Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

18687899192193

Komentarz

  • Ja tam bym jeszcze spokojnie w domu posiała, zdążą urosnąć moim zdaniem. Z sianiem do gruntu nie mam doświadczenia.
  • jutro wsadzę te pyszne malinowe koktajlóweczki do donniczek w domu, a jak duże muszą być, żebym mogła je do ogródka posadzić, muszą mieć jakąś określoną ilość listków, wysokość?
  • @Jadwiga-jeśli masz gęstą, to nie ma potrzeby cięcia, ale jeśli chcesz ją zagęścić, to ja bym lekko przycięła te odrosty młode, albo całą przycięła w kształt kulki.
    Konieczności cięcia nie ma, ale te lawendy na polach we Francji są intensywnie cięte co roku i każdy wie, jak takie pola wyglądają;-)
  • Propozycje naturalnych nawozów proszę. Ale takich,żeby je można użyć już po prowaDzeniu.
  • Martyna wyraź się jaśniej plisss.
  • sałata i szczypior aktualnie,
    o pokrzywach wiem, tylko pokrzyw brak
    za mojego dzieciństwa popularne były fusy od herbaty, ale jakoś nie brzmi m to wiarygodnie.
    obornik to chyba tak se do podlewaniania? tzn. żeby nie spaliła
  • edytowano kwietnia 2015
    Jukaa ja bym posiada w inny miejscu, a tu poczekala z tydzien. Czy ziemia wilgotna?

    Tadam! Mam swój pierwszy kwietnik. :-) Dotychczas specjalizowalam sie w warzywach, a teraz stawiam pierwsze kroki w kwiatach i roślinach ozdobnych.

    Hmmm... I tu zapytam : Moze ma ktos z Was nadwyżki drobnych irysow (poza fioletowymi), stokrotki, funkie, paprocie i jakies kwiatki dywanowe lub inne byliny? Ozdobne trawy? Klacza kanny? Chetnie przyjmę za przesyłkę.
  • edytowano kwietnia 2015
    No własnie, stokrotki.... Jak sprawic, zeby rosły na trawniku? Sianie bezskuteczne, a sadzonki dostępne tylko w wersji ogrodowej :( A ja lubię te zwykłe gensipempki 8->

  • Ja mam taki upstryczony trawnik
    Kiedyś mleczami usłany
    Walczyliśmy i udało sie, trawnik nie był żółty.
    Jakiś czas potem zrobił sue biało zielony
    Zadowolona tylko siostrzenica ;)
    Bo tak pięknie i tyle kwiatków na wianki
    :))
    Trza kosić co chwile zeby było zielono
    Inaczej zarastamy kwieciem
    Chciałabym taki jak na polach golfowych czy boiskach ;)
    Jak widac cieżko dogodzić :D
  • Och, też bym sobie stokrotki na trawnik puściła 8->
  • Bea której klasy ziemie masz, ze mówisz lipna?
  • Zdaje sie ze stokrotki lubią ciezka i wilgotna glebę. U nas jest glins ale głębiej. Z wierzchu piach, wiec sucho. No i stokrotek brak. Blizej jeziora bylo ich dużo.
  • Ziemia w sam raz na stokrotki! Ciezka i wilgotna. Stokrotki z koniczynką do spółki lubia rosnąć, a tej drugiej mnóstwo mamy. W okolicy rosną, ale widac do nas nasionka nie doleciały....
    Bedę wytrwale siać! I moze podskubie gdzieś sadzonki z trawnika i przeniosę. ;)
  • edytowano kwietnia 2015
    Jakby ktoś chciał kupić piękne kwiaty u tego sprzedawcy to mam kod rabatowy 30% ważny do 20 kwietnia. Chętnych proszę o adres e-mail na pw. :-)

    http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3190251&utm_source=ms.allegro.pl&utm_medium=email_coupons&utm_campaign=BENEK195

    edit: tylko niektóre rośliny są z rabatem. Podaję poniżej.
  • @Savia, wysłałam sms.
  • Dodam, że kilka osób może skorzystać.

    Jadwiga zadowolona jesteś?
  • Nie byłam zainteresowana rabatem i dopiero teraz (po pytaniu KatarzynaS doczytałam):

    Oferta z rabatem:
    LILIA DRZEWIASTA PRETTY WOMEN #PACHNĄCA# *B
    ECHINACEA - JEŻÓWKA PURPUROWA #PROMOCJA# *B
    ASCLEPIAS TUBEROSA - TROJEŚĆ BULWIASTA #NOWOŚĆ# *B
    FREZJE - FREZJA DOUBLE PEŁNA MIX 10 szt *B
    RANUNCULUS - JASKIER BLUE NIEBIESKI 5 szt *B
    HOSTY HOSTA - FUNKIE FUNKIA MEDIOVARIEGATA *B
    GLADIOLUS MIECZYK BIAŁO-FIOLETOWY 5 szt #TANIO# *B

    niestety, chyba tylko to :-(

    W razie czego kod podaję tutaj:
    cz3Aya7aeWET
  • @groszek,miałam już dla Ciebie spakowane te nasiona, paczuszka cekała na wysłanie, a teraz jej nie ma :( albo mąż gdzieś włożył, albo Marysia się nią zajęła :(
  • wczoraj kawałek ogrodu zasiałam
  • Dostaliśmy kilka sadzonek hortensji,ale fajnie.
    Trudno się je pielęgnuje?
  • @agnieszkamama pamiętaj tylko, ze na ziemi zasadowej kwiaty będą szły w kierunku czerwieni, na kwaśnej będą sie robic niebieskie. Pośrednie ph bedzie dawalo pośrednie barwy np. blady róż. Zanim posadzisz - zdecyduj jaka ziemie dac. I czy wsypać torfu czy popiolu/wapna.
  • Ale nam pan od którego dostaliśmy powiedział,że kwiaty ma białe :-/
  • Corka mi poobrywaka wszystkie liscie z piwonii :(( A ja sie cieszylam, ze przez plot nie ucieka....
    Maz sadzi wlasnie troche ziol, zobaczymy jak dlugo przetrwaja. Jeszcze kilka sadzonek salaty kupilam, zeby dzieci mialy radoche. Zaczyna sie robic zielono, bo poprzednia wlascicielka preferowala bardziej kamienie niz rosliny w ogrodku.
  • Moja piękna sałata czerwienieje, chyba ma zbyt zimno, mimo inspektu :(
  • A, ok. Białe hortensje nie ulegają przebarwieniu, gdyż nie posiadają antocyjanów odpowiedzialnych za kolor kwiatów.
  • edytowano kwietnia 2015
    MartynaN Salata nie jest wrażliwa na chlod. Stawiam, ze gleba za kwasna. Można podsypać wapnem/dolomitem. Tylko z umiarem by nie spalić. A moze masz taka odmianę salaty?
  • Wieje, leje i zimno już parę dni nie byłam na działce :( A jeszcze chciałam podosiewać.
    Dziś już niby lepiej i znów duje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.