Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

18182848687193

Komentarz

  • do czego się uzywa macierzanki?
  • cytrynowa w kuchni francuskiej i śródziemnomorskiej, pięknie pachnie, moje oczy też cieszy, taka poducha krzaczasta :)
  • tyle tu o ziołach i to własnych i mam prośbę głupią nigdy nie siałam żadnych ziół i może by zrobić zielnik na kuchennym parapecie czyli małej biurku proszę o rady w czym siać czy lepsza 1 długa doniczka czy każde zioło oddzielnie jaka ziemia itd
  • a nie lepiej przed domem?

    Martyna, melisa jeszcze!
  • @nowa, ja też się zastanawiałam nad doniczką, ale jednak chyba zawsze łatwiej w ziemi?
    Strasznie fajnie wyglądają te doniczkowe aranżacje, ale mam wrażenie, że to trzeba dużo nawozic,żeby nie wyglądało rachitycznie.
  • ja już pierwsze nasiona kwiatów na rozsady mam na parapecie :D
  • u mnie w ziemi to raczej nie będzie dlatego myślałam o doniczkach a i zimą też by byłóo
    pory mi wschodzą jest cień szansy na własną rozsadę

  • A pietruszkę na okno w jakiej ziemi sadzicie?
  • odcinam "dupkę" i stawiam w spodku z wodą, samo rośnie ;)
  • Ja tam co roku wcześnie zaczynam.poza tym te kwiaty będą w dłoniach więc je schowane w zimne majowe noce :)
  • Kiedy mozna zaczac sadzic jakies krzewy w ogrodku? Bo juz mnie korci ;)
  • O, to juz cos.
    A czy ktos z szanownych dzialkowiczow ma na stanie truskawkowca (krzew)? Bo sie nosze z zamiarem zasadzenia, ale nie do konca jestem przekonana, czy przetrzyma tutejszy klimat.
  • @Bea poczytalam rozne opinie w necie i jednym rosnie, innym nie. Nie wiem na ile to prawdziwe opinie (na stronach sklepow), a na ile marketing :/
  • Bea mogę zadzwonić? Masz chwilę?
  • Bea, ale ja to w niemieckich sklepach internetowych widzialam. Tak na szybo znalaglam w Polsce nasiona (http://ascgarden.pl/drzewko-truskawkowe-raj-dla-oczu-i-podniebienia-p-170.html).
  • A to jak zasadzę toto
    To już w tym roku miałabym owoce?
    :))
    Sorki ale ja gamoń w tych sprawach

    Eee
    Doczytałam to nasiona :(
    Z moja reka to ja nawet marihuany bym nie doczekała :(
  • ufff,ale żem się namachała- przed zimą nie zdążyliśmy całego obornika po grządkach rozprowadzić :)
  • nosz kurna, śnieg u nas spadł 8-X
  • Wczoraj zakupiłam nasiona online, wiosno przybywaj :)
  • u nas zasiane pomidory, papryka, zioła: majeranek, bazylia, tymianek, oregano (wiem, że za szybko ;) )... drzewa poprzycinane i ziemia w trakcie kopania :)
    Uwielbiam wiosnę :)

    A ktoś z Was ma lub robił podwyższane grządki?
  • @Basja, moje czekają na realizację, są powiedzmy, zaprojektowane :)
  • @Skatarzyna, to jak u mnie. Z czego będziesz robić?
  • na początek z palet, bo mamy palety, a jak już się rozsypią, to poproszę o murowane z cegły :)
  • O i to jest dobry trop, my tez mamy palety po remoncie.. zobaczymy co z tego wyjdzie... jeszcze chcę deskami pouzupełniać.
  • Kolejny kawałek poletka przekopany z obornikiem :D
  • Jak Wy robicie te podwyzszone grządki z palet? Rozkładacie na deseczki, czy jakos w całosci ? Wybaczcie blondynce.... :\">
  • Nam też wreszcie udało się wpaść na działkę. Drzewa poprzycinane. Maliny wycięte wreszcie. Wieczór nas wygonił. Ale super choć roboty dużo, to cieszę się jak dziecko. Lubię wiosnę w ogrodzie:)
  • Ja kiedys mialam, ale niedoszlam do tego, zeby ja jakos przerobic. Pamietam tylko, ze rosla jak goopia.

    A ja chce glicynie w ogrodzie zasadzis. O, takie cos:
    japanischer-blauregen-blue-dream-m014719_h_0
    Tylko mam dwa problemy.
    1. Przeczytalam, ze roslina jest trujaca. Czy rzeczywiscie lepiej przy dzieciach tego nie miec?
    2. Zwykle sa to pnacza, ale widzialam tez w formie dzewek. Czy to jakas specjalna odmiana musi byc, czy tylko sposob prowadzenia inny?
  • Moi rodzice maja glicynie na dzialce, ale wsadziną niedawno, do tego zostala wielokrotnie obskubana przez naszego synka, na razie osiagnela wysokosc do rynny na dachu. Nie wiedzialam, ze jest trujaca.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.