Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

18081838586193

Komentarz

  • ja bym irgi wsadziła, bo lubię
  • co to znaczy "okres wegetacji" ?

  • Czas wzrostu, kwitnienia, wydania nasion.
  • Czyli od wsadzenia do ziemi czy skiełkowania do zbioru owoców?
  • Ja bym na brzegu zrobiła dookoła obwódkę z niskiej irgi (np. 'Major' - ona prawie płasko przy ziemi rośnie), albo z trzmieliny japońskiej albo z barwinka. Ten pas będzie zimozielony, więc przez cały rok atrakcyjny Wszystkie trzy łatwo sie rozrastają i można od kogoś ukopać trochę i to podzielić i prosto w ziemię powsadzać. Potem obwódka z funkii -też można od kogoś ukopać i łatwo podzielić - może by się udało znaleźć biało-zielone, to by ładnie kontrastowały z ciemnozieloną irgą, czy barwinkiem. a w środku posadziłabym coś wyższego - może właśnie tę piwonię i irysy - jeśli to wysokie irysy?
  • @Bea - Ja mam barwinka dużo - mogę też posłać. Chyba, że do Poznania się wybierasz ;)?
  • Sylwunia - gdy mówimy o konkretnej roślinie - tak.

    Możemy też mówić szerzej, o okresie wegetacyjnym jakiegoś obszaru. W Polsce to jest od kwitnienia leszczyny, podbiału lub np. kaczeńca do opadania liści kasztanowca czy brzozy.
  • @Bea - priv piszę.
  • Octem wyszoruj!
  • Nie mam doświadczenia.....

    Ja się zastanawiam,czy sałatę już siać w szklarni.....?
  • ech, ja dopiero szukam szklarni ;)
  • w jakim sensie? :-?
  • co do octu to jestem głęboko przekonana, że tak :)

    Agnieszko, szklarnię gotową składaną z elementów chcemy nabyć.
  • aaaaaaaaaaaaaaaa. a Twój m. nie zrobi?U nas samoróbka.
  • Zrobiłby, gdybyśmy mieli z czego, a tak, kupić wszystko, to łatwiej i szybciej, a w ogólnym rozrachunku i taniej nabyc gotowca.
  • Dzięki @Bea, nie ma Netto w pobliżu i nie chcę tunelu, tylko szklarenkę.
  • Sezon się zaczyna B-)
  • Że tak zapytam, ocet na pokrzywy..jak to zapodać? Opryskać rosnące czy podlać gdzie mają pędy i rokrocznie mam z nimi problem, a i jaki to roztwór octu @Bea poinstruuj
  • No co wy świeży śnieg w nocy spadł i ciągle pada więc na pół metra śniegu w ogródku spadają kolejne cm.
  • U nas też sypnęło :)
  • To fajnie - moi chłopcy jada od niedzieli na obóz w góry, martwiłam sie, ze im cały sneig spłynie ;)
  • Poszłam od niechcenia obejrzeć rabatkę przed domem,a tam zielone cosie spod ziemi wychodzą,chyba jakieś przebiśniegi albo szafirki :D
  • Przebisniegi od dwóch tyg mi kwitną w ogródku, di roboty biorą się krokusy, na miejskich klombach już kwitną, no ale ja na zachodzie mieszkam, dziś 9 st ciepła, niebieskie wakacyjne niebo i mnóstwo słońca:) wiosną!
  • No by bliżej Suwałk ;)
  • taki z lidla mamy, dzięki, teraz już konkretną szklarnię w docelowym miejscu chcemy postawić, jej, jak ja nie lubię robót ziemnych, gdzie mój ogrodnik???
  • U mnie też sezon zainaugurowany
    Wczoraj opieliłam z deczka truskawki.
    Macie może jakąś dobry sklep ogrodniczy on line?

    Chodzi mi o ziemię, narzędzia, płachty te z dziurami na sadzonki, żeby nie trzeba było pielić :)

    Mam bogate plany na ten sezon, które zapewne nie wyjdą :(
  • Czy możecie mi poradzić, co warto zasadzić w ogródku z ziołami do przyprawiania i o czym powinnam pomyśleć?
  • Tymianek, oregano, cząber górski, lubczyk, miętę (te dwa ostatnie ograniczyć czymś, bo ekspansywne bardzo) - to z wieloletnich. Z jednorocznych to bardzo warto bazylię, ja jeszcze lubię majeranek. I rozmaryn można posadzić w donicy - on wieloletni, ale kiepsko u nas zimuje, więc lepiej na zimę schować.
  • Martyna, macierzankę też, a bazylię w kilku odmianach :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.