Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

17980828485193

Komentarz

  • No dobrze, skoro piszecie, że rozsadzacie, to ja też będę. Pelargonie się ładnie zielenią, więc we środę do dzieła.
  • @AniaD, możes wrzucić link do swojej aukcjo allegro z nasionkami?
  • Agnieszkamama, piszę priv.
  • Aniu - ja tez chetna na nasionka :)
  • ja też i to razem z instrukcją obsługi plis
  • Ja też. Mało dyniowa jestem ale pozazdrościłam @matka6 jej pięknych dyn. Aż się prosily, żeby je zmienić w karetę.
  • @Ania.D mogę też prosić:)?
  • ja to nie tylko dynie cukinie ale wszystkie warzywa muszę szukać w miarę nie drogich i dobrych czyli smaczne które rodzą się na nie najlepszej ziemi odmiany
  • @nowa, ja mam 6 klasę ziemi
    każdą da się uprawić by mieć efekt
    szczególnie przy warzywach mało wymagających
  • Nasionka od AniD już do mnie jadą :x
  • o jakie te mało wymagające? wstyd się przyznać ale ogrodnictwa uczę się metodą prób i błędów ,stąd czasem durne moje pytania
  • edytowano stycznia 2015
    cukinia, fasola, groch, bób, - to takie najmniej

    edit: koper i sałata jeszcze
  • jaką masz glebę?
  • sporo jest średnio wymagających.
  • nowa, jak masz kozy to łatwo glebę doprowadzić do stanu rewelacyjnego,
    wystarczy przekopywać z nawozem
    systematycznie, kawałek po kawałku
  • 4 b i na żwirze i piachu
  • Jak wspaniale,że wątek odżył, to znaczy,że wiosna niedługo =D>
  • nowa Bardzo żarłoczne są dynie, kapustne, ale nawóz masz, więc i to nie problem.
  • co rok daję nawóz ,od kóz królików kur w zależności czy wozem czy wiadrem noszę no w tym roku będzie full wypas mam taczkę
  • No to gleba powinna się robić próchniczna, bo przecież nawóz zazwyczaj ze słomą.
    Warto na wiosnę lekko sypnąć azofoski lub czegoś podobnego, na rozruch dla roślin.
  • Ja właśnie nasiona dyni od @AniaD wybieram :)
  • @Jadwiga jak kupisz u Ani bezpośrednio, nie będzie musiała płacić prowizji od sprzedaży...
  • Dziewczyny, wysyłam priv. Lepiej pisać wprost do mnie, wtedy jest taniej.
  • Jam też chętna na nasiona! :-h
  • Ola_g, tak, kilka mamy, ale to zależy, co dla Ciebie ważne. Jak po prostu cukinia, to bardzo polecam cukinię Lajkonik, w wielu ogrodniczych do nabycia. Plenna, bardzo fajna, nie drewnieje jej skórka (dla mnie to ważne, bo wolę jeść cukinie ze skórą). My mamy o jasnej skórce, ze dwie zielone, kulistą i starą odmianę Costata Romanesco. Ta ostatnia mało plenna, ma tylko jeden owoc na raz, następne pojawiają się, gdy wcześniejszy jest zerwany, ale w smaku i konsystencji jest wg mnie najlepsza.
  • Niech ten śnieg się już roztapia! Chcę zobaczyć swoje wiosenne kwiatki ;;)
  • @AniaD. jak i gdzie można od Ciebie kupić nasiona dyni?
  • na priw wiadomość AniD wysłać ,i resztę informacji Ania poda ,nasionka są ładne ,będą na wiosnę rosły
  • @Bea ja dla swoich panien to na pierwszy rzut posadziłam różności co która znajoma z ogródka przy pieleniu wywalała a nie było chwastem ,nie jest to jakieś wybitne rozwiązanie ale badylsko nie rosło było tanio ,i łatwo o wymianę a jak ktoś trochę zna kwiatki to może ładny kwietnik z takiej zbieraniny zrobić ,truskawek bym wsadziła lub czegoś podobnego
  • co można zjeść bo ja żarłok jest ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.