienistej ziemi

    i tylko teraz mam problem co tam posiać
    bo jest za duża na to co sobie wymymśliłam wcześniej, a jednocześnie za mała na to o czym teraz marzę :)
  • dobra pomęczę was, bo sama nie wymyslę

    moja mini grządka podzielona jest na 3 części, na jednej chciałam zioła, czy mogę je teraz wysiać/posadzić? i czy będą tam razem rosły czy się pogryzą??
    chodzi mi o:
    pietruszkę, koperek, szczypiorek, miętę, bazylię, majeranek i może jeszcze coś nie wiem co

    na drugim kwadraciku zamarzyłam o sałacie jaką kupić? i rukolę bym chciała i może cebulę dymkę i troszeńkę rzodkiewki

    i zostaje 3 kwadracik i tam nie wiem co dać, podpowiedzcie coś łatwego, praktycznego itp :)


    (dynie, cukinie i inne wielkie gabaryty sadzę u mamy, tu ma być taki podręczny ogródeczek)
  • sprawdź sobie co koło czego może być :)
  • edytowano kwietnia 2013
    na trzecim kwadraciku rzodkiewka a potem fasolka szparagowa :)

    e: nie doczytałam że już jest na drugi, :) 
    więc kilka selerów (sadzonki) by do zupy zielone było, może fasola kolorowa na tyczkach :) 
  • na trzecim pomidorki koktajlowe :)
  • o własnie !!  świetny pomysł :):)

    @uJa - jak już przyjedziesz do mnie autem samodzielnie, to dostaniesz w nagrodę kilka sadzonek :)
  • A ja, a ja? Koła juz mam. Jeszcze szyba,  hamulec i wiuuuuu... do W.G.;)
  • edytowano kwietnia 2013
    Cukinia.
    Poraz pierwszy będę samodzielnie ją hodować.
    Nasionka sklepowe, 
    Obojętnie które, czy macie jakieś dobre odmiany?
    Czy bakłażany mogłabym posadzić ?


    Myślę wsadzić dynię jeszcze, wprawdzie ja nie przepadam, ale muszę przyznać, że jadłam tylko zaserwowaną przez teściową  zupkę dyniowa z kluseczkami - hit pozostałych członkow rodziny.
    I chciałabym jesienią zaserwować taką zupę mojemu mężowi.
    Poradźcie proszę jakie nasionka mam kupić.
    Przy ogromie dyń AniD, czuję się jeszcze bardziej zagubiona niż przed półką z nasionami cukinii.

    Nie mam sporo terenu do obsadzenia ( bośmy się nie dogadali z tym który od nas pole dzierżawi, a widzę, że na polu już coś wyrasta, więc kopać mu tam nie będę )
    Słońce tak od południa tam świeci.

    Pomyślałam, ze skoro te rośliny rosną podobnie to mogłabym posadzić je w kupie razem ) cukinia, bakłażan, i jedną góra dwie dynie )
    Dobrze myślę, czy nie :)



    edit 
    bo w dyniowym doczytałam ale wolę dopytać

    Nasionka namaczam i sadzę w kubeczkach a w maju ( mniej więcej w okolicy którego maja ;) ) do gruntu?
    Czy potem lepiej takie namoczone do gruntu odraz wsadzać?
  • @Hipolit, ja bym jednak dyniowate rozdzieliła na:
    dynie - są ogromnie żarłoczne, potrzebują dużo nawozu i ewentualnie zasilania w trakcie
    ogórki - pośrednie
    cukinie - mało wymagające pod wzgledem zasilania
    Poza tym, jak Ci dynia wejdzie w ogórki to może je zagłuszyć. jak posadzisz dynię blisko to przynajmniej kontroluj by pedy szły w inną stronę. Dynie mozna puścić na drzewo, czasem podwiązując ;)

    Nasiona cukinii - obojętnie jakie. Kup sobie i jasne i ciemne - zobaczysz, które Wam bardziej smakują.

    Bakłażany - za późno na sianie. Moze uda Ci się kupic sadzonki, choć ja sama nie spotkałam. To ta sama rodzina co papryki i pomidory i mniej więcej tak samo rośnie - krzaczek przy paliku.




  • edit 
    bo w dyniowym doczytałam ale wolę dopytać

    Nasionka namaczam i sadzę w kubeczkach a w maju ( mniej więcej w okolicy którego maja ;) ) do gruntu?
    Czy potem lepiej takie namoczone do gruntu odraz wsadzać?
    Z grubsza są takie warianty:

    1. rozsada - moczysz lub nie nasionka (moczone szybciej kiełkują) i wsadzasz do ziemi w pudełkach po dużych jogurtach lub do doniczek o podobnej lub większej obiętości. Hokkaido nie wymaga rozsady, zdąży dojrzeć siana do gruntu. Gotowe rośliny wysadzasz do gruntu po 15 maja (a dokładniej gdy minie ryzyko przymrozków). Jesli znów mają pojawić się przymrozki - okrywasz na noc wiadrem, słojem, dużą, obciętą butelką pet.

    2. bezpośrednio do gruntu (moczone lub nie). Jeden rzut posiałam już teraz. Jak się zmarnują to dosieje na poczatku maja.

  • Powiedzcie mi jak duża musi być sałata by ją do szklarni przesadzać z parapetu i czy muszę ją też hartować jak do gruntu?? Obecnie sałata na parapecie ma 5 cm. 
  • Na tyle duza byś dala rade ja przepikowac. Dobrze by było hartować ze 2 dni.
  • Czasem też tak robię :D
  • Mam w ogródku warzywnym miejsce przy budynku praktycznie zaciemnione ,poza zielichem nic nie chce rosnąć .Nie chce mi się w tym miejscu pleć i chętnie bym co tam wsadziła.
    Co dobrze czuje się w cieniu ? Co siejecie /sadzicie /na takim podłożu ?
    Czekam na inspiracje .
  • Silny facet do przekształcania terenu pobudowlanego w ogród, najlepiej 2-3 takich ludzi, bardzo potrzebni od zaraz. Dziś koparka w miarę wyrównała i co dalej??? 
  • No ,nawet się nie spodziewałam .
    Mój mózg dziś ma wolne ale ja nabrałam zapału.

  • Dopisuje się do wątku. W moim ogródku ziemia średnia bardzo, ciężko było kopać, ale coś tam wysiałam/posadziłam (truskawki!) i w sumie nawet nie chodzi aby wyrosło, ale aby grzebać w ziemi :)
    Ale milo, że tu tylu znawców!
  • W zeszłym roku miałam piękne cukinie w mojej pseudoszklarni, teraz narobilyscie mi apetytu na ogórki. Właśnie będę je kiełkować. Czym najlepiej zasilić wpierw grunt? Mam sfermentowane kupy gołębie, ale może coś kupnego
  • U nas, spośród malutkiej dziewiątki, jest kilka odważniejszych co opuszczają gniazdo:

    image

    image

    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.