Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

18788909293193

Komentarz

  • Bea wspolczuje... :-(
    Jak kiedys czytałam o namiotach to nie ma mocniejszych od namiotów wojskowych.
  • Nie, odmiana nie czerwona, zresztą ta, która dałam sąsiadowi i on zostawił ją w domu , ma się dobrze. powapnuje !
  • To jeszcze moze ktos wie kiedy najlepsza pora na sadzenie drzewek owocowych? Teraz, czy jesienia? Bo takie ladne w ogrodniczym mini-wisnie widzialam, ale juz z pakami kwiatow, jakos dziwnie...?
  • Maciejka, w PL to wiem, ale u Was to nie. Generalnie sadzi sie wiosna zanim ruszy wegetacja, chyba ze doniczkowane to można caly rok.

    Ola rabarbar sieje sie lub odcins kawałek karpy od starego.
  • A ja dzis uprzatnelam, przekopalam z kroliczym nawozem kawal warzywniaka. :-) Pomidory i papryki od tygodnia hartuje na dworze. Lada dzien posiejemy dynie - to pasja syna.
  • Maciejka, jak zalezy Ci na jakimś drzewku to porą bym się nie przejmowała. Tylko paki kwiatowe bym oberwala.
  • A po co obrywac?
  • Żeby roslina, ktora ma sie wpierw ukorzenic, nie slabla próbując wydac owoce.
  • Ok, to bedziemy eksperymentowac. Najwyzej nie urosnie i wroce do wysroju kamiennego ;)
  • @Jadwiga u mnie nigdy nie czerwieniala, nawet przy znacznym zimnie. Takie jest moje doświadczenie ;-)
  • edytowano kwietnia 2015
    Niekoniecznie, wyczytalam teraz:

    Sałata niezahartowana ( nie przyzwyczajona do warunków termicznych panujących poza pomieszczeniami) reaguje zmianą barwy liści. Przy chłodnych warunkach liście czerwienieją, przy nadmiernym nasłonecznieniu liście bieleją.

    Najwyrazniej nie miałam z tym stycznosci, bo nigdy nie sieje w domu, tylko w tunelu.
  • Razem pisalysmy. :D
  • @ola_g - ja wczoraj w naszym małym lokalnym ogrodniczym widziałam rabarbar w doniczkach po bodajże 6,5 za sztukę. Całkiem ładne sadzonki to były. Może popytaj w centrach ogrodniczych. Chyba, że bywacie jakoś na Starołęce to podam Ci namiar :)
  • Ja chyba muszę spisać na straty moj bób i groch,bo nic wciąż nie wzeszło.
  • @Bea doszło dziękuje
  • agnieszkamama rozgrzeb kawałek ziemi i sprawdź co z nasionkami, czy zgnily czy kielkuja.
  • Szkoda, ale płakać nie będę,bo grządka mi się przyda na coś innego :)
  • UlaUla
    edytowano kwietnia 2015
    Ja dopiero w zeszlym tygodniu wysiałam groszek, no i mąż podpatrzył, ze jakies ptaszysko wyciaga groszki z grządki i sobie zajada ... Czesc groszku byla kupiona a czesc z zeszłorocznych zbiorów, ciekawa jestem, co wyrosnie. podobnei bylo z bobem, choc tu mam wieksze wątpliowsci co do zeszłorocznych. Mialam zeszłoroczne cebulki no i okazało sie, ze niepotrzebnie je przechowywałam - wszystkie powysychały, ale z wierzchu wygladały ok - dopiero jak je zaczełam wsadzac, to okazało sie, ze sa puste łupinki. Ale za to rzadek takich, które zostały w ziemi tez zaczał odrastac i puscił dymkę :D
  • Przed ptakami okrywa sie galazkami aż wzejda.
  • Nosz kurczę,u nas właśnie jakieś gradobicie było czy nie wiem co. No to pewnie utłukło koperek i sałatę na grządce,jeśli zaczęły wschodzić.
  • Co zrobic ze slimakami? Dzis zaczelo padac i cale stada wyszly...
  • wysłać dzieci niech zbierają ;)
  • Zjeść z masłem czosnkowym :/
  • @Elunia - od Snacolu też znikają ;) Ale potwierdzam, najskuteczniejsze rozwiązanie!
  • Ja tam trułam w tamtym roku za radą Katarzyny :D
  • edytowano kwietnia 2015
    Ja dzieciom nie pozwalam krzywdzić ślimaków. Zdecydowanie wybieram opcję pokochania ).
  • Jak mi zeżarły mnóstwo dyń i cukinii w tamtym roku,to stwierdziłam,że są granice. 8-X
  • @Jadwiga, Twoja funkia zaczęła wychodzić spod ziemi, jupi !
    \:D/
  • O popiele i iglach tez slyszalam, tylko, ze te slimaki wylaza mi wszedzie, nie mam takich klasycznych grzadek.
    Nakupowalismy dzis kwiatow, ladne drzewko ozdobne, jeszcze ziol, no i dla uciechy dzieci kilka warzyw- pomidory, mini ogorki meksykanskie, papryke, pietruszke zielona. Na koniec jeszcze wzielam cukinie, ale tak sobie mysle, ze chyba nie przezylaby na ogrodku (dzieci +slimaki) i ja chyba zasadze w wiekszej donicy na balkonie. Chyba mozna? To bardzo sloneczne miejsce, ale wiadomo, wysoko, wiec troche wieje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.