Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

13031333536193

Komentarz

  • @jukaa - to że duże jeżyny to nie problem. Przycinasz przy ziemi i kładziesz coś ciemnego (pisałam wyżej) by zagłuszyć, takie coś 1m na 1m.
  • Ja mam wielgachna jezyne za domem, bo mam tam tez skladowisko pni od drzewek. przycinam, ale odrasta, zwlaszcza, ze robie to okazjonalnie. Mam jednak teraz 5 dni na porzadki :))
  • jezusmaria, tylko się nie kłóćcie tutaj, ja jestem blond-ogrodniczka i potrzebuję jednoznacznych instrukcji, dużymi drukowanymi literami ;-)
    Sorry, ale jak pomyślę o jedzeniu później randapu to... 8-X
  • @jukaa - jakbyś sie chciała pozbyć jezyn i malin sposobem wysłania ich na odległośc jakiś 700 km, to mój adres znasz :D
  • zakupiłam dziś
    sadzonki selera i sałaty
    i oregano i meliskę :)

    ahh ale będę spokojna jak już je posadzę :D

    jeszcze tylko te pomidorki koktajlowe :/
  • po pomidorki do mnie przyjedziesz przecież :) już ustaliłam :D
  • no wiem że ustaliłaś wiem ;) tylko sie zastanawiam czy to nie będzie już na konsupmcję gotowych urośniętych :)
  • u mnie świat mniej śmierdzi :D

    może jednak się skusisz ? ;)
  • Dziewczyny - tylko czy takie dziczki warto jest rozpleniac u siebie?
  • edytowano maja 2013
    Help!
    Zgłaszam się po pomoc.
    Już mam przekopany zagon (zerwana darń i zgrabiona, ziemia "przegryziona" maszyną, a potem klasycznie rydlem zryta), mniej więcej 3x6 m.
    Czy teraz mam go przykryć włókniną ( @Savia , tak radziłaś), a po 15 maja zająć się sadzeniem i sianiem do gruntu, czy już coś mogę "wrzucić"?.
    Gdzie znajdę, jak gęsto należy siać poszczególne warzywa? W włóknienie jak duże robi się nacięcia, żeby było ok?

    Myślałam o ziołach (np. lubczyk, mięta, bazylia), cukinii (mogę dostać rozsady od kol.), dyni, groszku słodkim, jakiejś fasolce, kalarepie, rzodkiewce.
    I o pomidorach koktajlowych.
    Droga redakcjo, co robić teraz mam.
    Na grządce mogę podłubać ze 3 dni, później wrócę na nią po 15 maja.
    Co warto zrobić teraz, a co później?

    Pięknie dziękuję za pomoc,
    idę też przekopywać się wstecz przez wątek,
    k.

  • edytowano maja 2013
    groszek, rzodkiewka już 
    na każdym opakowaniu nasionek zakupionych w sklepie znajdziesz zalecane odległości 

    pomidorki, cukinie, pomidorki, dynie z rozsad do gruntu po 15 maja :) 

    tyle wiem ja ;) mądrzejsi pewnie odsypiają prace ogrodnicze ;)
  • Tak swoją drogą, mam rewelacyjne maliny, jakby ktoś przez WLKP przejeżdzał na południe, to się chętnie podzielę.
  • @Sylwunia, dzięki. To już muszę się umawiać z moim "kontaktem" od rozsad.
    Groszek i rzodkiewkę zakupię, włókninę sobie wygooglałam i już wiem, gdzie szukać.
    Doczytałam też w wątku, jak to z ziołami.
    jutro ruszamy do boju :)
    k.
  • powodzenia :) 

    dajesz radę z sześcioma facetami w domu, to co ci tam działka :D
  • edytowano maja 2013
    powodzenia :) 

    dajesz radę z sześcioma facetami w domu, to co ci tam działka :D
    Pociesza mnie to, że działka nie generuje takiego poziomu hałasu. I nie
    woła: "Pi! Kapko! Kuje! Nenen!", żądając w trybie natychmiastowym -
    picia, jabłka, (dziękuję) i "jeszcze jeden"

    ;)
  • edytowano maja 2013
    jw.
  • edytowano maja 2013
    =))


    sorki,ale nie mogłam się powstrzymać ;) 

    wyduś to z siebie , nie wstydź się ;) 

    normalnie nigdy się nie jąkałaś :D


  • hy,hy. Śmiej się. Jak u nas powieje, to internet zrywa. I potem wlącza się tryb "Jak zostać królem"
    k.
  • @Jadwiga ;
    a czy ja mogłabym się o tę miętę uśmiechnąć :)

    pomysł mam na minizielnik na balkonie :) 
    w tym roku pomidorki w gruncie posadzę, to co się mi miejsce ma marnować ;) 


    p.s. a może masz jeszcze jakieś na zbyciu ? :D


  • Ja wczoraj odkryłam pana który ma sadzonki i miał: miętę, lubczyk, melisę, oregano i chyba majeranek (takie male listeczki ciemno zielono białe)

    kupiłam narazie melisę i oregano, ale chyba zaraz się wybiorę i coś jeszcze dokupię :)

    Kowalko jak chcesz, to Barbasia będzie u nas za chwile to mogę kupić i jej dać może by Ci dowiozła??
  • @Ula, a kto tu mówi o dziczkach? 
    tak wywnioskowalam z kontekstu, zwlaszcza, jesli maliny i jezyny sa rowniez obok w lesie...

  • Moje cukinie mają już ok 5 cm, bardzo szybko poszło "od nasionka do roślinki"
    Dynie dopiero ruszyły i przebiły się leciutko przez ziemię.
    zastanawiam się jak bardzo one urosną zanim je - po 15.05 - wsadze do ziemi.

  • Tak swoją drogą, mam rewelacyjne maliny, jakby ktoś przez WLKP przejeżdzał na południe, to się chętnie podzielę.

    Ja mieszkam w Poznaniu i pisałabym się na te maliny:))))))) aktualne??
  • No jak najbardziej. Ja w Kaliszu, a właściwie pod. Musimy pomyśleć o jakimś przekazaniu:)
  • U mnie wiekszosc dyn wykielkowala, przynajmniej po jednej sztuce, tylko jedna cos nie chce sie ruszyc no i arbuz. Jest dosc zimno, wiec na noc (stoja w szklarni) przykrywam je jeszcze dodatkowo folia i chyba zadzialalo - poprzednio niestety bylo gorzej z tym kielkowaniem, a do domu nie moge ich przenoscic - wiekszosc jest w "super";) doniczkach samorozpuszczalnych, ktore od razu zaczely mi sie rozpuszczac ;), jak tylko wlozylam wilgotna ziemie :))
  • Hipolt, zdjęcie ładne, a jakże. Niestety oznacza to zredukowany system korzeniowy. Roślina nie bedzie miała potrzeby wody szukać.
  • @Jadwiga ;

    dowiedziałam się, że  podobno także na mojej wsi sprzedają sadzonki ziołowe :) 
    idę dzis na poszukiwania, jak się powiodą, to nie będę Cię fatygować :)



    no , chyba żeby nie mieli ;) 

    dzięki w każdym razie :)
  • mieta  to jak chwast  ciezko wyplenic 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.